15 תשובות
כי צדיק ורע לו ורשע וטוב לו
אתה רק חושב שאתה מאושר ומצליח, זו אשלייה
אנונימי
שואל השאלה:
אתם רומזים שאני רשע? ולמה אשליה?
טוב מאוד העיקר שאתה נהנה בחיים זה הכי חשוב אם טוב לך זה מצויין תחיה איך שבא לך רק תזכור שהחיים קצרים מאוד
שואל השאלה:
צודק, החיים קצרים, צריך להספיק כמה שיותר, כמו שאומרים "אכול ושתה כי מחר תמות"
למה שאני מתרחקת מהדת. אני לא מאושרת ומצליחה?
וכאשר רני קרבה לדת אני כן שמחה ומאושרת?!
לכל אחד יש אמונות אחרות. יש אנשים שהדת עושה להם טוב ויש כאלו שלא. אף אחד לא רשע בגלל האמונות שלו, שבכלל בגלל שאני נוצרייה אז בשבילכם אני מפלצת יורקת אש עם קרניים.
זה נדמה לך, אתה חי בשקר ומנסה לשקר אחרים.
אתה טיפוס שרע לו בחיים, כל הזמן אתה מעלה פה שאלות ונושאים על כמה שהחיים שלך בפח.
איש האמת
יש אנשים שהדת עושה להם טוב ויש כאלה שהיא עושה להם רע.
הכל תלוי במבט!
לפי שאלתך מסתבר שאתה מסתכל על הדת כדבר מעצבן שמונע ממך הנאות שונות וכו ולכן אתה טוען שאתה יותר מאושר כעת.

אם תתבונן שהדת נותנת תוכן משמעות ומטרה לחיים, ולעיתים גם את ההרגשה נפלאה של קרבת אלוקים שזה תענוג שרק מי שיחוש אותו יבין שזה התענוג הנעלה ביותר שקיים, (ועוד.) אני סבור שדעתך היית שונה!

דע! ההנאות שלך כעת הם חומריות בלבד, אך יש לך עוד חלק רוחני שלא מרוצה עד שתתן לו את חלקו למרות שהוא שותק כרגע, במשך הזמן הוא עוד יתעורר וידרוש את שלו, זה ההרגשה של החיפוש\צמאון\תשוקה הפוקדת אותנו מידי פעם ולא יודעים להגדיר מהו,
הנשמה כוספת לאלוקיה, ה"אוכל שמזין אותה זה התורה והמצוות". אבל כאמור זה תלוי בגישה מהי הדת
כי הדת היא אשלייה היא חרא, יש גבול! להאמין במשהו שרב מטומטם כתב?! ואיך אפשר להאמין לו?! הוא היה בלפני הספירה?! דתיים הם חולי נפש אבל אני מכבדת את האנשים שהם מסורתיים שיעשו מה שבא להם אבל אלוהים לא קיים ואם הוא קיים הוא חרא פשוט חרא כי אנשים מתים וחיות נהרגות כל יום והכל קורה מסיבה מסוימת?! חארטה מה הסיבה שבני האדם רוצחים ב2015 חיות ואוכלים אותם לנוחותם ולמה כמעט אנסו אותי הרביצו לי ואבא שלי משוגע וכמעט מתתי? אני רק בת 20 ולא עשיתי שום דבר רע בחיי אלוהים? לך תזדיין
אנונימית
מים גנובים ימתקו, ןדי לחכמיא ברמיזא
הנה כמה שאלות שיאירו את שאלתך באור חדש:
1. מהי דת?- יש על כך דיונים רבים, ועוד יותר מזה היהדות כדת מפוצלת לרמים שאינם מסתדרים זה עם זה- ורונממות "ואהבת לרעך כמוך" בפי כולם?!

2. אם כך, ממה בדיוק התרחקת כשאתה אומר שהתרחקת? מאוסף של טקסים הקרויים משום מה מצוות אך מותירים אותך אגואיסט עד יום מותך?

3. מהו אושר?- יש גם על זה אינספור דיונים.
והכל תלוי עד כמה אתה מפותח מבחינת יכולת הפשטה ועיון. ברמות שונות של יכולות זו מתקיימות תפיסות שונות לחלוטין של האושר. בארבע שנים אחרונות עיינתי בכל מה שידי משגת כדי להבין מהי שמחה. וההגדרה היחידה שמצאתיה כשירה להסביר את כל מצבי השמחה בחיים הינה:" הידיעה שאתה קשור בעולם עליון".

בפועל כדי להיות מאושר באופן רגעי די בבדיחה או במצב של רוגע עמוק. אולם אושר מתמשך אפשרי רק במעבר לעולם עליון- זהו מעבר רוחני שלא מתבצע בדתות.
בעולם עליון יש חושי תפיסה שונים מאלו שאנו משתמשים בהם בעולם הגשמי, והם תופסים מה שקרוי בפי רבים "אמת".

4. מהי הצלחה?- האם היא קרובת משפחה של אושר? אם כן כנראה שאינך מדבר על אושר של ממש וגם לא על הצלחה. כמה זמן אדם צריך להיות במצב מצליח כדי שיוכל לקבוע שהוא מצליח? שבוע חודש שנתיים?

אם אתה באמת מאושר- מה איכפת לך אם זה תלוי בהתרחקות מהדת או התקרבות אל פרח בשדה?

לי נדמה שאתה רוצה לומר, שאתה בודק מי עוד רוצה לעזוב את הדת. מה אתה אומר? ואולי אף מנסה לעודד זאת.
כלומר, השאלה שלך אינה באמת שאלה אלא הכרזה.

שוקי
שוקי וייס מומחה סטיפס
לפי דעתי זה הגיוני מאוד וגם לי זה קרה. הדת היא דבר רע ששולט לך בתודעה באמצעות הפחדות ואיומים ומחשבות מתסבכות על דברים שרק דופקים תבנאדם. עכשיו יצאת לחופש מהחושך של הדת! תשמח ותפיץ טוב בעולם! גאה בך
שטויות במיץ, אתה סתם מתוסכל ומקנא בדתיים שטוב להם ויש להם זוגיות ילדים ואושר בחיים. אם היית מבין את הדת היית מבין שיש המון דברים טובים בה.
אנונימי