61 תשובות
ברור שיהדות
אין דבר כזה יותר אמיתי.
כל אחד ומה שהוא מאמין בו.
אני באופו אישי לא מאמינה בזה, אני חושבת שיש הסבר הרבה יותר טוב לבריאת העולם ולזה שהגענו לאיפה שאנחנו כיום מאשר להאמין בטעות היסטורית.
לא יודעת אם להגדיר את זה בתור טעות, אבל כמובן שזה לא היה צריך לקרות.
ההיסטוריה התקדמה והתפתחה ואנשים החליטו שהם רוצים להאמין במשהו שתכלס, פשוט לא קיים.
היהדות באה קודם, אין דבר כזה דתות אמיתיות
שתי דתות שונות לגמרי, אי אפשר להסביר את השוני.
אם זה באמת מעניין אותך את יכולה לקרוא עליהן קצת בויקיפדיה.
לא ידוע, אין באמת 'דת' אמיתית, יש את המציאות, את יכולה לחשוב עליה מה שאת רוצה, אבל אין באמת דתות אמיתיות.
יהדות אין כמוה בעולם
כל אחד והאמונה שלו

אין דת אמיתית כל דת וראייה שלה על העולם.

תאמין בלב שלך וב ה ולא בדת.
ללא ספק יהדות
כבר 18 נעצים? ואוו.
אין כולכך הבדל, הנצרות באה מהיהדות, שדרך אגב היהדות היא הדת הנכונה, אם תרצי אני אשמח לפרט לך גם למה ולתת לך את כול ההוכחות שתרצי.
אנונימית
מיהו יש"ו?

אדם מישראל ששמו ישוע (יהושע) חי בארץ ישראל, כשני דורות לפני החורבן.
בתחילת המאה ה-19 וה-20 היו דעות שנטו להאמין ש "אותו האיש" לא היה ולא נברא.
כיום רוב החוקרים נוטים להניח שאכן היה אדם כזה.

המקור הקדום ביותר המספר על יש"ו הוא: פאולוס, אלא ש פאולוס עצמו חי כ - 20 עד 30 שנה לאחר מותו של אותו האיש. יש"ו עצמו חי רק כ- 34 שנים.
פאולוס לא ראה את יש"ו בחייו, הוא מתייחס אליו כאל דמות שמימית.

יוסף בן מתתיהו סוף המאה הראשונה, בספרו המפורסם "תולדות מלחמות היהודים ברומאים", אינו מזכיר כלל את יש"ו.

"בקדמוניות", מופיעה פיסקה מפורסמת על יש"ו המתייחסת אליו כיצור על אנושי, יש הרואים בכך זיוף נוצרי.

תולדות חיו הקצרים של יש"ו -

ישו נולד למרים ויוסף מנצרת, לפי האמונה הנוצרית הוא נולד בעוד מרים בתולה, שהרי עם לידת ישו היא הייתה עדיין מאורסת. הלידה עצמה הייתה בבית לחם.

ישו חי וגדל בנצרת, היו לו 4 אחים וכן אחיות. לפי המסופר ב"לוקאס", עלה בגיל 12 עם הוריו לירושלים ושם הפתיע את החכמים בחכמתו ובשאלותיו.
יוחנן המטביל מטביל את ישו בשנת ה-30 לחייו (עד אז כמעט לא היה פעיל).
לאחר הטבילה עזב את ביתו ונהיה דרשן בישובים שבסביבות ים כנרת.
ישו חי כ- 34 שנה, הוא נצלב בפקודתו של המושל הרומי לארץ ישראל באותה תקופה, פונטיוס פילאטוס.
עיקרי תורתו של יש"ו

עיקרי תורתו: קריאה לתשובה ולקבלת מלכות שמים. תלמידיו היו מפשוטי העם, דייגים מכפר נחום. ישו הדגיש את המצוות בין אדם לחברו והעמידן על לפנים משורת הדין.
ישו שם דגש על חובת הלבבות אמונה, אהבה, ביטחון, ענווה ושפלות רוח, מאשר חובת האיברים שהם המצוות המעשיות, הוא לא ביטלן אבל הפחית בחשיבותן.

יש"ו וסממני משיח
יש"ו מעולם לא כינה את עצמו "משיח" אלא באופן עקיף.
הוא נודע בקרב הנוהים אחריו כבעל ניסים, מחולל ניסים על טבעי, רופא חולים, פוקח עיורים, מגרש שדים, רופא חולי רוח ואף מחיה מתים.

יש"ו נהג לקרוא לעצמו בן האדם או בר-אנש. לפעמים הוא נשמע כקורא להידבק בו יותר מאשר להידבק בתורה. בנוסף, ייעד שנים עשר שליחים להפצת תורתו.


יחסיו עם היהודים -
מרגע שהחל להתייחס לייעוד הנבואי משיחי כמכוון אליו - או אז גורש מבית הכנסת.
יש"ו עורר את כעסם של חכמים כשריפא חולים בשבת. חכמים האשימו אותו בזלזול בנטילת ידים ובתלישת שיבולים בשבת, אבל בד"כ חי כיהודי שומר השבת.
שלשה ימים לפני הפסח: עלה להר הזיתים, בכה על החורבן הקרב ונכנס לעיר על גבי חמור כמעין כניסה משיחית.
המוני העם ברכו אותו בברכת "ברוך הבא בשם ה' ". אח"כ נכנס למקדש, טיהר אותו וגירש את הסוחרים מהחצרות הסמוכות להיכל ה'. את הסמכות הוא ינק מיוחנן המטביל.
הכוהנים חששו ממנו, הם שאלו אותו שאלות בדבר הציות לחוקי רומי ועיקרי האמונה, אולם הוא התחמק מתשובות ברורות.
אחד מתלמידיו, יהודה איש קריות, בגד בו והבטיח לכוהנים ולפרושים לתופסו (תמורת בצע כסף).
כשיש"ו ירד לאזור גת שמנים - יהודה איש קריות ניגש אליו ונשקו, בכך סימן לשומרים מי האיש והם עצרוהו. הוא הובא בפני הסנהדרין.

על שאלת הסנהדרין: האם הוא המשיח?

ענה "... אתה אמרת...", ויש אומרים (מרקוס) שענה: "... אני הוא...".

הוא הובא ל אלטונות רומי כמורד במלכות-כמשיח שקר. פונטיוס פילאטוס לא מיהר להוציאו להורג מחשש ממהומות. לפי מתי, היהודים הם אלו שדרשו את מיתתו, זאת באומרם "דמו עלינו ואל זרענו". אולם אין ראיות לדבר.
בעקבות כך יש"ו הוצא להורג.

יוסף הרמתי (אחד מתלמידיו) קבר אותו, אח"כ באו תלמידיו ומצאו את קברו ריק.

סיפורים אודות מקום הימצאו צצו אז. לפי המסורת הנוצרית נפרד יש"ו מתלמידיו בהבטחה לחזור באחרית הימים ומכאן נישא השמיימה.

התפתחות הנצרות -
בשנת 70 לספירה (להולדת ישו) וכ- 40 שנה אחר מותו חרב בית המקדש השני.
בשנים 200 100 לספירה, התקופה הרומית, בארץ ישראל היה שיממון, יהודים יכלו לבוא רק להר הזיתים וממנו לצפות להר הבית.
בשנת 300 שנה לספירה - הרומאים מקבלים עליהם את הדת הנוצרית. זהו אחד האירועים החשובים ביותר, שכן עד אז הרומאים היו פגאניים כלומר עובדי אלילים.
קבלת הנצרות ע"י הרומאים הביאה בעקבותיה להחמרת המצב בירושלים,Konstantinus (קונסטנטינוס) קיסר אוסר על ישיבת יהודים בעיר העתיקה.
יש לזכור שהנצרות בתקופה זו החלה לראות באסון שפקד את ירושלים - חורבן הבית שני, עונש על צליבתו של ישו. זו הסיבה שהנוצרים לא בנו בהר הבית אלא השאירו אותו בשיממונו.
אירוע חולף היה בשנת 362 לספירה. בשנה זו, לשלטון ברומי עולה Youlianus (יוליואנוס) קיסר והוא רוצה להחזיר את הקיסרות מנצרות לפאגאניזם, אולם הוא נרצח והנצרות משתלטת על רומי ומשם על אירופה כולה.

מכאן ואילך מתחילה תקופה בת כ- 300 שנים נוספים, תקופה קשה ליהודים אשר הר הבית נמצא בתקופה זו מחוץ לתחום ליהודים והוא נשאר שומם.


התקופה המוסלמית -
עם תחילת המאה השביעית, המוסלמים משתלטים על ירושלים ואזור הר הבית.
לעיר מגיע הח'ליף עומר ויועצו כעאב אל אחבאר. למוסלמים לא הייתה בעיה עם צליבת ישו ולכן הם, בניגוד לנצרות, החליטו לבנות בהר הבית.
היועץ, כעאב אל אחבאר, ממליץ לבנות מסגד צפונית לצ'חרה היא אבן השתייה, בכדי שהתפילה (הקיבלה) המכוונת לכיוון מכה, "תעבור" דרך "אבן השתייה" בדרכה למכה.
הח'ליף עומר מחליט שיועצו נעים אל אחבאר קיבל יותר מידי עצות מיהודים שישבו מסביב לחומות העיר העתיקה והוא מחליט לנטוש לזמן מה את "אזור היהודי" אבן השתייה, ולבנות ב קצה הר הבית הדרומי את המסגד. זו הסיבה שלמסגד קוראים בשם " אל אקצה" שפירושו - הקצה.
בסוף המאה השביעית, תחילת השמינית, בונה הח'ליף החדש עבד אל מליק, באזור אבן השתייה, מבנה לציון המקום (ולא מסגד, בניגוד למקובל לחשוב) המקום מכונה בשם: " קובת אל צ'חרה" שפירושו - כיפת הסלע.

**מאת: ד"ר מנחם צוקר**
אין הוכחה חותכת שאחת הדתות הן שקר, אך נצרות יותר קרובה לכך.

המילה הוכחה אינה המילה המתאימה.
האמונה שלנו אינה זקוקה להוכחות, היא חיה בודאות בדבקות בד ובתורת ישראל.

הנביאים כולם לא הזכירו אף פעם שד יקח לו עם חדש במקום האומה הישראלית.
ההיפך הוא הנכון. כל נביאי הפורענות שילבו בתוכחה שלהם אמירות המעגנות את נצחיות הבחירה בישראל, כדוגמת תחילת ספר ירמיה.

הנצרות היא דת אנושית, הבאה על מנת להקל על האדם ולהוריד אליו את הרוממות האלוקית, לתחתיות הארץ בהם האדם נמצא, בלי נסיון לרוממו או לשנותו.
הנצרות ויתרה על האפשרות לתיקון, ועל כן הקדוש הוא המנותק מהמציאות, ואין אומה חברתית נבחרת, שהרי הדת היא פרטית ואין תקוה לתיקון הכלל ותרבותו.

להלן דברים שעניתי בעבר בעניין דומה על הנצרות-

השאלה העומדת בבסיס העניין לדעתי היא כיצד בוחנים תרבות דתית.
ניתן לטעון שבוחנים תרבות דתית על פי ההווה הנגלה לעין. אם נקבל את ההנחה הזו, האמת עם דוידי. שכן הנצרות היום באמת נראית טוב. היא דמוקרטית, מקדמת חסד וכו.

אמנם, ניתן לטעון - וכך אני סבור- שתרבות נמדדת על פי מכלול ההופעות ההסטוריות שלה. הנצרות אינה תופעה חדשה, היא בת מאות רבות של שנות נסיון. שורשה של הנצרות הקטולית היא אכן באדם מוסרי אך טועה, שזעק על עוולות העם, ועל העובדה שבסוף בית שני המערך הדתי התמקד בטקס ולא במהות. הוא זעק (בצדק) על הזנות, ההלוואה בריבית, וכו שהתקיימה בצמוד למקדש. בעניין הזה הוא אכן צדק. אמנם, מסקנתו מהמצב השלילי הזה היתה טעות נוראית. הוא שפך את התינוק עם המים (למרבה האירוניה). שליחו המרכזי שאול התרסי (פאולוס, אשר למד אצל רבן גמליאל) פיתח את תפיסת יש"ו (באגרת אל הרומיים בעיקר) בטענה ששורש הרע הוא בלאומיות ובמערכת הדתית הבנויה על חובות פרטיות רבות.
הוא כפר בעצם בשורשה של תורת ישראל- שהוא ואלה החוקים והמשפטים אשר תשים לפניהם. ישנם חוקים ומשפטים אלהיים, ויש התאמה ביניהם לאופי הלאומי הישראלי- לפניהם ולא לפני עכו"ם.
פאולוס שאל בשם רבו שאלה רטורית- הייתכן שבברית הבשר שתינוק עושה לפני שיש בו דעת לבחור באל, הוא מתחבר לאלהיו? לדעתו, העיקר הוא לא הגזע וברית הבשר, אלא בחירת האדם באשר הוא וברית הרוח.
לכאורה, תפיסה זו היתה צריכה להוליד מציאות עליונה, מלאכית.
אך כולנו יודעים מה עוללה הנצרות למציאות התרבותית. רצח מדענים, רצח אחרים בדמות יהודים ומוסלמים, רצח נשים והאשמתן בכישוף, אינקויזיציה, תמיכה מוראלית בשואה, שחיתות מינית במנזרים באיטליה ובצרפת, שחיתות כלכלית בותיקן של המאות ה12-15, ועוד ועוד.

כיצד זה קרה?
זה קרה משום שהנצרות קפצה לעולם המושלם ולא נשאה עימה את כלל המציאות על גבה לאט לאט. המחשבה שכולם באותו מעמד, שהלאום והחברה האנושית היא שלילית ביסודה, כמו המיניות, המסחר, האכילה וכו, כל אלה הם בעצם ויתור על קידוש המציאות הגשמית וקפיצה לרוח ללא מדריגות, ללא התחשבות במציאות.

על כן, המציאות דרשה את שלה. הנצרות לא הצליחה לדכא את רוח האדם, והאדם האירופי התפרץ מדי פעם בקצף נורא על המציאות ועל עצמו. הוא ניסה להרוס הכל.
לא היתה לו מערכת שיווי המשקל הנדרשת בשביל קידוש החיים כולם, על מיניותם, חברתיותם וכו, ואלה דרשו את מקומם בבלאנס שהופר על ידי הכנסיה שדרשה פרישה מהחיים הבריאים.

על כן, אין לנצרות וליהודית כהוא זה במשותף.
היהדות היא דת החיים, המסוגלת ומוכנה לסבול בשביל קידושם, והנצרות הינה דת הויתור על החיים והקפיצה אל עולם פנטסטי שאינו קיים.

**מאת: הרב ברוך אפרתי**

דעתי על הנושא:

אני בקיא מספיק (כדי לבחור צד) בשני הדתות.
עקב יתרון האוכלוסיה הנוצרית על היהודית, הגעתי למסקנה שסיכוייה של הדת היהודית להיות אמת היא הרבה יותר גבוהה.
עקב עצם עובדת קיומם המופשט של מעל לעשרות אלפי ספרים שונים העומדים על ביסוסים שונים בנצרות, וקיום אחד של ספר זהה המקיים רק את האמונה היהדות, ללא הבדל בין אזור המוצא שלו - מוכיח לי שהיהדות עוקבת אחר אותה האמונה למשך אלפי שנים, משמע יותר מדוייקת.

למרות הכל - אני אישית, מסתכל על אמונה ככח בפני עצמו, זה לא חשוב במה אדם מאמין, כל עוד הוא מאמין במשהו בעל ביסוס, ללא סתירה.. אני מכבד את אמונתו, ואקבל אותה, ולא אשלול את עצם קיומה או דעותייה.
אין דבר כזה דת אמיתית, כל אחד עם האמת שלו, חלק מאמינים שזה נכון וחלק אומרים שמשהו אחר נכון. יהדות ונצרות זה דברים די שונים, יהדות מאמינה באלוהים, נצרות מאמינה באלוהים ובבן שלו (יהושוע, ישו אותו אחד ). היהדות מאמינה בתורה ובתנך והנצרות מאמינה בברית החדשה.
כשאתם אומרים יהדות, אתם מעליבים את הנוצרים.. אני אומרת ממקור ראשון.. (לא שאני נוצריה.) אין דבר כזה "דת אמיתית" לדעתי בכלל כל הדתות זו שטות אחת הגדולות למרות שאני מאמינה

דרך אגב כל אלו ששונאים את הנוצרים. דבר ראשון תדעו שישו נולד יהודי ומת יהודי! והוא לא הקים את הנצרות הוא רק הסמל של הנצרות!
ברור שיהדות
אף אחד לא אמר שהוא שונא נוצרים. בסה"כ שני הדתות מאמינות באותו אלוקים.
אנונימית
שואל השאלה:
אז למה יש שני דתות שונות שמאמינות באותו אלוהים?
אנונימי
באיזה מצב נמוך הגעתם שאתם אומרים דברים כאלה, לא נעים וזה נקרא כפייה דתית. לא אומרים ש7 מיליארד אנשים מאמינים באמונות שונות וכולם שקר ורק היהדות היא הדת הנכונה, אתם מוציאים רושם רע על החברה היהודית וחבל.
לפני 70,000 שנה יצר האדם שפה פיקטיבית, שפה יחודית להומו ספיאנס שאפשרה לו לדבר בחופשיות לעומת זנים אחרים, למשל, לשימפנזים יש קריאה מיוחדת שאומרת "זהירות אריה" לעומת זאת האדם יכול להגיד שיש אריה ליד הנהר, איך אפשר לטפל פה ולהמציא תוכניות, השפה הפיקטיבית איפשרה לאדם "לדמיין" יחד עם בני אדם אחרים, כלומר, לדבר על דברים דמיוניים שנתנו בהם אז אמונה, כגון, רוח האריה הגדול ששומרת על השבט. ההומו ספיאנס למד אם השנים להפיץ את הסיפורים וכך נוצרו הדתות, בעיקרון אין דת אמיתית יותר, שתיהן יצאו מאותו חור:)
אוי מאיפה הבאת את זה? זה שמעלי?
אנונימית
מתוך מאמרים ומקורות היסטוריים, כדאי שתבדקי גם:)
דת הספגטי,
שמחים ילדים?
בפעם האחרונה שדעות על רגע אידיולוגי דתי שכלל טענה של "אמונתינו טובה יותר' הייתה קיימת הייתם בתור למקלחות גזים להזכירכם.
חחח זה כל כך שטויות כל המחקרים האלה
אנונימית
למה? כי הם לא תואמים את הרצונות שלך ואת מה שאת מאמינה בו?
אתם חיים באשליות אנשים.
לא, כי הם לא מתאימים לי להיגיון.
אנונימית
אין דבר כזה דת אמיתית.
אבל היהדות כמובן הגיעה לפני הנצרות.
את מאמינה באלוהים?
כן
אנונימית
אז היגיון לא פועל אצלך:)
תגיד לי אתה איך אתה חושב שהעולם נברא? שהיצורים קיבלו חיים? איך זה הגיוני שהאדם יצא מהקוף וכל החרטות האלה?
אנונימית
אל תחפשו את האמת בנצרות.. ישו היה תלמיד חכם ביהדות כנראה היהודים הכירו אותו טוב יותר מסתם קבוצה של אנשים שכמה אחרי שהוא מת...
מה שמרתיח אותי שאנשים שלא חקרו את האבולוציה פולטים "קופים" בלי להציץ רגע בתורה שלמה ומבוססת על מחקר ואז מצפים שיקחו את האמונות שלהם ברצינות
אז את חושבת שזה פשוט קרה? שאנחנו קיימים רק 4000 שנה ויצאנו מכלום. את מאמינה שאחרי שהתודעה שלך מתנתקת (מוות) נשאר משהו? את מאמינה שיש מישהו עצום שמסתכל "במצלמות אבטחה" ומקשיב למליוני אנשים "שמדברים" אליו בו זמנית? את מאמינה שהוא קורא את הפתקים בכותל למרות שאף אחד מהם לא באמת נקרא על ידי ישות עליונית או משבו? את חושבת שזה יותר הגיוני מתורת האבולוציה או תיאורית "יש-אריה-ליד-הנהר"? את חושבת שהדת שלך אמיתי אבל של מיליארדי אחרים לא? אולי יום יבוא ותיהיה לך גם תשובה *הגיונית* על זה.
אני לא יוצא על מאמינים או משהו... פשוט מאמינים יוצאים עלי כי אני לא מאמין במה שהם מאמינים אז רק הפעם החלטתי להחזיר באותו קלף.
כן! בזה אני מאמינה! אתה לא חושב שחייב להיות משהו שברא את הכל? אתה חושב שככה בשניה פתאום יצא ב'מקרה' כזאת בריאה מופלאה?
אנונימית
אני יכול להגיד בדיוק את אותו הדבר עליך, אתם בוחרים להאמין בדברים שעד היום מתפוצץ לי המוח מלנסות להבין איך לעזאזל מישהו מסוגל להאמין בזה
אז תגיד במה אתה מאמין? איך לדעתך הכל פה ניברא?
אנונימית
שאלת פעם רב? ^^
אנונימית
אתם משנים את כיוון השאלה, הפכתם אותה משאלה פשוטה, ל"האם ישות עליונה קיימת?".
אז ככה, קודם כל חומר ואנרגיה יצרו את מה שנקרא היום "המפץ הגדול"...
ואני חושב שאת שמעת את ההמשך... בלה בלה בלה נוצרו כמה מינים של אדם... בלה בלה בלה אורגניזמים...
אני אומר שוב אין לי כלום נגד מאמינים.. אפילו יצאתי עם דתי פעם אבל עדיין... אני חושב שמפלצת הספגטי תגן עלי ותחזק כל מילה שלי:)
לא, ופשוט הגיוני להאמין שנוצרנו מפיצוץ, ופתאום יש גלקסיות וכדור הארץ ואנשים וצמחים והכול נברא בצורה מושלמת ומדוייקת והאיברים בגוף שלך והעיניים והריסים והשפתיים... אבולוציה?
אנונימית
ומי יצר את האנרגיות האלה? מאיפה הם באו?
אנונימית
יאפ... אבולוציה:) את מבינה.. האדם נוצר (וכך גם כל דבר אחר חי בעולם) מהאורגניזמים הראשונים, שהם נוצרו בעצרת חומר ואנרגיה.
Weeping Angel
מוזמנת לצפות בסרטון הזה.
אנונימית
אבל מי עשה את האורגניזם? איך זה הגיוני שמאיזה פיצוץ נוצרה כזאת בריאה מופלאה?
כל כך הרבה סוגים של חיות וצמחים וחומרים ובכלל שהיצורים קיבלו חיים ודעת?
אנונימי
אני בן:) וראיתי את זה כבר... וכמו שאת רואה זה לא הזיז לי כל כך
אני מאמין במפץ הגדול אבל אני מאמין שיש משהו רוחני קשור בזה, באבולוציה זה לא פוף וזהו הכל מוכן, זה תהליך של מיליארדי שנים, זה לא קרה ביום, לאט לאט, מייצור חד תאי הוא נהיה רב תאי ואבולצי של מיליארדי שנים הביאה אותנו לצורה שאנחנו עכשיו, למה זה הגיוני? כי יש הוכחות, יש מוזיאונים שלמים של שלדים של דינוזאורים והוכחות לאדם קדמון, וזה פשוט מאוד יותר הגיוני שתוך שש ימים פתאום הכל נוצר, וממש לא הגיוני שהעולם קיים 5000 ומשהו שנה, פשוט לא.
תלמדו כימיה ותבינו הכל. זה תהליך מדעיים נורא מסובכים ודעתי מדהימים.
כי אתם אנשים בורים, שלא מוכנים לפתוח את הראש, חייב להיות בורא לעולם הזה.
אנונימית
חחח באמת תפתחו קצת את הראש התאוריה שלכם כל כך הזויה ולא הגיונית
אנונימית
כי שלכם מאוד
טוב זה לא יגמר בחיים חחח תתחילו לחשוב בהיגיון זה מה שיש לי לומר
אנונימית
טוב אתאיסטים נחמדים, היה נחמד לדון איתכם, בקרוב מאוד נראה אם יש אלוקים או לא (:
בהצלחה לכם
אנונימית
הרגע בו "אתם בורים כי אתם לא מאמינים באלוהים" מופיע במשפט.
תקשיבי, אני אגנוס, אני אוהבת שהכל מופיע לי בהיגיון מול העיניים ואני אחקור טיפה ואאמין, ניחא.
את לא יכולה לשאול מאיפה האנרגיה כי לפני האנרגיה לא היו מימדים, התרחבות הגרגר אנרגיה הזו יצרה שלושה מימדים שביניהם זמן כך שלנסות להבין מה היה בזמן לפני ה"פיצוץ" יהיה אידיוטי, את מסוגלת להציץ בחוק האבל ובהקשר שלו לזה ואת תראי את ההיגיון, היקום מתרחב בזה הרגע.
מספר גרגירונים פשוטים שמכפילים את עצמם בתהליך כימי נורא ראנדומלי ומסובך שנוצר רק בתרכובות ספציפיות וואלה, יש לנו אטומים פשוטים, איחודים ביניהם- מורכבים יותר, תאום בכדור הארץ כמה אטומים ומלקולות מפתחים תלות ביניהם, נוצרים קרומים, מיטוכונדריות, חומצות גרעין, קרום בולע חלקם, נוצרים תאים, תאים מתחילים לפתח תלות זה בזה, נוצרים רקמות, מוטציות בחומצות הגרעין, משהו שונה, נוצר יצור x - מתפתח ממנו יצור z בתהליכים איטיים ומייגעים שמתפרסים על מליוני שנים.
אבל היי עד שהמדע יוכיח לי שאין אל אני לא אשלול אותו העיניין הוא שהתיאור שלו לא ניתן להוכחה או להשמטה. קוראים לזה אמונה יקיריי
לחלקינו הדת האמיתית היא הפסטפריאניזם (מפלצת הספגטי המעופפת)
מה זה?
אנונימית
בעולם קיימות מעל לתשעים דתות
המונותאיסטיות העיקריות הן הברוטליות ביותר,
הן אלו שמשכנעות אנשים להלחם למענן בין אם זה במילים ובין אם זה באלימות,
ואף על פי שהעולם מלא באמונות מגוונות רבות,
וחלקן כל כל קסום וכל כך יפיפה וטהור ומעורר השתאות-
חברי דתות האלו ממשיכים לנופף בשרביט ההתגוננות שלהם בלי לפתוח את העיניים ולהתעניין באחר באנוכיות מעוררת זעזוע.
אז ככה. הנצרות היא דת שקר שבמוססת על היהדות. סתם חיקוי זול
יהדות = אמונה על בסיס ספר עתיק.

נצרות = העתק של היהדות שעבר עריכה שכללה הורדת חוקים והוספת קישקושים על זה שישו הוא המשיח רק כי אמא שלו נאנסה ולא גילתה לאף אחד. (הנוצרים חושבים שאלוהים שכב עם אמא שלו... כאילו... WTF)

מה הדת האמיתית? וואלה אני לא יודע אם היהדות 100% אמיתית אבל אני בטוח שהנצרות זה פשוט ערימה של שטויות.
יודעים מה? כל אלה שאומרים שהנצרות היא שקר שיוכיחו
לא לשלוח לי לפרטי כלום
אתה יודע שהמציאו את כל החוקים של הנצרות רק אחרי שישו מת? לא שאלו אותו בכלל חחח

החליטו לבד שמותר לאכול בשר וחלב... וחזיר... ומה לא P:
הנצרות נוסדה 200 שנה לאחר מות ישו.
איך זה הגינוי?

הנוצרים הראשונים נחשבו לכופרים או משהו כזה. כולם רצו להרוג אותם...
אני צמאה