5 תשובות
תשקיע בלבוש לא כזה ערבי מקושקש, דברים יותר עדינים
שים כיפה
אם אין לך מבטא פשוט תזרוק מילה לשוטר או מאבטח ככה מראש הוא לא יגבש עליך דעה של חשוד בימים שכאלה
רגיל.. רק תמיד תסתובב עם תעודת זהות עליך.
שלום

שוטר ובודק מיומן ומקצועי מקבל הנחיות להבחין בדברים חשודים או הידועים כמסכני חיים.

חזות ערבית בחלק מהאוכלוסייה היא חלק לא קטן מהמדינה, ולא מצוי ששוטרים עוצרים כל אדם בעל חזות ערבית אחרת כל הערבים ברחוב היו בבדיקות והמציאות מוכיחה שהדבר אינו כן.

ככל הנראה אדם בעל חזות מסוימת המשקפת אוכלוסיה עוינת או עם סבירות לסכנה פוטנציאלית בהתאם למצב הביטחוני ובנוסף מלווה בהתנהגות וחשדות אופייניים על פי הנחיות משתנות מעת לעת בהתאם לנסיבות והדריכות האזורית במקום, סביר להניח שבמקרה הנ"ל אותו אדם ייבדק.

להיבדק היא חלק ממציאות ומדינה שבה המצב הביטחוני נשקף בסכנה בלתי צפויה בכל אזור.

לא לכל ערבי קיים מבטא ערבי, כיום ישנם ערבים ללא מבטא שגדלו בישראל ואין להם כמעט מבטא, ופעמים קשה לזהות גם בשיחה ופעמים משפט בודד לא מספיק כדי לזהות מבטא וגם ישנם ערבים שחיים בשכונות של יהודים ומדברים בעיקר עברית וכמעט ולא משתמשים בשפה הערבית.

שוטרים לא בודקים כל ערבי זה חשוב לזכור למרות שהוא נראה כערבי, ישנם גורמים נוספים שבהם בודקים, ויכול להיות שאתה נבדק לא בגלל חזות אלא אתה חושב ככה על עצמך אז זה מה שגורם לך לחשוב זאת, אך פעמים הליכה או דיבור או הסתובבות במקומות לא מתאימים גורמים לזה.

ממליץ לך לשאול בצורה מכובדת ובאופן ישיר את הסיבה לכך, אולי יסכימו לשתף אותך בשיקוליהם וכך תוכל לקבל מידע אמין ומתאים יותר עבורך.
במידה ותקבל מס' פעמים את אותו מידע תוכל לקבל מסקנה יותר ברורה.

בהצלחה ויום נעים