8 תשובות
הכסף הולך לפזורה הבדואית בדרום, שמשריצים מלא ילדים (מחבלים לעתיד..), ובתמורה הם גונבים משדות חקלאיים בדרום, משחיתים רכוש, מטרידים בנות יהודיות בבאר - שבע, ובדרך לערד מנסים להוריד נהגים מהכביש ובכך מסכנים את חיי הנוסעים.
לעיתים הכסף לא מספיק להם - אז הם גם גובים פרוטקשן, ושורפים את העסק למי שמעז לא לשלם.

הכסף הולך לערביי (מחבלי) ישראל, בעלי ת"ז כחולה, שבתמורה גונבים מכוניות, ציוד חקלאי, וכל מה שבא ליד, מציתים יערות בימי שרב, זורקים אבנים בהר הבית - קודש הקודשים של עם ישראל, מסיתים נגד מדינת ישראל (רעעד סלאחח), סוחרים בסמים, עוסקים בעבריינות, וסתם עוסקים להנאתם ברצח, שוד וגזל - ערבים, כבר אמרנו?

הכסף הולך לחברי כנסת שסיימו את עבודתם - כדוגמת עזאמי בשארה - שבתמורה ריגל בזמן מלחמת לבנון השנייה לטובת חיזבאללה..

ועוד כהנה וכהנה וכהנה.....
צ'יקו
אנונימי יקר,
כל אזרח בישראל מחוייב בתשלום לביטוח-הלאומי. הבט"ל, כשמו כן הוא - ביטוח לכל העם. אם חלילה נפצעת, ואיבדת את יכולת ההישתכרות, יעניק לך הבט"ל קיצבת-נכות בכל חודש. מי אמור לשלם לך על ימי היעדרותך מהעבודה בגין מחלה (לא עלינו!) או מילואים? וקיצבאות הזיקנה? וקיצבאות לאלמנות..
הלוואי שנמשיך לשלם, מבלי להזדקק להם!
הרבה בריאות. חכם בועז.
ותודה לצ'יקו, על המידע הקוהרנטי והענייני.
התשלום לביטוח הלאומי כולל (מלבד כל הרשימה ועוד שכתב "חכם בועז"), גם מס בריאות המועבר לקופות החולים ובתמורה אתה מקבל שירותי רפואה במרפאה שלך.

בקיצור - במהלך חייך - אתה מקבל חלק נכבד ממנו חזרה.
יעל נועם מומחית סטיפס
מה זה קוהרנטי?
צ'יקו
בעיקרון נכון שחלק מהכספים הולך למעשה לערבים במזרח ירושלים בעלי ת"ז כחולה. אולי
יום אחד יתעוררו מקבלי ההחלטות ויבינו שכן צריך לחלק את העיר הזו ל-3 - יהודים עובדים,
יהודים טפילים (מאה שערים) וערבים-שתי הקבוצות האחרונות אינן זכאיות.
סלע קיומנו? כבר לא.
אין חובות-אין זכויות.
reuven
התאפקנו ולא מחקנו את התשובה הראשונה, כי היא מעידה על בעיה בחברה הישראלית, לא פחות מאשר התופעות שעליהן היא מצביעה.

כל הכללה, תהיה אשר תהיה, היא חמורה, כי גם אם סטטיסטית אוכלוסיות מסויימות עושות דברים יותר מאחרות, אין הדבר אומר ש"הם" עושים את זה, אלא ש"יותר" מהם עושים את זה, ביחס לסקטורים אחרים.

גם אם ברור לנו שלא נוכל לשנות את העם כולו, נשמח אם סטיפס יהיה מקום של אנשים חושבים, סובלניים, שלא מכלילים ולא מציפים בסטריאוטיפים זולים של כיכרות.

ולך צ'יקו - אם יש בך להט אמיתי, צור עצומה באתר "עצומה" ונסה לשנות את החוק, על ידי גיוס חותמים. כי השמצות מכוערות של סקטורים שלמים לא מצביעות על יותר מדי ובטח שאינן מכבדות אותך.
מערכת סטיפס
צ'יקו
קוהרנטי=הגיוני, ענייני, סביר.
באותו הנושא: