5 תשובות
אני מסכימה עם התשובה שבאה מניסיון (אלרגיות, תזונה וכו') ואוסיף שני דברים - אם יש כבר התקף, אין ברירה - אנטיביוטיקה. אבל למניעה, תזונה היא בהחלט חשובה- להוריד מוצרי חלב ואישית, נפטרתי כמעט לגמרי מהתקפי אלרגיה שהביאו לסינוסיטיס רק אחרי שהורדתי גלוטן (זה יותר קשה אבל שווה לגמרי..)
כמי שסובל מפאן-סינוסיטיס כרוני קשה, עבר ניתוחים, קליברשיין, ועוד, אושפז כמה פעמים, ונלחם בדבר הזה שבדרגתו הגבוהה, זו מחלה קשה עם המון סבל, אני יכול לתת את המסקנות האישיות שלי שיתכן שלא יתאימו לך:
1. להפסיק כל מוצרי החלב.
2. לבדוק ולטפל באלרגיות (אין מה לקוות שהרפואה הרגילה תתן פתרון. אלרגיה, זה עסק שכבר 50 שנה לא התקדם כמעט, כי אין בו יוקרה הילה וכסף לרופאים ולחוקרים העוסקים. לכן, רצוי לבודד ולהגיע לאט לאט ובעצמך למסקנה מה מקור האלרגיה)
3. להמנע מעשן, אבק, יובש, קינוח עז, משיכת נזלת פנימה, ושימוש בטיפות אף.
4. לשטוף את האף במים פיסיולוגיים כמה פעמים ביום. אין צורך בקניית מיכשור, אפשר להכין בקלות לבד.
5. לחפש פתרונות שיעשו לך טוב מתחום הרפואה האלטרנטיבית, בעיקר ארומתרפיה.
6. להמנע ככל האפשר מטיפולים פולשניים (ניתוחים).
7. לעבור לתזונה בריאה. לדעתי, רק טבעונית-צמחונית.
ההמלצות הללו, יושמו. בלעדיהן היתי נשאר בבית החולים עד היום. מכיר וראיתי כאלה שהמצב הגיע לאישפוזים של חודשים.
יש לי מסקנות מאד עגומות לגבי הרפואה הקונבנציונלית. לי נראה, שאין כמעט רופאים, אלא, פקידי רפואה, או, רודפי בצע. הידע מועט מאד בתחומים בהם אין הילה כסף ופרסום. כמובן זאת הכללה. יש לי רופא משפחה ההיפך מכל זה, אבל, הוא אושיה נדירה. רפואה, ובמיוחד הפרטית, זה המקצוע האחרון שאני מבין את הכבוד והאליטסטיות שהוא רוכש לעצמו.
אם רוצה פירוט נוסף, לגבי סינוסיטיס (וגם נימוקים להכללות על רפואה ורופאים), אשתדל להשיב.
בהצלחה.
הרפואה הטבעית מטפלת בעזרת תזונה טבעית-צמחית, ללא תרופות.
לא קל לשנות הרגלי תזונה, ולא כל אחד רוצה ויכול, אבל ידוע לי שזה פתרון מעולה.
nomi420@walla.com
ראה טיפים בתגית "סינוסיטיס".
מערכת סטיפס
גם אני מסכים עם מי שהסכימה איתי... בלית ברירה, אנטיביוטיקה. להבנתי, גם סטראואידים, שפותחים את החסימות. שני ה"עזרים" הללו, אסון, אבל אין ברירה. לגבי גלוטן: האם לדעתך כולם צריכים להמנע, או, מי שרגיש? עד עתה סברתי שרק מי שרגיש, כי אני לע מוצא הסבר הגיוני, הנשען על הטבע, לכך, שעל כולם להמנע.