4 תשובות
כן, הנה סרטון שרואים את ההבדל בין בלט קלאסי (ומסבירים קצת על התנועות ומאיפה הן באות) ואז בחלק השני רואים בלט מודרני.
ברור שיש הבדל...
בבלט רגיל יש כללים הרבה יותר נוקשים, משמעת חזקה, נניח על הבמה כשאת לא רוקדת את תמיד צריכה לעמוד בעמידה ראשונה עם גב מתוח וארוך ככל האפשר, צריך הרבה גמישות וכמובן שכדאי להתחיל להתאמן בגיל כמה שיותר מוקדם בעיקר בגלל המשמעת ועיצוב צורת הגוף. גם יש תנועות מאוד מסויימות.

במודרני זה מעין שילוב של בלט עם ג'אז והיפ-הופ, ריקוד יותר יצירתי וחופשי, תנועות מגוונות יותר...

אם את מתלבטת מה לרקוד - זה תלוי בגיל שלך. אני רקדתי את שני הז'אנרים, התחלתי עם בלט ואני מאוד שמחה על זה כי זה הקנה לי הרבה יסודות לעולם הריקוד, מנחי גוף, משמעת וגמישות.. לאחר מכן שילבתי אותו עם ג'אז, ובסוף רקדתי גם מודרני והיפ הופ..

מקווה שעזרתי (:
אוי חשבתי שדיברת על ריקוד מודרני ולא על בלט מודרני..
יש הבדל עצום בין מודרני לקלאסי. דבר ראשון יש המון סוגים של מודרני (מרתה גרהם, פורסייט, גאגא, אוהד נהרין וכדומה), בעוד שלקלאסי יש חוקים ברורים אותם אף כוראוגרף קלאסי נטו לא מעז לשבור ( לא כולל ניאו קלאסי). במחול המודרני יש כל כך הרבה סוגים ולמעשה הכוריאוגרף כמעט חופשי לחלוטין בתנועותיו... הבלט הקלאסי אמנם מתחלק לזמנים כמו המאה הרומנטית או המודרנית אך עדיין יש את הבסיס הברור עליו בנויים הריקודים. אני אתן לך דוגמא להבדל מהותי: בקלאסי אין דבר כזה פלקס או סיקל באמצע הריקוד (חוץ מאולי בריקודי קרקטר) אך במודרני אין הגבלות כאלו כלל.