19 תשובות
אם זה לא מה שאת רוצה לעשות, תיפרדי ממנו.
זה רק הוכחה לכמה שהוא לא אוהב אותך.
תעזבי אותו ותמשיכי לשמור נגיעה, אל תכנעי לאולטימטום שלו.
אם שמירת נגיעה זה דבר חשוב לך, תיפרדי ממנו.
תפרדי ממנו-אני מבין שזה קשה לו אבל אם זאת אהבה אמיתית הוא יהיה מוכן להקריב בשבילה-הוא צריך לכבד את הערכים שלך...!
אני חושבת שכדאי לך להיפרד ממנו.. אם הוא היה אוהב אותך באמת הוא היה שומר נגיעה עד כמה שאת צריכה..
אם הוא היה באמת אוהב אותך הוא לא היה אומר לך את זה
זה לא קשור ל"לאהוב באמת". יש אנשים שמגע חשוב להם במערכת יחסים, השאלה כאן היא אם את מקבלת את האולטימטום שלו או לא.
כוס עמק הכל תפוס צודק זה מעלי
הוא אוהב אותך ואת לא מביאה לו את זה זה קשה לו.. אל תפרדי תביאי לו קצת
אנונימי
אל תוותרי על העקרונות שלך בישבילו אני לא שומרת נגיעה אז אני לא באה להטיף לך ולאמר לך לשמור
בכללי אם לשמור נגיעה זה עיקרון חשוב בשבילך אל תוותרי על העיקרון הזה בשביל אותו אדם
אם זה באמת חשוב לך לשמור נגיעה תדברי איתו ותסבירי לו למה זה חשוב לך
בהצלחה =)
תזרקי אותו.
R&S
תיפרדי ממנו, אם הוא באמת היה אוהב אותך אז הוא היה מכבד את ההחלטה שלך, ורק כדי להמחיש אני מכיר זוג שיצא שנה עד שהבחורה נתנה לו לחבק אותה רק, אני עוד לא מדבר על נשיקה.
אם הוא היה אוהב אותך באמת הוא מכבד את ההחלטה שלך ולא מציב לך אולטימטום מגיע לך משהו יותר טוב
לא יודעת למה אבל אני לא מסכימה לגמרי עם כל התגובות פה
ברור שמצד אחד הוא אמור לכבד אותך ואת הערכים והדעות שלך והוא ידע מראש לאיפה הוא נכנס והיה צריך לשקול מההתחלה אם זה מתאים לו או לא...
אבל מצד שני, מגע בקשר זה דבר מחזק, אני לא מדברת על סקס וכל אלה, ממש לא, אני מדברת על להחזיק ידיים, להרגיש תחום גוף אחד של השנייה, להתנשק.. אני חושבת שזה לא רק חשוב לבנים אלא גם לבנות, אז באיזשהו מקום אפשר להבין אותו
אם השמירת נגיעה מבחינת דת אז כן, תיפרדי ממנו
אם לא וזה רק עיקרון.. אז תעשי תשיקולים עם עצמך
אנונימית
אל תשמרי נגיעה
שומרי נגיעה זה מעצבן
אנונימי
רציני? למה שהם יפרדו? הוא רוצה את זה אולי כי הוא לא בטוח שאת אוהבת אותו.. אני אומר תגידי לו שאת אוהבת אותו וחבל לך לפספס בחור כמוהו אבל שמירת נגיעה חשובה לך, כי כשיבוא יום ותתחתנו הוא ירגיש הכי מיוחד שהוא הראשון ו האחרון.
שמעי אני הייתי עם חברה שלי שנה וחצי והיא שמרה נגיעה.. עד שהיא התחילה להרפות קצת..
אני מבין תחשיבות של זה
תשאלי תצמך אם את מוכנה לאבד אותו או לשמור נגיעה
כי שמירת נגיעה זה לא עבירה
נסיכה, תתרחקי מהדברים האלה כמו מאש! וזה נכלל בכלל בגדר "עריות".

אני מבין אולי הוא חתיך אש, או החברה היא כזאת שלכולם יש חבר, אבל לך! לך זה לא אמור להזיז בכך, על מה רבי יוחנן בכה? אני חושב שאת מכירה את זה.

רבי יוחנן כשחלה באו אליו תלמידיו וכשראה אותם התחיל לבכות, שאלו אותו לפשר הדבר? ואמר להם: אילו לפני מלך בשר ודם היו מוליכין אותי, שהיום כאן ומחר בקבר, שאם כועס עלי - אין כעסו כעס עולם, ואם אוסרני - אין איסורו איסור עולם, ואם ממיתני - אין מיתתו מיתת עולם, ואני יכול לפייסו בדברים ולשחדו בממון - אף על פי כן הייתי בוכה; ועכשיו שמוליכים אותי לפני מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא, שהוא חי וקיים לעולם ולעולמי עולמים, שאם כועס עלי - כעסו כעס עולם, ואם אוסרני - איסורו איסור עולם, ואם ממיתני - מיתתו מיתת עולם, ואיני יכול לפייסו בדברים ולא לשחדו בממון

תחשבי מזה אם אני מכעיס את השם יתברך, זה לא כעס של דקה וזהו יאלה עבר.. זה כעס עולם! איזה פחד צריך לזה וזה עוד רבי יוחנן שעליו נאמר שהיה הקטן בתלמידי הילל! "לא הניח מקרא ומשנה, גמרא, הלכות ואגדות, דקדוקי תורה ודקדוקי סופרים, קלים וחמורים וגזרות שוות, תקופות וגימטריות, שיחת מלאכי השרת ושיחת שדים, שיחת דקלים, משלות כובסין, משלות שועלים, דבר גדול ודבר קטן דבר גדול מעשה מרכבה " וזה ר' יוחנן והוא בוכה לפני תלמידיו שאינו יודע לאן יוליכו אותו בסוף חייו לגיהינום או לגן עדן.. אז מה איתנו?

ועוד לא דיברתי על איסורי הכרת שאת יכולה להכשיל אותו (חבר שלך), יש איסור לגבר לגעת באישה נידה "ואל אישה בנדת טומאתה לא תקרב.."

* כבר אחת למעלה הגדילה לעשות- ואמרה את האמת בפרצוף, אני יגיד את זה במילים אחרות "מהזה השטויות האלה שאת שומרת נגיעה וגם יש לך חבר? " תביני שזה לא מסתדר ביחד, כי אם יש לך חבר את אמורה לספק אותו, לתת לו "חום ואהבה" כן במירכאות, ועוד כמה וכמה דברים שגבר שיש לו חברה אמור לקבל, ממש כרטיס הטבות, הרבה טועים או טועות, שמירת נגיעה זה לא היתר לזה שיהיה "חבר", שמירת נגיעה גם גבר נשוי מחויב בשמירת נגיעה.

לאורך כל התגובה, רק אסור אסור אוסר!, מה נפלת עלינו?!

אז רק שתדעי, שבת מלך ששומרת על עצמה "בזמן הנעורים" בזמן שכולם חמים לצאת לבלות לעשות את כל הפיתויים בזמן הזה, בת מלך ששומרת על עצמה עזבי אותך זה שיש לה שער עצום בשמיים על זה אני לא מדבר, בת מלך ששומרת על עצמה בזמן הנעורים שתדע שהיא גם תקבל בהתאם, בחור ששמר על עצמו ולא הלך והיה עם עשרים בנות, רוצה בחור נאה יותר חכם יותר? זה בדיוק כמו שחז"ל הבטיחו "זיווגו של אדם נקבע לפי מעשיו" לפי המעשים שלך עכשיו כך יקבע מי יהיה הבחור שלך שאיתו תהיי, משמע מכן שלא כמו שיש בחורות שחושבות שאם הם ילבשו בגדים יותר קצרים יותר פתוחים ישימו יותר בושם ואיפור יעשו פן וכו' כך ישיגו את "גבר חלומותיהם" זה שטויות זה שקר, הפוך בחורה שתשמור על עצמה יותר כך תקבל בחור נאה יותר חכם יותר אבא לילידים טוב יותר, והיום קשה למצוא כאלה שבאמת שמרו על עצמם..

לסיכום: לפי ההלכה אין איסור שיהיה "חבר" כל עוד זה למטרה רצינית ולא גוררים את זה יותר מידי זמן, ראית מתאים לך יאלה קחי אותו, בסופו של דבר כולנו יודעים שנתחתן רק עם אישה/גבר אחד, אז למה לבזבז את הזמן על משחקים הוא חבר שלי וכו' שיודעים שזה לא באמת למטרה רצינית, והזזכרתי כבר למעלה את האיסורים הקשים שיש בזה, הזמן הזה "בזמן הנעורים" זה הזמן שרוב רוב רוב הניסיונות של האדם באים אליו, יש כאלה יגידו אני יעשה הכל ובגיל 60 יחזור בתשובה, זה שקר! על מה תחזור בתשובה איזה פיתויים יש לך איזה יצרים אתה בן אדם בן 60?! על מה תקבל שכר? "נָתַתָּה לִּירֵאֶיךָ נֵּס לְהִתְנוֹסֵס מִפְּנֵי קֹשֶׁט סֶלָה" (תהלים פרק ס) להתנוסס - זה הניסיון, שעל ידי הניסיונות שבאים לאדם בחיים, שידע שרק על ידם יצליח לגדול ולהצליח בחיים, ודבר נוסף הקב"ה לא נותן ניסיון- אלה למי שהוא יודע שיצליח לעמוד בו. עוד שבועיים בערך נעמוד ולא רק אנחנו אלה כל העולם יעמוד במשפט, וכולם יודעים שגם בכיפור אין משחקים וכלום באים חילונים דתיים מסורתיים חרדים כולם כולם, כל מי שהוא יהודי אמיתי! יודע שיש דין ודיין לכל דבר והעולם הזה אינו הפקר.
אני חושב שתשמרי נגיעה אחד שבאמת אוהב אותך יעשה הכל אבל הכל שתהיי שלו!