23 תשובות
בחטיבה מקפידים יותר על שיעורי בית וכאלה וגם בדרך כלל התקנון יותר נוקשה, אבל זה לא כזה נורא ולא צריך לפחד.
שואל השאלה:
זה בדיוך ממה שאני מפחדת ממנו
תחשבי על זה- כולם עוברים את זה.
אין ממה לפחד:)
בהצלחה
קחי את הדברים בכיף
האמת שאין כל כך הרבה הבדל בין יסודי לחטיבה. בסך הכל עולים ברמת הלימודים, בדיוק כמו שעולים ברמת הלימודים בכל שנה ביסודי- ככה גם בחטיבה. קצת יותר מקפידים על משמעת, אבל ההדבל לא גדול.
כשאני סיימתי יסודי ועליתי לחטיבה אני תיארתי את כל הכיתה יושבת ומקשיבה למורה כמו רובוטים, מעירים על כל תזוזה קטנה וקול קטן שמשמיעים. אבל אז הבנתי שאני סתם מגזימה (:
אם קצת יותר קשה לך בלימודים אני ממליצה לך להתאמן על מקצועות כמו אנגלית ומתמטיקה (וכל המקצועות שצריך לתרגל אותן כדי להצליח), אפילו עם מורה פרטי או עם עזרת ההורים, וככה תגיעי יותר מוכנה לחטיבה, ובמידת הצורך גם להמשיך לתרגל את המקצועות במשך השנה כמה שאת מרגישה שצריך כדי שתצליחי.
בהצלחה (:
חחח השנה הראשונה שלי בחטיבה.. חרא זכרונות.

תשמעי, כיתה ז זה כלום, זה באמת כלום. בחטיבה יותר מקפידים על שיעורי בית והגעה לשיעוריםת, וזה יותר מלחיץ גם בגלל שיש משוב-ככה ההורים מעודכנים בהכול. אבל זה נורא קל ובחצי הראשון של השנה רק עוברים איתך על החומר שלמדת בכיתה ד-ו.
פשוט תתנהגי יפה, תגיעי לשיעורים ויהיה בסדר (:

אבל אני אגיד לך משהו מעבר ללימודים, תשמרי על עצמך ועל הכבוד שלך. אני רואה ילדות עולות לכיתה ז וחושבות הופ אני בת 20.
הן לא.

אני אתן לך דוגמה מהבית ספר שלי,3 ילדות בכיתה ז כבר לא בתולות..
ילדות בכיתה ז מבחינת הבוגרים של החטיבה (ח-ט) הן טרף קל וזה קל להשיג אותן כדי לצאת גבר ומעמיס בעיניי החבר'ה.

זה לא בית ספר יסודי שאם היה לך חבר לאפחד לא אכפת-כאן זה הכבוד שלך.
גברים הם זיינים וחרמנים-פשוט אל תסמכי על אף גבר ואל תתני לאף גבר, אני יודעת שאולי אני קצת מגזימה אבל אני רואה ילדות נהרסות וזה עצוב.
אני עולה לח' ושנה שעברה עליתי לחטיבה ואפילו יותר כיף לי שם מאשר ביסודי! מבחינת הילדים והשכבה. כי אנחנו 6 כיתות בשכבה וזה כיף שיש מלא ילדים שאפשר להכיר ( בכיתה ו' היינו כיתה יחידה בשכבה). תמיד יש שינוי מהיסודי לחטיבה: בשיעורים, במבחנים, ברמת לימודים וזה. אבל זה לא מלחיץ זה יכול להיות אפילו כיף! בקיצור תזרמי פשוט
חחח אל תדאגי סתם מלחיצים אותך כיתה ז' זה הכי כיף
אני לא יודעת אם זה בכל בתי הספר אבל אני אספר לך מה לי קרה. אמרו לי שאם אני לא עושה שיעורי בית הרבה פעמים מעיפים אותי מבית הספר ופחדתי נורא אבל כשעליתי לחטיבה גיליתי שזה לא ככה (לפחות לא בבית הספר שלי) לא עשית שיעורי בית? סבבה לא ישלחו אותך למנהל בגלל זה וגם לא יגידו להורים אנחנו כבר לא ביסודי ^-^ זה יותר קשה מהיסודי, כן אבל אצלי לא כל כך הקפידו (והבית ספר שלי נחשב לאחד הטובים במדינה) אבל כן חשוב שתבואי כמה שאת יכולה. הייתה לי ילדה בכיתה שבאה כזה פעמיים בשבוע והבית ספר העיף אותה. ילדה אחרת שהייתה מפריעה *מאוד* בשיעורים העיפו גם אותה. אבל אל תדאגי. אצלי גם מבחינה חברתית הכל נהיה הרבה יותר טוב והשתפר עם השנים. בהצלחה רבה רבה!
אני בטוחה שאחרי כמה זמן תתרגלי ואולי אפילו תאהבי יותר את החטיבה מאשר היסודי...
אם זה מבחינה חברתית אז בטוח יצתרפו עוד ילדים חדשים ותיהיה לך הזדמנות להתחבר איתם
בקשר לכללים והכל אין ממש שינוי גדול וקיצוני, מקפידים על משמעת, ושיעורים...

sii
בולשיט אחד גדול בחטיבה יותר כיף מביסודי המורות סתם מלחיצות
בצורה לא מופתית ברור שחטיבה יותר קשה מיסודי אבל הקטע שבהתחלת שנה הכל נורא קל, מלמדים אותך חומר של ה'-ו' כדי "לנחות בבית ספר בקלות" ואחרי זה עולים טיפה ועוד טיפה בחומר בכיתה י"א זה באמת קשה 0_0 עד אז אין לך ממה לדאוג:- ( אני י"א:o
אנונימי
חטיבה זה ממש כיף, המורה שלנו אמרו שיהיה קשה ומשמעת ומבחן על היום הראשון ומלא דברים בכלל לא נכונים, ואולי רק בחודש-חודשיים ראשונים זה מפחיד כי מתרגלים אבל אחרי זה הכל כיף ויש קיוסק ברוב התיכונים ויותר חברים.. זה יהיה ממש כיף תאמיני לי
בית ספר יותר גדול את מרגישה יותר גדולה
תקשיבי עכשיו גמרתי את כיתה ז'. אני לא אשקר לך ואגיד שזה היה קל אבל מתרגלים. הקטע היותר קשה זה להתרגל למורים ולשיעורי בית (יש מלאא) אל תצפי להשאר חברה הכי טובה עפ כל החברות שהיו לך ביסודי. תתמקדי בלימודים כי הם קשים לפחות לי אבל לי זה לא דוגמה. ההורים שלי התגרשו והייתי בפסיכולוגית כי אני פרפקציוניסטית אז היה לי יותר קשה. יהיה בסדר תזכרי! יש הרבה מבחנים אבל רובם די קלים. אמורים להתכונן מלאא. אני מתכוננת כמו כולם אבל בסוף יש רק חצי מהחומר שנתנו. יש מלא שיעורים חופשיים. משחררים לפעמים יותר מוקדם. יש גם מלא מבחני בית ושיעורים לא קשים. יהיה בסדר וגם זה יעבור! בהצלחה לך
ממש לא אם ביסודי המורה הייתה בודקת לי דף דף אם עשיתי באמת שיעור ובחטיבה רק שואלים את עונה כן או לא וזה לא משנה להם גם יחסית כיתה ז עד ט ממש קלות ואין כל כך לחץ לפחות מבחינתי הדבר היחיד ששונה זה שביסודי את כל היום עם המורה המחנכת ושהיא מלמדת את כל המקצועות כמעט ובחטיבה המחנכת מלמד אולי שיעור אחד וגם זה לא בטוח
בודקים לך כל דבר ויותר מקפידים על דברים
בתור מישהי שסיימה את החטיבה לפני כמה זמן, אני אתן לך כמה עצות:
1. בכללי, בחודשים הראשונים, עד בערך חנוכה, תראי עניין בחומר הלימוד, תוציאי ציונים טובים ותעשי רושם טוב על המורים. אם קשה שלך באחד המקצועות תבקשי שיעור פרטני עם אחד המורים או לבקש מההורים כמה שיעורים פרטיים לחיזוק. רושם טוב זה תמיד טוב. אחר כך, את יכולה להיות בטווח ציונים של 75-89, ככה עד סוף כיתה ח', תלמדי אבל אל תתאמצי יותר מידי בעניין של ציונים, העיקר שתביני את החומר.
תזכרי שהם רק ציונים ותכלס, לאף אחד לא אכפת מהציונים של כיתה ז' ח' (מבחינת תיכון ואוניברסיטה, כי זה מה שאני חשבתי.

2. תמיד לעשות רושם טוב על המורים עם עשיית ש"ב וכ'ו, כי אם במקרה פעם אחת תשכחי, אז הם יזכרו את כל שאר הפעמים האחרות שכן עשית ויתחשבו בך.

3. שתגיעי לכיתה ט', תשקיעי במחצית הראשונה המון כדי שהממוצע שלך יעלה לקראת העלייה לתיכון (אני יודעת שזה נשמע רחוק אבל זה טיפים בכללי לחטיבה) ובמחצית השנייה תשמרי על רמת ציונים דומה, אפילו פחות, רק בשביל שלא ירצו להוציא אותך מהמגמה שאת רוצה. העיקר שלא תיכשלי.

4. בעניין המשמעת אני אגיד לך מה: כן, יותר מקפידים על תלבושת ועל לבוש "ראוי" כביכול, יש עונשים קצת יותר כבדים מהיסודי, אבל את לא צריכה לפחד. אם יש לך הפרעה אחת פה ואחת שם זה לא נורא. תוודאי שכלום לא יירשם בתיק האישי שלך כי זה יכול להגיע לתיכון ושם רמת ההקפדה של הכניסה היא יותר קשה.

בכל אופן, אל תפחדי, תאמיני בעצמך וביכולת שלך להכיר ולמצוא חברים חדשים, ותבואי עם חיוך לכולם:)
אנונימית
זה נראה מלחיץ, נכון. עכשיו אני עולה לט ותאמיני לי שבחטיבה הרגשתי (ואני מרגישה) הרבה יותר טוב עם עצמי.
את כן צריכה להשקיע בלימודים, ויכול להיות שיהיו לך תקופות עמוסות נורא. אבל בהתחלה המורות מרגילות את כולם, הכול בא בהדרגה, ובכיתה ז כמעט ורק חוזרים על חומר שלמדת.
המורות תמיד סובלניות בהתחלה (רק בהתחלה, כן:-) )
כל החברות, החברים והמעמדות ממש משתנה ורוב הפעמים לטובה:-)
רק טיפ קטן שטיפה הזכירו לך מקודם. תשקיעי בלימודים. אם את משקיעה עכשיו זה לא יהיה לך קשה בהמשך. ותאמיני לי, עדיף לך לשבת בבית קצת יותר, ולא להיגרר ולעשות דברים מטומטמים (אני לא אומרת שאת לא צריכה לצאת בכלל... רק לדעת שצריך להשקיע) כי אם תשקיעי, ותלמדי באמת כמו שצריך, יהיה לך פחות קשה בללמוד למבחנים ובהמשך. וממש חשוב להקשיב ולהכין שיעורים אפילו כשאין כוח, כי אז הכול הרבה יותר קל.
אבל באמת, הכול בא בהדרגה ומתרגלים לזה ממש מהר:-)
אם את צריכה עזרה או משהו אל תתביישי לפנות:-)
החטיבה קלה אני כבר עולה לכיתה י משנה לשנה זה נהייה יותר קשה אני עכשיו עולה לתיכון אני בסטרס ופחדים אבל אין מה לעשות תתעמתי עם כולם בשביל להשיג את מה שאת רוצה תאמיני לי שאני ניסיתי וזה עוזר תבקשי עזרה מהמורים מכולם תהיי ניג'ס
עד שלכולם יימאס ממך ויבינו שאת תלמידה טוב
אנונימי
אין לך ממה לפחד, כשעליתי לחטיבה הרגשתי שביסודי רק ניסו להפחיד אותנו ולהכין אותנו לחטיבה אבל סך הכול רק מקפידים יותר
אנונימית
גם אני עברתי את זה וחטיבה זה כיף (עולה לט')
הכי מפחיד זה היום הראשון הפחד שלא תהיה עם מישהו שיהיה חבר שלך
גם אני אוף
אנונימי
שואל השאלה:
קצת דילאי... כאילו עכשיו אני בכיתה י''ב

אל תדאגי, הכל היה בסדר, סתם מלחיצים ביסודי. האמת שחטיבה הרבה יותר עדיף מיסודי. הכל יהיה טוב אל תדאגי