9 תשובות
מבחינת החוק את מחוייבת ב 28 שיעורים.
אם הוא לא יעביר אותך במספר השיעורים הזה, תמיד תוכלי לעבור לעשות טסט אצל מורה אחר.
אני חושב שזה תלוי בך. אין דבר כזה "אף פעם", יש כאלה שכן יכולים. חוץ מזה אם זה קבוע בחוק כנראה שזה הרבה יותר ממה שדרוש בפועל:)
כן תעברי
אין סיבה שאחרי 28 שיעורים לא תיהיה מוכנה לטסט הוא סוחט כסף
שואל השאלה:
הקטע שאני כבר שיעור 22 אצלו אני יכולה פשוט לשכנע אותו שיגיש אותי אחרי 28, או שהוא יכול להגיד לי שהוא לא מוכן לזה ושאין לי מה לשכנע אותו?
אנונימית
תבקשי ממנו לגשת. אין לו סיבה לא להסכים, מקסימום תיכשלי. אם הוא לא יסכים להגיש אותך, אז תלכי למורה אחר.
בסה"כ את מרוצה ממנו? את מרגישה שהוא מורה טוב לנהיגה?
שואל השאלה:
כן הוא מסביר ממש טוב אבל זה מוזר לי שהוא לא הגיש אף אחד אחרי 28 שיעורים מה שאומר שכנראה גם אותי לא. זה הגיוני שלא היה אפילו בנאדם אחד אצלו שהוא חשב שהוא מוכן אחרי 28 שיעורים?
אנונימית
תראי לא כתוב באף מקום שאחרי השיעור 28 ניגשים לטסט, ואם את לא מוכנה ורק בשיעור ה34 את תהיי מוכנה אז מה את רוצה ממנו, יתכן שכל החבר'ה שאיתך לא באמת מוכנים לגשת ב28..
ואם זאת יש מצב שהוא מחפש למרוח אותך, אי אפשר לדעת.. אולי תבקשי מאבא שלך שיש לו ניסיון להתלוות אלייך בהמשך ולתת חוות דעת בפנייך.
כן חשוב לעשות מיכסת שיעורים כדי שיהיה לך הרמה הדרושה
(ולא "לתקתק מבלי שאת מוכנה)
בסופו של דבר אם את נמצאת אצל מורה מקצועי, אמין ובעל שם ומוכר ותותח אז את יכולה יותר להיות רגועה מבחינת כמות השיעורים
התשובה לשאלה שלך מתחלקת לכמה שלבים:
1. לפי החוק, 28 זה לא מספר השיעורים שבו חייבים להגיש, אלא מספר השיעורים המינמלי שיש לקחת גם אם את הנהגת הכי טובה בעולם!
2. יש עולים חדשים שהרישיון שלהם לא תקף בארץ מסיבות שונות וגם הם נדרשים לעשות 28 שיעורים לפני שהם ניגשים לטסט, למרות שיש להם שנים רבות של ניסיון!
3. אם חשוב לך לגשת לטסט, אני מאוד ממליץ לך לדבר עם המורה בפתיחות ולהגיד לו את זה.
4. חשוב להבין את ההקשר שבו המורה שלך אמר לך את הדברים. יתכן ולדעתו את לא מוכנה והוא ניסה להגיד לך שזו לא סיבה לדאגה, כי הרוב לא מוכנים אחרי 28 שיעורים...
5. אם את לא מרגישה בנח לדבר עם המורה על זה, אז אולי באמת כדאי לך לשקול להחליף מורה, אבל אל תעשי את זה לפני שאת מדברת איתו בפתיחות.
6. קחי בחשבון שגם מורה אחר עלול להחליט אחרי שיעור או שניים שאת לא מוכנה ואז תצטרכי להתרגל למורה חדש, לאוטו חדש ולאו דווקא תזרזי את הרישיון אלא תעקבי אותו.

דבר אחרון: תזכרי שלא הכל שחור ולבן.
הטסט עצמו עולה כסף + תשלום למורה על השימוש ברכב שלו. כך שמדובר בסכום לא קטן. מורה שממליץ לך לקחת עוד מספר שיעורים לפני שאת ניגשת לטסט לאו דווקא רוצה את הכסף שלך אלא אולי באמת ובתמים מעוניין לעזור לך לחסוך הוצאות מיותרות. מצד שני, תמיד יש כאלו שפשוט רוצים לשכנע אותך לקחת עוד שיעורים.

מקווה שעזרתי. והכי חשוב - שיהיה בהצלחה!
באותו הנושא: