9 תשובות
אני יודעת מה שאני מאמינה בו.
אני מאמינה שלא נולדנו סתם.
אנחנו כאן כדי לתקן את החסרונות והנסיונות שלנו, כדי לעשות מצוות ולהגיע הכי מוכנים שאפשר לעולם הבא.
לכל בנאדם יש משמעות קיום...

שיהיה לכולם חודש נפלא, מלא שפע, אושר ובריאות (:
זו שאלה שמאז ומתמיד אנשים שאלו את עצמם, אך התשובה די מבאסת. אנחנו פה כי אנחנו פה - כי ההורים שלנו הביאו אותנו לעולם, ולפניהם ההורים שלהם וכך הלאה. כך גם לגבי היקום והחיים וכל מה שקיים והיה קיים אי פעם. החיים טבעם להתקיים ולהתרבות.
להבדיל - כשאתה שוכח לחם ישן צומח עליו עובש, וגם העובש הוא חי, ואולי גם העובש שואל את עצמו למה הוא שם.

מה שכן החיים שלנו כבני אדם הם דבר נפלא, מלא באפשרויות, ואם אנחנו כבר פה בוא ננצל את זמננו כדי לעשות טוב, ליהנות ולקדם את העולם, באמצעות התכונות הייחודיות שיש לנו.

אז בקיצור - השאלה הנכונה היא לא למה אנחנו פה, כי את זה כנראה שלא נדע לעולם וגם אם נדע כנראה שלא כל כך נאהב את התשובה והיא לא ממש תתרום לנו (ראה משל העובש). השאלה היא איך מנצלים את זמן החיים הזה שניתן לנו, כנראה באופן חד-פעמי, בצורה הטובה ביותר.
אחת
גם אני הייתי שם, חקרתי דיפדפתי חיפשתי ונכנסתי לדיכאון.
רבנים לא עונים לי ומסתובבים סביב השאלה,
רק מי שענה לי הוא קרוב משפחה מאמין שאמר שלכאורה נבראנו לשרת את אלוקים..
אממ אני לא יודעת אם יש משמעות או אין משמעות
אבל כן יש סיבה לכך שאנחנו קיימים. איזו? גדולים מאיתנו מנסים לפתור את התעלומה הזו וכנראה שיקח עוד המוני דורות לענות על השאלה או שיש תשובה חשוכה שמסתירים מאיתנו בכדי לשמור על סדר בעולם הזה כי אם התשובה שלילית לא יהיה שקט יותר.
אנונימית
לכל בנאדם יש נשמה שירדה לעולם כדי לעבור תיקון
התיקון הוא לשנות מה שלא עשינו כראוי בגילגולים קודמים
לכל אדם תיקון אחר
איזה תיקון? זה לא נשמע שהוא עושה יותר מדי הנחות?
אנונימית
שואל השאלה:
כנראה שלא ממש הבנת תשאלה שלי אני שואל למה בני האדם נבראו לא מה שצריך לעשות לכל דבר יש מטרה כמו שלפח המשמעות שיצרו את זה בשביל לזרוק לשם ליכלוך
בני אדם נבראו כי הקב"ה רצה להיטיב עם אנשים ממה ששמעתי מהרב זמיר כהן שליט"א יש הרצאה על מה שאתה שואל, כל מילה שלו בסלע זה אדם שגם מקשר בין התורה למדע, הוא יודע להביא את כל ההוכחות, כמה כבר אפשר לאלה שחושבים שמצוות והקב"ה זה משהו חרטה, המוני אנשים חזרו ממנו בתשובה, יש לו תשובות גם לוגיות שכליות! הוא אדם שקיבל גאונות מה', תשאל אותו או שתשמע אותו, לא יזיק בעולם החומרי והרדוד הזה שכולם כל היום בשטויות קצת עומק! מעבר לשטחיות ורדיפה אחרי כסף שאף אחד לא מת איתו!
חן
לא כולם * אבל הרבה סליחה.
חן
כמובן שיש גם שליחות לכל אדם ייחודית.
טל