23 תשובות
זה אומר שלא עשית את המבחן הפסיכוטכני בצו הראשון כמו שצריך, שדילגת על הרבה שאלות.. או שפשוט באמת לא ידעת את החומר
אנונימית
היי זה לא כל כך נמוך זה ממוצע.
אנונימית
נמוך? ממש לא.
יצאו לך לפי דעתי אחלה נתונים!
הכי גבוה בקבא זה 54-56,
ביננו? הלואי שלי יצא משהו בסיגנון
שואל השאלה:
זה המבחן שעושים במחשבים בסוף נכון? אם כן באמת דילגתי על חצי בכל מבחן
ולתגובה האחרונה בטעות מינוס כי הפרח נמצא על המינוס..
אנונימיתתת
שואל השאלה:
אם הקבא זה הממוצע הדפר יצא לי לא טוב נכון?
אנונימית
גם הדפר שלך הוא ממוצע וגם הקבא.
אנונימית
שואל השאלה:
אהה אוקי תודה, באמת תודה רבה
נכנסתי לסרטים
אנונימית
כן, זה המבחן שעושים בסוף היום.
ואני לא מבינה למה עשיתם לי מינוס, גם אני דילגתי על השאלות במבחן הזה ובגלל זה אני צריכה לעשות שירות איתן.
אנונימית
אל תתכחשו למציאות, אלה יחסית נתונים נמוכים ואי אפשר לעשות איתם משהו משמעותי בצבא.
אנונימית
הגזמתם ממש כולכם.. זה אחלה של נתונים את תוכלי לעשות עם זה אחלה דברים בצבא.. סבבה אולי לטייס לא יקבלו אותך אבל לשאר הדברים אם תתאימי בטוח שיקבלו אותך. חוץ מזה שיש לך את יום המאה כדי לשפר את הסיכויים שלך
כי הצבא חרטא, אני מכיר ילדות דפר שיש להם 56 90 וילדים גאונים שיש להם 50,60 בדפר, רוב הפסיכוטכני זה בכלל אנלוגיות מילים וחוכמה לא נמדדת לפי יכולת להתאים מילים דרך אנלוגיות
לא אומר כלום, באמת. אני קיבלתי דפר 40 (להגנתי נרדמתי בכיסא ועשיתי הכל לאט וגם לא התכוננתי) וקבר 49 ושובצתי בתור טכנאית אופטית

ביום המאה תשקיעי ובמה שתראי יכולות תשובצי (וגם זה תלוי מאוד מאוד בצורכי צהל)
אנונימית שרשמה אל תתכחשו למציאות.. תרשי לי לבשר לך שאת טועה ובג ד ו ל. רוצה שאגלה לך סוד? אוקי:) לרמטכ''ל שלך לשעבר, שאול מופז, היה קבא 49. ותראי לאן הוא הגיע ומכאן כל מילה מיותרת:)

אגב מה זה בשבילך משהו ''משמעותי''?! עם קבא 49-51 אפשר להגיע לתקפידים פיקודיים! אז את תבלבלי לי במוח!
ולשואלת רק שתדעי שחסרה לך רק נקודה בשביל להגיע לקצונה
קצונה זה מ52 ככה שאת יכולה להגיש בקשת חריג ויכולים בהחלט לאשר לך להגיע לקצונה, (סיכויים מאוד גבוהים שיקבלו, אני מכירה הרבה שהצליחו:)
אנונימית
זהו חרטא רצינית.. ברגע שראיתי שילדים לא חכמים במיוחד מקבלים 90 וילדים חכמים מקבלים 50-60 (ולא רק מבחינה לימודית אלא מבחינת אינטליגנציה) הבנתי שזה לא באמת נשקף את היכולת שלך. בסוף הכול יסתדר.. גם נתונים מצוינים לא מבטיחים לך תפקיד טוב.. נתונים טובים מבטיחים לך שישלחו לך הרבה זימונים לתפקידים, זה לא אומר שתעברי אותם. זה אומנם מגניב ונחמד שאתה מקבל כל יום בדואר מלא דברים אבל זה לא באמת אומר שתתקבל אליהם. הנתונים שלך ממוצעים, לא יתנו לך להיות פקידה או משהו. אני עשיתי צו ראשון לפני שבוע והסתבר לי שהנתונים שלי הם 60 ו53. רציתי ללכת ליחידת מחשבים אבל ראיתי שכנראה יקחו אותי לקרבי עם הנתונים האלה.. אז קראתי קצת באינטרנט וראיתי דברים מדהימים, מעשירים ומרתקים בקרבי שיבטיחו לי שירות משמעותי ומעניין (בטח יותר מלשבת מול מחשב כל היום). אז נכון, יש גם את עניין היוקרה אבל הם בטלים בשישים לעומת השירות המשמעותי שאת יכולה לעשות בסופו של דבר. אל תדאגי, לכל דבר יש יתרונות וחסרונות.. אני מבטיח לך שבסוף ישבצו אותך ליחידה מעניינת ותכירי חברים חדשים ואז את תחשבי "איזה מזל שבסוף שלחו אותי ליחידה הזאת". ככה זה החיים, עד כמה שזה קלישאתי בסוף מגיעים למקומות הנכונים.
אם בכל זאת לא השתכנעת חשוב שתדעי שזה לא ממש גזרה משמיים.. ברמת העיקרון אם יש יחידה שאת מעוניינת בה את יכולה להציף אותם בפקסים ולהתחנן שישלחו לך זימונים. במידה ואין כזאת יחידה, אני במקומך הייתי שומר על ראש פתוח, הולך לכל הזימונים ששולחים אליי ומנסה לבחור את ההכי טוב בשבילי. יש מלא מקומות טובים ומעניינים ואני מבטיח לך שבסוף תגיעי למקום כזה.
עוד שאלה, אנונימית אין לך מה לעשות בחיים חוץ מלנסות להוריד אנשים עם אמרות, שאגב הן אפילו לא נכונות? כשתביני בצבא, תדברי. ואל תעשי לי''אי אפשר להגיע לתפקיד משמעותי עם קבא כזה'' כי זה ממש אבל ממש לא נכון
אנונימית
שמת לב איך סתרת את עצמך? אמרת שבשביל להגיע לקורס קצינים את חייבת קב"א 52 ואמרת שלרמטכ"ל היה קב"א 49. איך זה הגיוני? חח הרי הרמטכ"ל עבר קורס קצינים
לשאול מופז היה לפחות קב"א 52
אנונימי
חמודה את יכולה לחפש בגוגל ולגלות שלשאול מופז היב קבא 49-50. אני לא מתווכחת איתך בכלל, זאת עובדה - תעשי כמה בירורים. אני סומכת עליך.
ואמרתי שאפשר להגיש בקשת חריג ואפשר להגיע כך לקצונה גם עם פחות מ52. חבל שאמא ואבא לא לימדו אותך לקרוא עד הסוף ואז להגיב.
אנונימית
נמוך או לא נמוך זה לא ממש משנה, תבדקי אם זה מספיק לך לתפקיד שאת רוצה. חוץ מזה שיש את יום המאה לבנות שיכול מ א ו ד לעזור ולפתוח לך דלתות חדשות. אם הנתונים שלך לא מספיקים למה שאת רוצה תנסי לבדוק על תפקידים דומים או להתקבל כחריגה. בהצלחה
אחלה קבא!
בדפר השאלות קשות..
שואל השאלה:
ומתי ואיך אני יודעת מתי יום המאה שלי?
סליחה על השאלות
אנונימית
תקבלי מכתב
זה יהיה עוד חצי שנה בערך
אם את רוצה תפקיד חשוב תנצלי את החצי שנה הזאת כדי להתכונן להרצאות האלה, ככה הקבא יוכל להעלות ל52
הנתונים שלך לא הכי נמוכים, אבל הם לא גבוהים במיוחד. חלק פה צודקים-תפקידים משמעותיים כמו טייס ומודיעין דורשים נתונים יותר גבוהים.
את יכולה לקרוא קצת באינטרנט על תפקידים שמתאימים לנתונים שלך, אם את רוצה לעשות משהו שדורש קצת יותר ממה שהשגת-את תמיד יכולה לבקש בקשה של חריג. בד"כ מקבלים בקשות כאלה ומאפשרים לך לגשת למבחנים.
לא אומר עליך הרבה. בישראל המערכת הצבאית שווה לפח. יש לנו מזל שבורכנו בכו"א.
אולי לא היית מפוקסת, ייתכן והיית לחוצה. ותמיד קיימת האופציה שהשאלות האלו פשוט לא בשבילך. במבחנים פסיכוטכניים דרושה יכולת חשיבה מסוימת, בעיקר שימוש בלוגיקה ואלימינציות. ל-3/4 מהאנשים אין יכולת חשיבה כזאת. לא ביג דיל.
יש לך את יום המא"ה לשפר ולהוציא צדדים חיובים אחרים. אם זה מעודד אותך, אחרי שעברתי את יום המאה העלו לי את הקבא. לא יודעת אם זו הסיבה בוודאות אבל מניחה שכן.
חוץ מזה את יכולה לנסות לבקש מבחנים חוזרים. הסיכויים שיאשרו לך קלושים, אבל תמיד אפשר לנסות. בדרכ נותנים לילדים שנוטלים ריטלין וכדומה. אם יש לך מרשם את יכולה לומר ששכחת לקחת באותו היום ולכן לא התרכזת.
בכ"א, אין הרבה מה להתבאס. זה מאחורייך. ממליצה לך להתחיל לבדוק לגבי תפקידים ואחרי יום המאה להתקשר ולבקש זימונים. אל תחכי למיטב! אל תחכי לאף אחד! תפעלי באופן עצמאי. הצבא לא ממש סופר אותנו, בשביל הגוף הזה אנחנו רק מספרים. תנסי להתקדם בכוחות עצמך ולהשיג מה שאת רוצה.
ד"א, לגבי מה שנאמר על שאול מופז- הוא באמת קיבל קבא 49. יש חריגי קצונה.
עוד דוגמה מעודדת, האלוף טל רוסו לא עבר אף פעם קקצ.
בהצלחה לך!