12 תשובות
תקשיבי... גם אני הייתי במצב שלך אבל בחיים לא הייתי חושבת על התאבדות! יש לך משפחה, אולי בטוח כמה ידידים אז נסי לפתח את זה ולנסות לשנות את מה שלא אוהבים בך. נסי לא להתנשא (אם את בכלל עושה את זה) ותנסי להחמיא לאחרים. אבל בבקשה ממך, אל תיהי פזיזה... יש אנשים שצריכים אותך כאן...
בן כמה וכמה זמן אתה מרגיש ככה?
אנונימית
שואל השאלה:
בן 18 תודה לכולם
אנונימי
תתקדם בדברים שאתה טוב בהם אחי, בנקודות החזקות שלך תשקיע, זה יביא אותך למקומות טובים.
וברגע שתבנה את עצמך נכון אתה תמצא גם את החברה המתאימה לך.
יש לך הרבה לאן להתקדם אתה עוד צעיר צבא עבודה משפחה וכו'
גם אני הייתי ככה! אבל הבנתי שהתאבדות זה לא הפתרון!
אז נכון לכולן קשה בחיים לכולם יש עליות וירידות אין מה לעשות! צריך לדעת איך לקום ולהתחזק מזה! וחוץ מזה החיים עוד לפנייך! יש לך עוד הרבה דברים לעשות! וגם אני בטוחה שיש אנשים שאוהבים אותך! משפחה שלך
מקווה שעזרתי!
מוזמן לפרטי עם תצטרך!
אתה רוצה להתאבד רק כי אין לך חברים?
שאני אבין, לא עברת כלום בחיים, לא התעללות ולא בריונות ויש לך משפחה
ואתה רוצה להתאבד רק כי אין חברים?
אתה שומע את עצמך בכלל?
אני אספר לך על עצמי אני בת 17 וחצי היו לי פעם הרבה חברות פעם לצאת איתן ואז היינו צריכים לעבור לעיר אחרת ושזה נאמר לי לא פחדתי ולא חשבתי על זה שאני אעזוב את חברות שלי ואז שעברתי לשם עברתי גם לבית ספר אחר ולא התחברתי לאף אחד שם ואני הייתי כל הפסקה לבד וככה הייתי שנתיים והצטערתי שעזבתי את העיר שלי כי לא היה לי אף אחד והן תמיד עלו במחשבה שלי ולא יכולנו חזור לשם ואז עליתי לחטיבה והייתה שם מישהי שרצתה להכיר אותי ולא רציתי בגלל מה שקרה לי נהייתי ממש סגורה לאנשים ולא רציתי לתת לאף אחד להתקרב אליי ואז היה איזה יום אחד שפשוט החלטתי לא להיות לבד יותר והחלטתי להתחבר אליה והייתי ממש מגעילה אליה ירדתי עליה הרבה והיא ירדה עלי גם עשיתי את זה רק בשביל להצחיק אנשים והיא הייתה ממש נפגעת מזה היא הייתה שונאת אותי ובצדק ואני לא הפסקתי עם זה והייתי עושה את זה מבלי לחשוב כמה זה יכול להעליב אותה ואז אחרי שנתיים היחס הרע שלי אליה פחת והיינו מדברות הרבה בטלפון ונהיינו ממש קרובות אבל עדיין לא הייתי הכי טובה אליה ואז שנה אחרי נודע לי ממישהי משהו עליה שקשור אליי וממש נפגעתי מזה ולא דיברתי איתה חצי שנה וניסיתי לשנוא אותה ולשכוח אותה ולא יכולתי אז החלטתי לחזור לדבר איתה כי היא היחידה בעולם שהבינה אותי החברות מפעם לא הבינו אותי כמו שהיא שהבינה אותי מזל שלא ויתרתי עליה ולא הצלחתי לשכוח אותה המרחק רק קירב בינינו עוד יותר ואני מתנהגת אליה עכשיו ממש ממש יפה ואנחנו החברות הכי טובות זה גרם לי ממש להעריך אותה שיש מישהי כמוה^^ ואתה בחיים לא תדע איפה תמצא את החברים שלך תאמין לי זה הכי לא צפוי
תאמין בעצמך ונסה להכיר חברים.
זה שאין לך חברים זאת לא סיבה לעזוב הכל
תבנה את האישיות שלך והחברים יבואו לבד
חברים מוצאים בדרכים לא צפויות.
מי שאתה חושב שבחיים לא תתחברו יכול להיות אחרי כמה שנים החבר הכי טוב שלך, וההפך.
אז אל תהיה נואש לחברים ובטח שלא לרצות למות בגלל זה.
החברים יבואו. שנה, ארבע, אבל יבואו.
תתרכז במה שחשוב באמת, האישיות שלך והלימודים והעבודה.
בהצלחה
אם אתה בן 18 רוב הסיכויים שאתה אמור להיות בצבא נכון? אם אתה לא מסיבה מסוימת תנסה להפוך את עצמך לכמה שיותר יעיל כמו לעבוד או ללמוד, אולי להשלים בגרויות שאתה רוצה או לתקן אותן... תעשה משהו עם עצמך, אל תתלה את עצמך בחברים ואנשים!
סוד קטן- לאף אחד אין באמת חברים. גם מי שנראה לך בקבוצות ובחבורות, שהם נהנים וצוחקים, לא סובלים אחד את השני בחשאי ולא באמת עוזרים כמו חברים אמיתיים אחד לשני. הם לא מוצאים את מקומם ומרגישים לא שייכים. הם מתנהגים בחברותיות מזוייפת מתוך אינטרסים כי הם חסרי ביטחון בעצמם ולא רוצים "להיות לבד". אין בזה אמת, זה לא שווה את זה בכלל!

מה נראה לך, שהם מסתדרים כל כך? ממש לא! הם רבים המון ויש מלא אינטריגות ביניהם שאתה לא תמיד יכול לראות. במקרים כאלו רב הנסתר על הגלוי. תגיד תודה שאתה לא מעורב בבלאגן והדרמה הזאת! אני למשל אין לי כמעט חברות בכיתה, הן חושבות שאני מוזרה ולא ממש מנסות להכיר אותי. פעם חשבתי שזו בעיה שלי כי לא משנה כמה ניסיתי להתחבר אליהן, להיות נחמדה ונדיבה איתן ולהשתתף במה שהן עושות, הן לא באמת רצו בחברתי ורק ניסו להשפיל אותי כדי להרים את עצמן.

למרות הכל אזרתי ביטחון עצמי, תמיד הלכתי זקופה עם הכתפיים אחרונה ובעמידה המשדרת ביטחון ורוגע. הן כבר הבינו שאני חזקה ולא צריכה אותן. כל פעם שהיה לי קשה הזכרתי לעצמי למה אני בעצם הולכת לבית הספר והזכרתי לעצמי את האמת שלי. אני מרימה את הראש ומביטה קדימה לעבר מה שמחכה לי בעתיד והחלומות שלי, אני ממשיכה לקבל ציונים טובים ולגרום להן לקנא. שיקפצו לי! הן מעפנות ממילא! אני יותר טובה מהן ורק לאחרונה הבנתי זאת.

לאחר שהרחבתי אופקים ולא הגבלתי את עצמי לחברות רק מהכיתה, אלא מצאתי חברות מהשכבה, הבנתי עד כמה האיכות של הבנות בכיתתי היא גרועה. כמעט כל מישהי שפגשתי מהשכבה והסתובבנו ביחד, והיא ראתה בנות מהכיתה שלי בהפסקה, היא פשוט לקחה מחברת וכיסתה את הפנים שלה כי היא אמרה לי שהן מגעילות. אז לאט לאט הבנתי שזה לא אצלי, ומצאתי את מקומי עם בנות טובות יותר מהשכבה. גם עכשיו, אני לא מתנפלת עליהן או נתלית בהן, אנחנו רק חברות אבל אני לא שוכחת את העצמאות שיש לי.

בצבא ובאוניברסיטה באים החברים האמיתיים, בינתיים תמצא לעצמך מטרה לקום בשבילה כל בוקר כדי שלא תשקע בדרמות של בית הספר. תמצא חוג, תחביב או תנועת נוער, זה יהיה לך מאוד כיף וימלא אותך. אל תדאג, כשתמצא מה הייעוד שלך ותבין שאתה חזק מכל הגבלות שמנסים להקים סביבך, אתה תרגיש שייך. ולא סתם שייך ומשתלב בחברה, אלא מנהיג! תשקיע מאוד בלימודים, באמת תזיז את עצמך מהמחשב לקריאת הסיכומים במחברת ולהבנת הנלמד, כי זה המפתח לעתיד שלך! אל תהרוס את עצמך בגלל אחרים. מי הם בכלל? רק לך יש את הזכות להגדיר מי אתה ולבחור מי אתה רוצה להיות.

אם לא תלמד טוב, ולא תלך לאוניברסיטה במקצוע איכותי, לא תכיר אנשים איכותיים ותעבוד במקום מעפן. אז תלמד טוב, תתמקד במטרות שלך ובעתיד שלך, תתרכז אך ורק בלימודים (רק בשביל זה באים לבצפר). אני אומרת לך, עוד כמה שנים זה לגמרי ישתנה! אז אל תהיה שלילי עכשיו, תהיה עם תקווה ותחשוב חיובי. תעמוד זקוף, הם לא ישברו אותך ואתה תשתמש בפקפוק וזלזול מהם כדי לבנות לך נחישות ומוטיבציה להצליח. רק אתה בוחר מי ומה ומשפיע עליך ואיך אתה מרגיש.

אני ממליצה לך לקרוא ספרים של רבנים, הם מחזקים ונותנים כוחות נפשיים ברמות מטורפות. או שאפילו תלך להתייעץ עם רב, זה מאוד עוזר ויכול לחזק אותך. תהיה עם ראש פתוח כלפי מקורות עזרה שונים. אבל לא הייתי ממליצה פסיכולוגים כי יש חלק גדול שעובד עליך בשביל להרוויח כסף ולא באמת עוזר לך.

בהצלחה! תאמין ביכולות שלך! אתה מדהים!
And remember, no matter where you go, there you are.
Confucius
Learn to let go. That is the key to happiness.
Buddha
Enjoy your own life without comparing it with that of another.
Marquis de Condorcet