14 תשובות
יש שתי דרכים ללמוד להיות לא ביישנית.

דרך 1- להתחיל להסתובב עם אנשים שאת יודעת שיש להם ביטחון עצמי גבוה. הביטחון של אנשים אחרים יכול להשפיע על הביטחון שלך. נוסף לזה, מאחר ואף אחד לא מושלם, וגם אלה שהם בעלי ביטחון עצמי גבוה, אותם אנשים שתתחילי להסתובב איתם יהוו בשבילך כמין דוגמא שלא צריך להיות מושלם כדי להיות שלם עם עצמך ובטוח בעצמך, את פשוט תלמדי מהם להשיג ביטחון (:
חשוב לי להוסיף לזה - אנשים שכל הזמן יורדים על אנשים אחרים, ומשפילים אחרים, הם ממש לא בעלי ביטחון עצמי. הם בעלי פוזה, והם משפילים אחרים כי ככה הם מסתירים את החולשות של עצמם, על ידי לחשוף חולשות של אחרים. זה גורם להם להרגיש למעלה כשהם מנסים להוריד אחרים למטה. אל תתחברי לסוג האנשים האלה, הם לא ישפיעו עליך לטובה. אנשים בעלי ביטחון עצמי הם אנשים שלא ירגישו את הצורך לרדת על אחרים כדי להרגיש טוב עם עצמם, כי הם כבר מרגישים ככה. חפשי את האנשים האלה שלא מסתתרים מאחורי המסיכות, אלה שלא מפחדים להיות עצמם ליד אנשים אחרים.

דרך 2- להתחיל להעיז וליזום. אני יודעת מניסיון שזה יכול להיות מפחיד ומלחיץ קצת להתחיל להעיז לדבר יותר, וליזום יותר וכו', אבל זה כל הקטע פה - לפחד, אבל להתמודד עם הפחד. פשוט לאזור את האומץ. עם הזמן ועם הניסיון, את תתחילי להרגיש שאין לך בעצם ממה לפחד ליזום ולדבר מול אנשים, ותביני שגם אף פעם לא היה לך. זה פשוט יתחיל לבוא לך בטבעיות ותפסיקי לפחד מזה (:
שואל השאלה:
תשובה מקסימה!
אנונימית
1. הרבה פעמים כשאנחנו חסרי ביטחון אנחנו מתחילים להיות מודעים לעצמנו ומפנים את המבט שלנו פנימה - כשמזהים מצב כזה חשוב להפנות את המבט חזרה החוצה - להקשיב ולהאזין לאנשים אחרים ולמה שהם אומרים
2. להסיר ביקורת עצמית מופרזת - להיות מודעים לכך שאנחנו שופטים את עצמנו בחומרה. לנסות להיות נחמדים אל עצמנו כמו שאנחנו נחמדים לאחרים
3. לא להימנע - למצוא הזדמנויות לבוא בתקשורת עם אנשים - לתרגל את זה - להתרגל לזה - למצוא תפקידים בחברה שמחייבים אותנו לתקשר

ואני אחת כזאת ואת לא מבינה כמה זה קשה לי, זה כואב לי שאני לא אומרת כלום וסתם בצד וכולם צוחקים, מדברים וכאלה..
אני כול הזמן בדיכאון כי זה פשוט מעציב אותי שאני לא יכולה להיות כמו כולם.
ועם את ממש ביישנית וחסרת ביטחון אז כול העצות האלו שנותנים לך, אז רוב הסיכויים שזה לא יעזור לך.
אני הלכתי ליועצת בבית ספר והיא ממש עוזרת לי ממליצה מאוד ללכת ליועצת
אנונימית
חוג דרמה זו אופצייה נחמדה:)
הכינוי בחיפושים התשובה לא נכונה זה לא ממש טוב להסתובב עם אנשים עם ביטחון עצמי גבוה מנסיון הסתובבתי עם מלא כאלה בעברי כי קלטתי שזה לא עושה לי טוב אבל השאר זה נכון
אנונימית
גם אני לא מסכים עם מי שאמרה לתשובה הראשונה "להסתובב עם אנשים עם ביטחון עצמי יותר גבוהה" זה לדעתי מוריד את הביטחון יותר ממה שהוא היה, כי איך אפשר להיות עם ביטחון עצמי נמוך בכללי ובסביבה של אנשים עם ביטחון גבוהה ולהיות כמוהם? זה ממרמר את מי שלי ביטחון עצמי שהוא לא יכול להיות כמוהם עם מיטחון עצמי גבוהה. העצה שלי זה פשוט למצוא את החברים הטובים "והשקטים" (אלה אם כן את בתוך תוכך עם ביטחון ועדיין לא הצלחת להוציא את הכישרון שלך החוצה- במקרה כזה מאוד מומלץ ללכת לחוג תאטרון.
ואם את יותר מהביישנים (כמוני) ללכת לפסיכולוג או יועץ שממליצים עליו ולא מישהו סתם, אפילו שפליכוליגים גם אם את יותר היפרקטיבית ואת לא מראה את זה לאנשים את יכולה גם לבוא לפסיכולוג או יועץ.. מומלץ גם לעשות לך רשימה דברים בשלבים של איך את רוצה להיות (להיות ממוקדת על מי שאת ומה שאת רוצה להיות), תלבשי את מה שאת אוהבת ככה תפתחי את הביטחון העצמי שלך, תלבשי רק את מה שאת אוהבת תהיי מי שאת..
לשנות אצלך את כל מה שאת רוצה, להציב מטרה שככה את תהיי, בדיוק התכונות שאת שואפת להיות
למשל אני חסרת סבלנות אז מהיום אני מתאמצת להיות יותר סבלנית לאנשים עד שזה כבר יכנס לי ללקסיקון
ברגע שזה נכנס לך ללקסיקון את גם תאהבי את התכונות שלך וגם תתגאי בעצמך ותרגישי חזקה עד כדי כך שהביטחון יעלה לך כבר אוטומטית.
בהצלחה (:
גם אני כמוך
כרגע אני מנסה להתחבר לילדים יותר מקובלים אבל נראה מה יהיה
G8
הייתי ממש ככה - והיום אני כמעט ההפך לגמרי.

באמת, לפני כל דבר שאת עושה (מתביישת או משהו.) תחשבי על זה שאת חיה פעם אחת!
אני לא באה לחפור או משהו, אני מכירה את זה - לפני כל דבר הלב פועם ממש חזק שאת פוחדת שישמעו אותו חח, חייבת להיראות מושלמת לכל מקום..

באמת תעשי את זה, ותחשבי על זה שכל בן אדם הוא בדיוק כמוך - למשל יש ילדה שהיא "ממש מקובלת" או משהו כזה, תכניסי לך לראש שהילדה הזאת חושבת בדיוק כמוך, יכול להיות עליך או על מישהי אחרת.. שכולם אותו דבר.

אני אשמח לפרט לך יותר בפרטי.. בהצלחה! <3 <3 <3
שואל השאלה:
וואו תודה רבה על כל התשובות המקסימות שלכם!
אנונימית
את נשמעת מאוד נחמדה ומנומסת אז אנא ממך כשתצליחי ואני מקווה שכן תצליחי להשיג את הביטחון הזה לא כדאי לך להשתנות וגם תתאמצי שזה יהיה ביטחון ולא שחצנות לפעמים אפשר להתבלבל בין השניים.. בהצלחה (:
שואל השאלה:
שחצנות? חחח לא בשבילי;)
אנונימית
לנשום עמוק ככל האפשר, לאט לאט, להתחיל בשלום קטן, לראות לאן זה זורם, תמיד תמיד יהיה יותר כיף אם תוכלי לנטב את השיחה למשו שאת מבינה בו, למצוא בו את האת שלך. במקום להתקע בלי מילים לגבי הנושא המדובר
אנונימי
יש לי בערך אותו דבר..