16 תשובות
אולי כאן תקבלי את התשובות הקיימות.

http://www.ic-creations.com/Ethiopian-Community/hebrew/pages/h_history_in_the_beginning.htm
שואל השאלה:
איך הגיעו הקהילות האלה לאתיופיה בדיוק? ולמה הם יהודים לכל דבר לא הבנתי? אני מחפשת הוכחה היסטורית ונבונה, אם יש אשמח לתשובה
אנונימית
זה בגלל שהם שחורים את חושבת כך
אסף
אני אשאל אותך כך: יש הוכחות תנכיות שאשכנזים, מרוקאים, הודים, תוניסאים יהודים?
שואל השאלה:
אשכנזים בזמנו חיו באירופה אם לא ידעת ולפי שמות המשפחה המובהקים כבר ידעו שהם יהודים, במרוקו אם לא ידעת היו המון בתי כנסת וקהילות שחיו שם ולאחר מלהע ה2 עלו כ28,000 יהודים משם וגם בהודו היו בתי ספר לעברית וכו ואני יכולה להמשיך, אך בקשר לאתיופים אני לא יודעת מה לענות.
אנונימית
מה שלא תכתבי כאן ליהודי אתיופיה נעשה עוול חמור מאוד. ההתנהגות כלפיהם מצד האזרח הפשוט ובכירי השלטון (לא כולם) היו גזעניים בצורה מחרידה.
אותם תמימים וכנועים שבאו להפגין נגד הזגזענות כלפיהם נקלעו לתוך מערבולת שיצרו ארגונים פרובוקטיביים שהצליחו להסתנן להפגנה ולהצית את האש שגרמה לנפגעים אצל השוטרים והמפגינים
יש הוכחה תנכית לזה שאת יהודייה? מה זה בכלל תנך ומי קבע שמה שרשום שם באמת קרה.

תוכחי לי בכלל שיש אלוהים ויש דבר כזה יהודים ואם כן מתי בדיוק חיית במרוקו? ומתי הספקת לחיות באירופה לפני שנים?

היית שם כדי לדעת? כנראה שלא אז אל תדברי שטויות ותתנשא כאילו שאת מבינה משהו ביהדות והיסטוריה מי ישמע חיית את התקופה הזאת שלך יש הוכחות.
בואי נשמה שלי אני אלמד אותך דבר או 2.
באתיופיה היו בתי ספר עבריים שלמדו עברית ולמדו בהם תורה.
בכל מקום שבו היו יהודים באתיופיה היה גם בית כנסת בכל כפר.
לא רבנים, אלא קייסים שהם החכמים שלנו (מנהיגי הדת).
מאוחר יותר עלה קיסר לשלטון והשליט דיקטטורה.
הוא נעל וסגר את בתי הספר העבריים ובתי הכנסת וכלא בבתי סוהר את החכמים שלנו.

ככה זה היה במשך זמן רב.

לידיעתך:

יהודי אתיופיה הם היחידים מבין כל שאר העדות ששמרו על יהדותם בחירוף נפש בלי להתקפל מאף אחד במשך יותר מ2000 שנה.
אנחנו שמרנו על המנהגים הקדומים שהיו נהוגים בימי בית המקדש הראשון.
מה שאצל עדות אחרות כבר נשכח ולא נשאר זכר.

באתיופיה לא היינו נוגעים אפילו בגויים. כשהיו הולכים לשוק שהיה מחוץ לכפר כדי לעשות קניות, כשהיו חוזרים היו טובלים בנהר (מה שאתם קוראים היום מקווה בדיעבד) והיו גם מטבילים את המלח שהיו קונים, כי היו בסביבה של גויים.

אצלנו העניין של 'טומאת גוי' נשמר. אצלכם ואצל עדות אחרות זה נשכח ולא היה.
דקדקנו על קלה כחמורה.


יש עוד המון דברים שאצלנו נשמרו בקנאות ואילו אצל עדות אחרות לא.

ועכשיו אגלה לך סוד:
עד היום יש קבוצה של מעל מיליון יהודים באתיופיה באזור שנקרא דנגולה, אזור שמרוחק מהמרכז וכמעט מנותק. אותו כפר כולל יהודים בלבד והוא מכותר בגדר שזרים לא יוכלו להיכנס.
הגויים המקומיים מכבדים אותם ולא נכנסים, אם הם צריכים מהם משהו, הגויים עומדים בחוץ ומעבירים דברים בלי לגעת אחד בשני.
אותם יהודים לא מוכנים לעלות ארצה כי שמעו שהממשל במדינה הזאת אינו דתי ועושה נגד הדת.
לכן הם מצהירים שיבואו רק כשהמשיח יגיע.


ואגב, יש הוכחות תנכיות לכך שהעדה שלך יהודיה? שאת יהודיה? נו, איפה תראי לי!

מה שאמרתי לך הוא על הקצה של הקצה של המזלג והרבה לא יודעים זאת כי אף אחד מהישראלים לא טרח ללמד, ואז ממילא חושבים שאתיופים לא יהודים, כי אין דבר כזה יהודי שחור או אנאערף..


אני מקווה שהשכלת משהו.
שואל השאלה:
אז קודם כל גם אני כועסת ולא על הישראלים חמוד, אלא על משרד החינוך שלא טרחו להכניס קצת חומר היסטורי על העדה כי אני לא יודעת כלום על התרבות שלכם, איך ומניין באתם, וזאת לא בעיה של האזרחים, אלא של העם כולו, רציתם שידעו עליכם קצת יותר? הייתם צריכים ליזום בעצמכם את זה ולא לחכות לעזרה, מה שאתם נוטים לעשות כהרגלכם..
ולגבי תגובת הגזענות של איציק המספר לכלבים, יש לי כמה דברים לומר לדבי זה, בבניין לידי חיים אתיופים ומשפחה אחת או שתיים של רוסים ומרוקאים. בשבת בערב האתיופים האלה פתחו שולחנות למטה הזמינו את כל המקורבים שלהם והדליקו את המוזיקה המסורתית שלהם על כל הבלוק. שכן שנמאס לו והיה צריך לקום למחרת לעבודה אמר להם שישימו בשקט את המוזיקה והם לא רצו וכבר היתה שעה מאוחרת כ11 בלילה בערך הם לא הסכימו לא להנמיך ולא בטיח והוא התחיל להתעקש והמצב התחמם וחבורה של אתיופים פשוט התנפלו עליו והוא פונה לבית החולים במצב אנוש! עוד אתיופי אחד שאני מכירה מהגן דקר לפני שנתיים אדם עם אולר והוא נמצא במעצר בית.
אפילו אבא שלי, הלך עם אחי ברחוב בלילה הם שוחחו ביניהם ואבא שלי אמר את המילה שחור ושתי אתיופים שיכורים היו לידם והתנפלו עליו כמעט התחילו בקטטה בקיצור גזענות בתחת שלי על תתחילו ואל תחפשו, תלחמו על כבודכם ולא צריך להתיפייף ולהתקרבן. זה הכל.
אנונימית
לא משנה שחור, לבן, סגול, ירוק, צהוב.. בסופו של דבר צריך לבוא הצדק לכאן ולכאן בעז"ה.
אנונימי
שואל השאלה:
אני לא מתנשאת בכלל מותק, אני שאלתי שאלה שעליה אני מחפשת תשובה. זהו. אין לך תשובה, תתלונן עלי במקום אחר חמוד זה לא המקום.
אנונימית
אני הבנתי שהרב עובדיה יוסף זצל אמר שהם יהודים.
אנונימי
מה זה קשור זה לא כל האתיופים "אנונימית"
ממש גזעניים!!
בנאדם חמוד או חמודה שלום אני באתי מהעדה האיתיופית לא יודעת מה איתך אבל אני חלק מצלם אלוקיים ואני יהודייה ואני עברתי דורות אחרי דורות של יהדות עם זאת ובהתאם לכך אני יתבע אותך יגיזען אני יעשה מיליוני הפגנות בשביל שתבין שאני חלק מימך כי אני בת אדם וחווה אז תהנה לך עם ההשלכות שאולי אני לא יהודייה
מולי וכאסיי
שואל השאלה:
שוב, שאלה ששאלתי באתר. במקום לתקוף היית עונה בצורה יפה איך התחיל כל המסע, למה החלטם לעלות ארצה, איך שמרתם את דתכם שם, אבל שיהיה. מה אני יגיד. אפילו שאלות לשאול עליכם אסור אז סבבה לא ישאלו יותר ותמשיכו להפגין ולצרוח ברחובות.
אנונימית
למה החלטנו לעלות ארצה ? מאותה סיבה שכל יהודי אחר עלה לארץ .
הסבים והסבתות שלי סיפרו לי שהם חגגו סוכות פסח ואיך הייתה ההתארגנות שלפה לפסח וההתרגשות . איך לחגוג ראש השנה ולפי כל חג היו מביאים כסף לאנשים שזקוקים לזה
אנונימית
באותו הנושא: