6 תשובות
עם החלטה חזקה והמון רצון ובטחון שתצליח!
תתפלל זה עוזר..
בהצלחה!
איילת גושן Ayelet Goshen מומחית סטיפס
חד משמעית, כן!
דיכאון זה לא מחלה, דיכאון זה תפיסת עולם, אחרי שטיפלתי בהרבה מקרים דומים לשלך בהצלחה, אני יודע שאני יכול לעזור לך. ואם אני לא נמצא באזורך אשמח לתת לך הכוונה ולהפנות אותך לגורם מקצועי אחר באזורך. הרבה הצלחה ונחת רוח!
בברכה,
נתן חיימוב - מנחה ומטפל בדמיון מודרך
אנונימי יקר,
נשמע שאתה מרגיש כאילו כל כך הרבה קשיים נפלו עליך בבת אחת - גם דיכאון, חרדות ושנאה עצמית וכאילו בנוסף לכל זה גם הדרך שבה ניסית לעזור לעצמך לא עוזרת ואתה מרגיש כאילו התרופות שאתה לוקח לא מועילות לך.
ונשמע כאילו שאתה באמת רוצה לצאת מהמצב הלא נעים הזה, ומהתחושות הלא נעימות האלה שתוקפות אותך, ואתה מרגיש שאתה תעשה כל מה שנדרש כדי לחזור לעצמך ולצאת מזה.
ורציתי להציע לך את המתנדבים של עמותת סה"ר - סיוע והקשבה ברשת.
זו העמותה שאני מתנדבת בה ואנחנו מפעילים צ'ט בכל ערב בין תשע לחצות שבו אפשר לדבר על כל מיני בעיות, כמו דיכאון, חרדה ושנאה עצמית, ואולי גם לקבל רעיונות לאילו עוד כיוונים אפשר לפנות כדי לטפל בבעיות האלה.
אתה מוזמן להגיע ולנסות.
שלך,
מתנדבת סה"ר
מתנדבי עמותת סה"ר מומחית סטיפס
תרופות לא "מוציאות" מהמצבים שתיארת. הן יכולות להוריד את העוצמה אך לא נותנות לא כלים להתמודד עם הבעיה כך שגם אם הן עוזרות יש סיכוי לא רע שהדברים יחזרו ברגע שתפסיק עם הטיפול התרופתי. הטיפול הנכון הוא טיפול פסיכולוגי שיתן לך כלים להתמודד, כשהפסיכולוג יוכל לחוות דעתו אם די בטיפול או שיש צורך בשילוב טיפול תרופתי לזמן מסוים. יש סוגים שונים של טיפולים פסיכולוגיים, וכדאי לבחור את סוג הטיפול בהתאם לבעיה. לרוב טיפול CBT, טיפול קצר טווח שעוסק במחשבות והתנהגויות הנמצאות בבסיס הקושי (למשל שיפוט עצמי מחמיר תמידי בדיכאון) מועיל בקשיים שתיארת, אולם אם מקורם בחוויות שעברת בבית בו גדלת גם טיפולים אחרים, פחות ממוקדים, יכולים לעזור. מוזמן להיכנס לאתר שלנו ולקרוא על דיכאון והטיפול בו ועל סוגי חרדות שונים והטיפול בהן (לא פירטת באיזה חרדה מדובר) ולראות אם הסגנון מתאים לך. אם מעוניין בטיפול ומתלבט או רוצה מידע לגבי סוג הטיפול המתאים מוזמן לפנות בפרטי ואנסה לסייע.
קוגנטיקה מומחית סטיפס
יכול להיות שפשוט נתנו לך את התרופות הלא נכונות. הרופא שלי הציע לי התאמת תרופות גנטית. זה באמצעות ערכה שנקראת נוירופרמגן. זו בדיקה שעושים באמצעות רוק. אמורה להתאים את התרופות לפי הגנים שלך וככה התרופות באמת מתאימות לך ובאמת עוזרות. למה שלא תנסה? בהצלחה בחיים אח שלי, מהכל אפשר לצאת.
אח
באותו הנושא: