7 תשובות
אממ אני לא יודעת אם אוכל לעזור לך כי אני בכיתה ו אבל אני יודעת לכתוב. איזה כיתה את?
אנונימית
תלוי אם את רוצה טענת בעד או נגד

אם נגיד בעד שיפרידו אז הסיבות הן ככה:
* יש הרגשה שכאילו יום הזיכרון הוא לא יום חשבו מכיוון שכולם כבר מתכננים דברים ליום העצמאות ורק רוצים שיום הזיכרון יסתיים ולא מייחסים לו חשיבות גבוהה.
*למשפחות השכולות קשה לעשות מעבר חד משמחה לעצב ולכן הם לא יכולים ללכת ולחגוג את יום ההולדת של המדינה כמו כל שאר האזרחים.

אם נגיד את נגד זה שיפרידו אז זה ככה
*בגלל שיום העצמאות חל יום אחר יום הזיכרון אנו חוגגים את החגיגות של יום העצמאות בהרגשה שאנחנו יכולים לשמוח ולהיות כאן בזכות כל החיילים אלא שנהרגו בשביל המדינה וגם אלא שמגנים עלינו עד עכשיו.

זה מה שעולה לי לראש
שואל השאלה:
ח
אנונימית
אני יכולה לנסות לעזור.. תשלחי בפרטי אם את רוצה:) אני אשמח לעזור
היי את יכולה להעזר הכתבת דעה הזאת
קודם תחליטי אם את בעד או נגד ותכתבי טבלה של בעד ונגד. אחרי שתראי מה ישלך יותר אז תכתבי לפי שיטת פטנדס
פ-פתיחה
ט-טיעון
נ-נימוקים
ד-דוגמאות
ס-סיכום
אנונימית
שואל השאלה:
קשה למצוא ישראלי שלא מדקלם כבר בעל פה את המונולוגים הידועים בדבר החיבור ההיסטורי החשוב בין יום הזיכרון ליום העצמאות - את המעבר הסמלי מדמעות לשמחה, את העוצמה של הטקס הרשמי בהר הרצל המתחיל בדקת דומייה ובקריאת יזכור ומסתיים בזיקוקי דינור.
לפי דעתי לא צריך שיום העצמאות יהיה באותו היום של יופ הזיכרון מפני שהמשפחות השכולות חוות טלטלה וכאב עצומים. מעבר לכאב הנפשי העצום, מדובר גם במאמץ פיזי, התרוצצוץ בין בתי הקברות, אנדרטאות ואירועי זיכרון שונים. כשהיום נגמר רוצה כל אבל להניח את הראש ולנוח. במקום זאת, כבר בדרכו הביתה מבית הקברות, הוא פוגש בכבישים חסומים עקב ההכנות לחגיגות העצמאות ובמות בידור בשלבי ההכנה המתקדמים. דקה אחרי שמסתיים יום האבל הנורא שלו, עוברים כולם (מלבדו) לחגיגות בכל המדינה. כמו כן יש הרגש שכאילו יום הזיכרון הוא לא יום חשוב מכיוון שכולם כבר מתכננים דברים ליום העצמאות ורק רוצים שיום הזיכרון יסתיים ולא מייחסים לו חשיבות גבוהה. וגם למשפחות השכולות קשה לעשות מעבר חד משמחה לעצב ולכן הם לא יכולים ללכת ולחגוג את יום ההולדת של המדינה כמו כל שאר האזרחים.
מה אתם חושבים, זה טוב מה שכתבתי?
אנונימית
באותו הנושא: