9 תשובות
שמעתי שצמר סלעים יעיל, כדאי לבדוק. בכל מקרה לא להחשף לו-סיבים בעייתיים.
כמו שציין המשיב הקודם. קיימות פלטות של צמר סלעים מסוגים שונים. או בגליל. ככל שאיכות צמר הסלעים טובה יותר והתקנתו מלאה כן תגבר רמת הבידוד לרעשים. הבידוד הוא טוב גם כבידוד טרמי. יש לבחור צמר סלעים בעובי המתאים ולפי הקירות אשר אתם בונים. התקנתו נעשית כאשר מסיימים צד אחד של הקיר וסגירתו ע"י הצד האחר. בדרך כלל בלחץ קל. יש להשתמש בכפפות. מסכת אבק לפנים וחולצה ארוכה כזו שניתן לזרוק לאחר מכן.
עובד החשמלאי
במידה והקיר אותו אתה רוצה לבודד מרעשים חיצוניים, ניתן להשתמש בקצף מילוי של חריצים,
אני לא זוכר כרגע את שמו, אבל אתה סוגר את הקיר, משאיר חור קטן ומשפריץ את הקצף פנימה. זה גם ממלא את החלל וגם אוטם אותו לרעשים.
מקווה שעזרתי,
חכם מימון
חכם מיימון ידידי. פוליאוריתן מוקצף עשוי לנפח את החלל בין הקירות וליצור פיצוצים בקיר. לא כל שכן אטימתו לא תהייה טובה. והחומר יקר ומשמש בעיקר לאחיזת משקופים ומילוי מרווחים
עובד
שלום לאנונימי

לצערי כל כך הרבה "מומחים" וכל כך הרבה שטויות כתבו לך, מן הטעם הפשוט, שאין זה מקצועם, ואינם מבינים עניין, ואף טועים ומטעים.
על מנת למנוע מעבר קול/רעשים דרך קירות גבס, הינו להוסיף מאסה, דהיינו חומר כבד, וככל שהחומר כבד, כך הינו מונע מעבר קול.
אינני יודע מדוע אתה בוחר דוקא להשתמש בקיר גבס, מאידך אם הקיר קיים, אזי אתה יכול להוסיף עוד לוחות גבס על הקיים, וככל שתוסיף, כך למעשה אתה מוסיף מאסה, לכאורה זה נראה פשוט, אך יש צורך בתכנון מפורט למבצע, וזאת לא ניתן לבצע במסגרת זו.
אם הינך מעוניין להבין קצת בנושא, קרא את הקובץ המצורף.
תשובה לאינגינר: אולי תמלא את הקיר בבטון כך גם תוכל לקבל מסה וגם לחזק את הקיר.
הבחור קיבל תשובה על פי העבודה שנעשית ע"י בעלי המקצוע. מעולם לא מילא מישהו מהם חלל בלוחות גבס אחרים. אולי תלכלך קצת את הידיים ותבחן עבודות שמעבר לשולחן הכתיבה שלך. כך גם תלמד דרך ארץ !
עובד החשמלאי
יש בידוד שאינו רעיל ואינו מסרטן - סנו ווייט (snow white), משתמשים בו המון לבידוד אקוסטי. לאחרונה עושים בו שימוש יותר ויותר מאסיבי, והוא מחליף את צמר הזכוכית.
צמר הזכוכית מתפרק לאחר כ-15 שנים, והסיבים הקטנים שלו עלולים לגרום לסרטן. סנו וייט לעומת זאת, בטוח לחלוטין.
כמה שטויות מדברים פה תעשה קיר גבס עם שתי פלטות גבס מכל צד פלוס בידוד צמר סלעים. ושהפלטות בשתיווערב לא תישמע כלום
מחפשים מחיצות גבס ברמה איכותית וטובה? כאן תמצאו את הקבלן המקצועי והאמין ביותר שלנו.