15 תשובות
ימנית וביבי
אנונימית
ימיניתת וואלק רק ביבי והליכוד
ימנית, נתניהו.
ימנית. נתניהו
שמאלנית, הצבעתי למחנה הציוני:).
טוב אני ימנית כפי שציינתי אבל שתחשוב מה שהיא רוצה, מותר לה להצביע למי שבא לה. לפחות היא מצביעה ומביעה את דעתה. לכי על זה ><
אבל מציעה לך בכל זאת להיפתח לדעות אחרות.
כי אני מבינה שאם לא יהיו פה שתי מדינות לשתי עמים תהיה מדינה דו לאומית.
אסביר את זה בצורה הכי פשטנית שאפשר, אם תרצי להרחיב אז בפרטי. סטטיסטית, הערבים מתרבים בקצב הרבה יותר גבוה מהיהודים, עוד עשור או שניים הם יהיו הרוב, הם יצביעו בבחירות למפלגה ערבית=השלטון במדינה בסוף יהיה ערבי כי הרוב יבחרו בו.
יש כאן שני מצבים -
1. תווצר מדינה דו לאומית כי הם ישתוו אלינו בגודל האוכלוסיה/יעקפו אותנו
2. השלטון יהיה שלטון ערבי שבין כה וכה יחזיר שטחים אבל בסדר גודל הרבה יותר רציני ממה שרוצים לתת היום
בלי קשר, אני חושבת שהסכסוך מיותר ולשני הצדדים יש אינטרס לסיים אותו, לאנשים השפויים שבינינו שיש הרבה כאילו. אף אחד לא רוצה להמשיך לשלוח ילדים למלחמות, אף אחד לא רוצה לרוץ למקלטים ואף אחד לא רוצה שיפציצו לו את הבתים, תאמיני לי.
הבעיה היא באנשים משני הצדדים שעסוקים בלאחל מוות לצד השני. בסופו של דבר כולנו בני אדם.
תשתדלי בפעם הבאה לא לשלוח אנשים לעזה מבלי ששמעת את דעתם.
זה נגיד יותר נורא מהכל, עזבו ימנים עזבו שמאלנים. ההסתה הזו ברשת נגד כל אחד שחושב טיפונת שונה ממך - להעיף אנשים לעזה, לאחל להם מוות, סרטן, אבולה ועוד מלא ברכות מגניבות. די! במה אתם שונים מכל מי שרוצה להשמיד אותנו?
אני מקשיבה מאוד לדעות של אחרים, אין לי בעיה לשמוע אותן והמון פעמים אני לומדת מהן:)
יש לי בעיה כשאי אפשר לנהל דיון בצורה נורמלית והוא יורד לרמות נמוכות כאלו. קצת קשה לנהל דיון עם מי שקורא לך בוגדת, אבל משתדלת מאוד כמו שאת רואה לנסות לענות תשובות הגיוניות בכל זאת.
אגב, יש לי בעיה עם "ימני" או "שמאלני", זה קיצוני מידי בשבילי. בהגדרה היבשה לכל היבט (חברתי, מדיני) יש דעה משלו, אבל מה קורה כשאדם שמאלני בדעותיו המדיניות חושב כמו ימני בדעותיו החברתיות? אני לא אוהבת את ההגדרה הזאת. זה לא שחור או לבן. מה גם ששמאלנים מצטיירים ככאלה שאכפת להם מהמצב הכלכלי יותר מימנים, אבל זה לא נכון, ואני אצטט את נפתלי בנט: "יש ימין חברתי". הרי לא כולנו שואפים לאותו מקום- ליוקר מחיה נמוך? לא כולנו שואפים להוזלת מחירי הדיור ושיהיה לנו בתור אזרחים יותר קל לחיות פה? האם יש פה מישהו שרוצה שיהיה לו קשה לקנות דירה בעתיד כשילמד באוניברסיטה או במכללה או היכן שירצה? אנחנו שואפים לאותו דבר בהיבט החברתי-כלכלי, וכולנו באותה סירה, רק שכל אחד רואה את הפתרון בדרך אחרת.
בקשר להיבט המדיני אני יותר מגאה להגיד שאין לי מושג מה הפתרון. כל אחד חושב שיש לו פתרון, נכנס לפוליטיקה, ונוחל אכזבה וכישלון כמו קודמיו. ככה זה כבר 67 שנה. אף אחד לא הצליח לפתור למדינה ישראל את הבעיה שנקראת פלסטינים, או לפתור את הסכסוכים הלא מעטים שיש במזרח התיכון.
אני סומכת על אנשים שלמדו את המקצוע שיפתרו לנו את הפתרון ואני מצביעה לאנשים שאני מאמינה שיש להם מספיק כוח ויכולת לפתור את הבעיות פה.
ימני והצבעתי שס
אנונימי
אני שמאלני ולא הייתה לי זכות בחירה אבל שכנעתי את ההורים שלי ואת סבא שלי לבחור מרצ
אני שמאלנית, אין לי זכות בחירה וההורים שלי הצביעו למחנה הציוני.
שושה שמעת את המשפט ועל חרבך תחיה? ערבים רוצים מלחמות תמיד הם לא רוצים שתי מדינות הם רוצים אחת שתהיה רק שלהם, הם יכולים להמשיך לחלום החייל פרא האלה. ועוד דבר, למה את חושבת שבחצי מהמדינה הקטנה הזאת שיש לנו נוכל לחלק ולהכיל בחצי כמה מליונים של תושבים? את רואה מה המצב הכלכלי חברתי וכמה קשה לחיות ואין מספיר דיור לכולם אז חצי מדינה? אתם השמאלנים חושבים מהצד הדפוק של השכל אז תלמדי לקח.. כל האנשים שניסו להחזיר את אדמת ישראל היום הם מתחתיה, הוכחות על פני השטח:)
ימין
ובנט.
YourAngel
אני ממש מסכימה איתך
ובתשובה לשאלה, אני לא מגדירה את עצמי ימין או שמאל ולא הצבעתי אני קטינה.