6 תשובות
ממליץ לך לפנות לרופא
מאוד רצוי לבקש מרופא המשפחה בדיקות כלליות, יכול להיות זיהום, לחץ דם גבוה, תזונה לא נכונה וכו'
גרגמל
הרבה דברים

גם דלקת אזניים או בעיות במפרקי הלסת
אנונימית
גם מלחץ זה יכול לבוא כאב ראש
סחרחורות יכולות לבוא שיש גם בעיה עם תנועות סיבוביות בספורט שעושים או בכלל (כעוד אופציה)
תגיעי לרופא זו ההמלצה הכי נכונה, קשה קצת לאבחן דרך מה שאת מתארת וצריך להיות מדויקים
בנוסף לנאמר כדאי לבדוק ראייה
ד״ר ענת פלדמן מומחית סטיפס
היי אורה,

שתייה לא מספקת של מים היא רק סיבה אפשרית אחת לכאבי ראש, וייתכן שהסיבה לכאבי הראש שלך היא דווקא שתייה עודפת שגורמת לכך שיש לך לחץ דם גבוה, או שינויים תכופים בלחץ הדם.

בשלב ראשון כדאי ללכת לרופא המשפחה ולהציג לו את הבעיה. הוא יוכל לאשש או לשלול את האפשרות שהמצב קשור ללחץ דם ובמידת הצורך לתת טיפול. הוא גם יוכל לבצע בדיקה ראשונית כדי לנסות לברר אם יש בעיה אחרת שחשודה כמקור לכאבי הראש - בשרירי הלסת, באוזניים או בצוואר - ולהפנות אותך לרופא מתאים.

אם רופא המשפחה לא מוצא שום ממצא מיוחד, בקשי ממנו הפניה דחופה לנוירולוג, מומחה לכאבי ראש. (דחופה כדי שלא תחכי שלושה חודשים, לא כי זה מסוכן). זה הרופא המתאים לאבחון כאב ראש "ראשוני", כלומר כזה שלא נובע מבעיה בריאותית אחרת.

כאב הראש הראשוני הכי נפוץ הוא כאב ראש מתחי (Tension type headache), שמה שמאפיין אותו הוא מתח בשרירי הגב, הכתפיים והצוואר. אם זו הבעיה, אז היא קלה יחסית לטיפול - בטווח הקצר עם משככי כאבים ו/או תרופות שמרפות את השרירים. כטיפול מונע אולי יציעו לך לעשות פיזיותרפיית צוואר. אני ממליץ בחום על שיעורי פלדנקרייז (יש מסובסד בכל קופ"ח), שמשפרים את הבריאות במגוון צורות ומאד יעילים לסוג כאבי הראש הזה.

בהצלחה!
באותו הנושא: