30 תשובות
כל האוכלי בשר חושבים שטבעונים זה אנשים מפגרים שלא חיים בריא בכלל
שיהיה להם בכיף
כל עוד אדם דובק באמונתו בגלל שהוא מאמין בה ולא בגלל זרם חברתי זה ראוי להערכה מבחינתי
שואל השאלה:
בגרמניה מי שלא היה רוצח יהודים היה בנאדם מפגר? אל תענה על זה אפילו... וטבעונות זה בריא בהרבה מבשר...
סקרן*
שואל השאלה:
תודה על התיקון לא כול אחד מושלם חחח חחח
חחח אני חושבת מה לעזעזל הם אוכלים?
שטבעונים שמשווים בין בשר לשואה מחוקים מבחינתי מהמונח "בני אדם" או בכלל.

כל השאר, מה אכפת לי.. שיעשו מה שהם רוצים.
כל עוד הם לא קוראים לי רוצחת ולא דוחפים את האף שלהם לצלחת שלי, שיעשו מה שעושה להם טוב
שואל השאלה:
אין מה להשוות בשואה נירצחו מיליונים השואה של החיות מדברת אל מאות מיליארדים בשנה שלכול חיה יש לב... רגשות... כמו בני האדם... ואת לא רוצחת את שותפה לזה. את יכולה לכעוס ואת יכולה לחשוב פשוט את משלמת כסף למישהו שמשלם למישהו שבסוף רוצח תתרנגול שנימצא לך בצלחת
אני לא מרגישה שאני רוצחת חיה שאני אוכלת פרה או כבש... ואני לא מרגישה שהקצב הכשר שלנו גם כן רוצח.
החיות נוצרו בשביל לשרת את האדם, הקדוש ברוך הוא מתיר לנו לאכול חיות, ואם בית המקדש היה קיים היינו גם מקריבים אותן בשבילו!


ולפני ההתקפה - בתורה יש מצווה לא לגרום לצער בעלי חיים, זה נכון, בשביל זה השחיטה הכשרה חשובה מאוד - שבשחיטה החיה כלל לא מרגישה כלום. אני לא יודעת אלו משחטות אחרים אוכלים, אני בטוחה שאצלי כשר, בכל זאת בית דתי.
אני לא רואה בזה רצח. אני רואה בזה הישרדות. אני צריכה בשר כדי לחיות. החזק שורד.
החיות נוצרו כי הן נוצרו. בדיוק כמו שאת נוצרת כי את נוצרת. לא כולם מאמינים בדת, ואם החיות נועדו למאכל למה שה יברא להם מערכת עצבים ורגשות כמו שלך? חוץ מזה, לאכול בשר זה כשר רק בתנאי שאין התעללות בחיה וזה מוות מהיר. כרגע כמעט ואין בשר כשר בגלל שהחיות עוברות כל כך הרבה התעללות לפני השחיטה שזה כבר איבד משמעות. בן אדם נברא צמחוני אגב, בשר הותר מאוחר יותר בתקופת נוח. זאת אומרת, זה לא צורך קיומי. והבשר של עכשיו מלא בהורמונים ודברים דוחים בכל מקרה, אז כן טבעונים כן בריאים יותר.
שואל השאלה:
בשחיטה כשרה החיה סובלת 0.5-1.5 שניות בערך אבל יש צער בעלי החיים לפני השחיטה.. מתי שהן מביאות ביצים או חלב אז אולי רשום כשר אבל זה לא ממש כשר
איך שוחטים אותן, זה כבר עניין אחר. כי אם זאת לא הייתה שחיטה "אכזרית" לפי מה שאתה טוען, אתה עדיין היית יוצא עלי וקורא לי רוצחת.
בקיצור, כמו שאמרתי, אין לי בעיה עם טבעונים כל עוד הם לא קוראים לי רוצחת, ודוחפים את האף שלהם לצלחת שלי. אחרת הם פשוט לא שווים דיון או וויכוח הגיוני. כנל לגבי הצמחונים שמתנהגים אותו דבר
שואל השאלה:
הישרדות זה שאני ואתה תקועים באי ואין לנו מה לאכול ואנחנו אוכלים אחד את השני.. וזה לא הישרדות זה רצח בשביל להנות
בעיני זה לא. כי בלי בשר אני אחיה על כדורים.
בצומח יש את כל הוויטמינים שאת צריכה
שואל השאלה:
יש לי ידידה שטבעונית 7 שנים ולא מתקרבת לכדורים.. כולם ממציאים שמועות על טבעונים... טבעונות זה בריא... וצודק חבל שלא הרבה מבינים את זה
כל אחד ודרך החיים ואורך החיים שלו והאמונה שלו באוכל
תאכלס? זה קשה..
כי לטיבעונים חסר ברזל בגוף, והם צריכים לקחת כדורים (אלא עם כן הם משלבים במזון שלהם גם מזונות שמכילים ברזל )
מעריצה אותם על האומץ, אני מתחילה מצימחונות.. ואז אולי יעבור לטיבעונות
בוא נניח שתחיי על כדורים (למרות שברור שזה לא נכון - מאיפה בעלי החיים שאת אוכלת מידי יום מקבלים את החלבונים/סידן/ברזל שלהם? רמז - בניגוד לכולסטרול, זה לא מיוצר בגוף שלהם. לא ניחשת? מהצמחים. פרות אוכלות צמחים, גם חזירים/כבשים/עזים וכו') את בכל זאת תחיי, הלא כן? אז בואי נסכים שלשרוד בלי גופות והפרשות של בעלי חיים זה אפשרי ביותר.
דבר שני, ממליצה לך לחפש על אחד מהאנשים החזקים בעולם -פטריק בבומיאן, טבעוני, שבר המון שיאים של הרמת משקלים כבדים, ולא הוא לא חי על סטרואידים (מהעבודה הפשוטה שזה אסור, ובודקים דברים כאלה) ולא על כדורים.
יש הבנה שאפשר לחיות ככה בלי כדורים?
שואל השאלה:
עידו123 ועם האמונה שלי זה אונס רצח חטיפת ילדים ויתעללות קשה אתה אמור לכבד אותי ולא לנסות למנוע את זה? האמונה הזאת באוכל גורמת לרצח של יותר מימילארד בעלי חיים ביום אני אמור לכבד את כול הרציחות האלה כול דקה שעוברת מיליונים נרצחים אתה יותר טוב מהם שהחיים שלהם צריכים להיות ההנה שלך?
שואל השאלה:
חתונה גברר כול הכבוד גאה בך! וזה לא קשה להיות טבעונים לחשוב על זה שכול החיות החמודות האלה סבלות ביגללינו...
אני סקרן על מה אם אוכלים
אני לא מבינה... אתם מזלזלים באינטיליגנציה שלי? אני מודעת לזה שבהתחלה בנינהאדם אכלו צמחים ורק אז בתקופת נוח ד' התיר לבני האדם לאכול גם חיות. יש המאמינים שבאחרית הימים, כשהמשיח יבוא, בני האדם יחזרו להיות צמחוניים. ולגבי בריאת החיות, זה כתוב בתורה - החיות נועדו לשרת את האדם בין אם זה אכילה, בין אם זה לתת לי ביצים או חלב, לסחוב מסעות, בין אם אני ארכב עליהן...
אני באה מבית דתי, אני מודעת לכל זה. בכל מקרה, מה שהבאת לי אז? יש לי בן דוד חרדי שהוא טבעוני, אני שמעתי הכל לפני ואני אחזור כי כנראה אנשים קשיי קריאה: ד' התיר לאדם לאכול חיות, אין באכילת חיות משהו לא מוסרי כל עוד וזה לפי שחיטה כשרה, ואם היה קיים בית המקדש בימינו היינו גם מקריבים אותן לד' כפי שכתב לנו בתורה להודיה וערכה ממנו אליו.
אני לא יודעת איזו משחטות אתם חושבים שאני אוכלת מהן בשר, אצלנו בעזרת רב, שוחטים על המקום.
אז עם כל הכבוד, אני לא בכיוון של כל המשחטות אלו שכלבוטק הציג או מה שבחול עושים.
חלילה שאזלזל באינטלגנציה שלך, ההפך בגלל שאת מבינה נתתי לך הסבר דתי. אני אישית לא מאמינה בדת. פרה נותנת חלב בשביל העגל שלה. בדיוק כמו שאמא נותנת חלב לילד שלה. זה לא בשביל לשרת אותך. חיות נועדו בשביל לחיות קודם כל. אם בשר הותר לאכילה וזה בסדר לאכול אותו, זה לא הופך אותו לצורך קיומי או משהו שצריך להפוך אותו לתעשייה נוראית. אני לא יודעת מאיפה את קונה את הבשר שלך, אבל רוב הבשר כרגע הוא לא כשר בגלל סבל שהחיות עוברות לפני השחיטה. ובלי קשר לסבל לא סבל, זה רצח של בעל חיים עם רגשות ותחושות בדיוק כמו של כולנו והוא רק בשביל שלמישהו תהיה הנאה רגעית. צורך קיומי זה לא. אם לבן אדם יש אכפתיות כלפי בעלי חיים הוא יבין את זה. אם מישהו חושב שבן אדם הוא עליון ולבעלי חיים אין חשיבות בעיניו לא הייתי מצפה ממנו לא לאכול בשר.
שואל השאלה:
' אני טובה בשביל כלום" תחשבי מזה החיים כול כך יפים נחמדים לפעמים קצת פחות אבל בכללי כף לחיות אותם.. בישבילך זה רגע של שובע.. בישבילהם זה החיים עצמם... תחשבי טוב על מה שאמרתי עם באמת שווה לקחת חיים של חיה שיכלה לחיות אותם אולי קצת יותר טוב מאשר בבטן שלך... רצח זה רצח אני אישית חושב שהחיה החמודה הזאת שרוצה רק אהבה.. רק ליטוף קטן... רק חיבוק... רק קצת חיבה... צריכה לקבל את זה במקום חישמולים בעיטות אונס יתעללות ורצח.. כול מי שלא חושב כמוני אני מאחל לו להיות במוקום החיות האלה:, ( אוכלי הבשר אתם השטן של החיות אתם שטן תתבינו את זה..!
נכון, כל מי שהיה עד לטבח של בעלי חיים ידע שאנחנו הנאצים של בעלי החיים.
ורק לידע כללי, אנחנו נכנסים לכם לצלחת כי זו החובה המוסרית שלנו. אתם רוצחים, ואני מרגישה שבתור אחת שנגד רצח ונגד מלחמות ונגד אי צדק, מחובתי לעצור אתכם (גם לשלם למישהו עבור רצח זה רצח. להזכירכם, היטלר מעולם לא ביקר במחנה השמדה ומעולם לא הרג אף אדם במו ידיו. האם אינו רוצח?). אתם רוצים להאמין שהבעל חיים שאתם אוכלים עבר שחיטה לא כואבת ולא עבר התעלות, אבל האמת שאתם פשוט לא רוצים לשמוע על זה... אם לכם יש זכות לרצוח לנו יש זכות להגיד לכם שזה לא בסדר.
אם בעל חיים סובל לא תיתכן שום הצדקה לסבל שלו, תהיה אשר תהיה. סבל זה סבל.

אנחנו חיים בתקופה שיש לנו אפשרות לחיות בלי לפגוע בבעלי חיים, מכל סיבה שהיא.
את כל הויטמינים הנחוצים לנו, יש במזון מן הצומח. ויש לנו אפשרות לקבל אותם מבלי לפגוע באף בעל חיים. עכשיו אחרי שאכלתם את השניצל, נהינתם, שבעתם. ולמרות שהבית מטבחיים רחוק מכם, אתם שותפים לפשע. אתם רוצחים.
חח זה לא מפריע לי, איך שאני רואה את זה.. יותר בשר בשבילי.!
מה שכן... לא הייתי יוצאת (בקטע רומנטי) עם טבעוני...
אני חושב שהם לא צריכים להוציא לי את הבשק מהצלחת בדיוק כמו שאני לא מכניס להם בשר
אבל תכלס אנשים נחמדים