18 תשובות
חילוני וכדאי.
הייתי בבית ספר דתי (אני חילוני) וטחנו לי את השכל אם כול כך הרבה בולשיט, הם יותר התעסקו בדת מאשר בלימודים לא משנה עד כמה הם הבטיחו לך!
דתי, כי מזעזע מה שהולך היום בתיכונים החילוניים
אנונימי
ערסים וחרא של ילדים נמצאים בכול מקום, גם דתי וגם חילוני.
מינוסים תקפצו לי.
אני רוצה רק לומר שיש בתי ספר דתיים שאין בהם ערסים וזה. ובבתי ספר דתיים גם מלמדים מדעים, וכל זה, אני הייתי בבית ספר דתי ממלכתי, וגם לימדו שם תורה וגם מדעים ומקצועות אחרים וגם באולפנה היו דברים אחרים חוץ מזה מדת. תלוי איזה בית ספר. ולא תמיד יש בבתי ספר דתיים ערסים וחרא ילדים, איזה תלוי על איזו חברה נפלת. אני לומדת בבית ספר להשלמת בגריות, והאמן לי, אני לומדת עם אנשים חילונים וגם דתיים. והם רובם נחמדים. גם בית ספר דתי זה טוב.
זה תלוי אם אתה מקורב לדת/רוצה להתקרב לדת או שאתה לא מתחבר לזה, אני הייתי הולכת לחילוני, אבל זה לא אומר שזה מה שיתאים גם לך.
חילוני.. אני הייתי בביס חרדי וזה סיוט
גם אם ישלמו לי מיליון דולרר אני לא יחזור להיות חרדית וללמוד במקומות שלהם בכלל..
אנונימי
טוב מה יש? לא כל בתי הספר החרדים והדתיים הם ככה, גם בבתי ספר דתים יש מקצועות ליבה כמו מדעים, ספורט, כימיה ועוד. בבית היסודי שלי היה את זה וגם באולפנה, ויש גם ילדים נחמדים בדתי, ולא כולם ערסים. מי שערס הוא לא דתי באמת רק מתחזה. בית ספר דתי ממלכתי לאומי, זה טוב. גם יש מקוצעות ליבה, ספורט, מדעים, וזה. וגם באולפנה היה את זה, יש גם מגמת, ודברים כמו שירות לאומי והתנדבות בבתי ספר או בגני של ילדים שצריכים עזרה. ועוד. למי שאמר שבתי ספר דתיים יש ערסים וזה, מאיפה לך? אני למדתי פעם ביסודי, זה היה גם דתי ולמדתי ביחד עם בנים. גם לימדו דת וגם דברים, ותאמין לי, לא היו שם ערסים. גם באולפנה, לימדו דברים שלא רק קשורים לדת, אמנם היה גם על דת וגם על דברים אחרים, ואיפה שאני לומדת להשלמת בגריות יש גם אנשים בגילי שהם חילונים ודתיים והם נחמדים. וזה עוד בית ספר חילוני. גם דתי יכול להיות טוב וגם חילוני בחירה שלך. רק אל תכליל את כל הבתי ספר הדתיים בארץ. כי לא כל הבתי הספר ככה.
אני לומדת בחרדי ודווקא אני חושבת שזה בהרבה יותר עדיף מחילוני
אין לנו אלימות בבית ספר בכלל כולן חברות של כולן
מלמדים יותר ערכים מלימודים אבל ברור שגם לומדים
קיצור בין חילוני לדתי עדיפות לדתי
אנונימית
ערכים בתחת שלעי הכל אצלם בשושו
אנונימי
אנונימי, אתה טועה, יש בתי ספר ויש בתי ספר. יש בבתי ספר חרדים, לפחות ברובם גם ערכים ודברים שלא קשורים לדת, גם בדתיים. תלוי איזה רמה. בני דודים שלי, למדו בבית ספר חרדים והם בסדר גמור. אחד מהם בישיביה והשני נשוי. והשלישי הוא חילוני. סיפור ארוך. האמת הוא היה חרדי והוא חילוני עכשיו. בקיצור הם למדו במסגרת חרדית והם יצאו בסדר גמור, אפילו שאחד מהם נהיה חילוני שמרו על קשרי משפחה. ואני למדתי ביסודי דתי והכרתי שם בנות וגם בנים איפה שאני גרה. וגם באולפנה היו לימודי דת וגם מקוצעות ליבה כמו ספורט, כימיה, ביולוגיה, אמנות ועוד. בקיצור זה תלוי באיזה בתי ספר אתה לומד. כל אחד ברמה שלו. ולא תמיד יש שם ערסים וחרא ילדים.
אה אודיה הילה אני בת ואני למדתי בכיתה רק עם בנות מופרעות אחת אחת מה את מדברת איזה ערכים איזה נעליים
אנונימי
ואני אומרת שלא כולן ככה. אנונימי לא כל הבנות בבתי ספר דתיים או חרדים כאלה. יש שונות. אני הייתי עם בנות וגם בנים ביסוד ורובם היו בסדר, גם באולפנה היו בנות שקצת מופרעות אבל השאר היו בסדר ואני בקשר עם אחת מהן. ואני לומדת בבית ספר להשלמת בגריות עם אנשים בגילי והם ממש נחמדים, זה תלוי באיזה חברה את נמצאת, אל תשפטי בתי ספר דתיים או חרדים בגלל כמה בנות מופרעות, יש גם בנות עם ערכים, אני למדתי בדתי ממלכתי ואולפנה ויצאתי בסדר. אז ערכים יש ועוד איך. אולי היית צריכה לעבור כיתה. ואת חושבת שלי לא יהיו בנות כאלה? לי היו כמה כאלה באולפנה, אבל הכרתי גם בנות נחמדות וטובות ובילתי איתן בטיולים ופעיליות. גם בשבתות אולפנה. אני מכירה אותן והן ממש נחמדות, שוב זה מאוד תלוי איזה סוג של בית ספר את נמצאת ולא כל הבנות הן ככה, אני למדתי בכיתה עם בנות וגם עם בנים בבית ספר יסודי ממלכתי דתי לאומי. היו לי גם מקוצעות ליבה וגם של דת. גם באולפנה היה את זה, מגמות, פעילויות, שבתות אולפנה, ערבי כיתה ועוד. בכיתה יב היה את לאורו נלך משהו כזה של התנדבות בגני ילדים ובבתי ספר של ילדים שצריכים עזרה. בקיצור אני למדתי עם כמה בנות באולפנה אז, היו כאלה שהן קצת מעפנות, וגם כאלה שהיו בסדר. אני לא מאשימה אותן. אני פשוט התחברתי עם בנות נחמדות שמצאתי איתן משהו משותף, יש לי שתי חברות משם, ואני בקשר עם השנייה.
תלוי מה אתה, זו צריכה להיות בחירה שלך בלבד.
אני בדתי וטוב לי אפילו מאוד, אין אצלנו חרמות לכולן יש חברות אין בנות שלבד לגמרי ואין את הבעיה הזאת של הבנים ואת אפילו יכולה לבוא לבית ספר פשוט עם פיגמה וחצאית אם אין לך כוח בחורף ^.^
וגם יש הרבה הרצאות שקשורות לדת אז אני מבינה למה לחילוני זה יהיה סבל
חילוניי דתיי זה אותודבר חוץ המלובש מנסיון
אנונימית
חילוני ודתי זה שונה, בדתי יש הדגש על דת וגם על לימודים אחרים. בחילוני יש פחות על דת ויותר על מקצועות אחרים.
זה תלוי בעיקר באמונה וברצונות שלך.
אני אישית מעדיפה את ביה"ס החילוני. אני לא מקורבת לדת ומעדיפה לא ללמוד עליה מעבר השעות שמוקצבות כמו לכול מקצוע אחר. אדם דתי יכול להסתדר טוב גם בחברה חילונית וגם בחברה דתית, לעומת זאת חילוני לא יסתדר תמיד בבי"ס דתי שבו שמים יותר דגש על הדת ועל כללים מסוימים, ולכן זה הרבה תלוי בבן אדם.
זה תלוי בל.. אם יש לך בעיות בהתחברות עם אנשים דתי זה המקום שלך..
אני חושבת שהכי טוב זה בית ספר דתי כי אין על החינוך שלהם.. באמת! אתה בן אדם יותר מתורבת פחות ערס כזה אבל גם בדתי יש את זה זה באמת תלוי..