7 תשובות
ההליך מתחיל בהגשת בקשה למוסד לביטוח לאומי לקבלת אחוזי נכות בתוספת ניידות. כאשר מקבלים את הנ"ל (לא מייד כמובן אלא אחרי טרטורים וריצות ולפעמים גם ערעורים על החלטות המוסד לביטוח לאומי), אז אפשר לרכוש רכב ללא מיסים ועם הלוואה נוחה על הסכום שצריך לשלם.
רצוי להיעזר בעו"ד מהתחלה, אמנם גובים על כך אחוזים אך זה יכול לקצר את התהליך ובסופו של דבר זה כדאי.
בברכה,
ענת עמרני, עו"ד
ענת עמרני, עו"ד מומחית סטיפס
בס"ד
ערב טוב
המוסד לביטוח לאומי מסייע לנכים מוגבלי ניידות ברכישת רכב נכים. במסגרת התביעה ניתן לבקש גמלת ניידות, הלוואה עומדת, סיוע מקרן הלוואות, הלוואה למימון אבזרים לרכב לאבזרים מיוחדים, החזר הוצאות בעבור אבזרים לרכב פרטי, מתקן הרמה, קצבת ניידות. תחילתו של ההליך בהגשת תביעה ללשכת הבריאות המחוזית באמצעות טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות. רק לאחר שהוועדה הרפואית המחוזית/ועדה רפואית לעררים של משרד הבריאות קבעה את אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בגמלה, ניתן להגיש תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות בסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים. אפשר לשלוח את התביעה בדואר.
במידה וברצונכם לערור על החלטת הוועדה עלכם להגיש ערר תוך 60 יום מהחלטת הוועדה הרפואית בפני הוועדה לעררים. על החלטת וועדת העררים ניתן ערער לבית הדין האזורי לעבודה. גם בתוך 60 יום מהחלטת הוועדה לעררים.

פרטים נוספים ניתן לקבל בסניפי הביטוח לאומי.

ברכה והצלחה
שים לב שניתן לקבל גם הנחה למי שיש בידו אחוזי נכות גבוהים.
לאחיינית שלי מאה אחוזי נכות, ואנו מקבלים 50% הנחה בקניית רכב נכה חדש.
חשוב לברר הכל לפני שורכשים, יש הרבה הטבות והנחות.
בהצלחה ורק בריאות.
אנונימית
בנוסף כדאי שיהיה וו גרירה לרכב, מנסיון - זה מאד עוזר ברגעים קשים.
משה בן דוד
היי
כמה אחוזי נכות יש לך? זה ישפיע.

כפי שנאמר לפניי, העצה הכי טובה שיש לי לתת לך היא לפנות לעורך דין שמתמחה בנושא של ביטוח לאומי, ועדות רפואיות וכן הלאה. הוא בוודאי יוכל לקצר תהליכים, ולסייע לבקשה לא ליפול לה אל בין הכיסאות (כמו שקורה הרבה מאד)
אנונימי
שלום,

האם ניתן לקבל גם הטבה במידה ורוצים לרכוש רכב יד שניה?

ההטבה הניתנת לרכב חדש היא קטנה מאוד 18 אלפי ש"ח בלבד. הרבה פעמים נכה זקוק לרכב גדול ונוח, לדוגמה במידה והוא סובל מכאבי גב אבל אין לו כסף לרכוש רכב חדש על אף ההטבה, האם ניתן לקבל הטבה לכן גם על רכב משומש?
דניאל
פנה למוסד לביטוח לאומי ומקווה שיש לך המון סבלנות
באותו הנושא: