6 תשובות
רק לשכב ולנוח עם מרק של סבתא מתחת לפוך
אנונימית
חוסר שתיה או חוסר שינה או לחץ.

הפתרון: להרבות בשתיה, לישון 8 שעות בכל לילה, ולעשות ספורט.

יכולות להיות כמה סיבות:
1. תזונה לא נכונה ולא מאוזנת.
2. חוסר בשינה.
3. חוסר בברזל בדם (אנמיה).
בכל מקרה יש להיבדק אצל רופא המשפחה ולעשות בדיקת דם. בהצלחה.
חוסר בשתיה, ירידה ברמת הסוכר בגוף, חוסר ברזל ועוד... כדע ללכת לקבוע בדיקת דם...
עייפות יכולה להיגרם גם כתוצאה מסיבות פיזיולוגיות כגון מחסור בוויטמינים כגון ויטמין B6 וויטמין B12. בנוסף, חוסר ב-12B ובברזל יכולים לגרום לשינויים במצב הרוח, לתחושת אי-שקט, לעצבנות, קשיי ריכוז, כאבי ראש, סחרחורות ועייפות מתמשכת. לעיתים עייפות נגרמת עקב חוסר ברזל (יש לבדוק בבדיקות דם את רמות הפריטין ורמות ההמוגלובין בגוף).

חוסר ברזל ממושך עשוי להוביל למצב של המוגלובין נמוך ואנמיה. הטיפול באנמיה שנגרמת מחוסר ברזל הוא מתן כדורי ברזל בתוסף. במקרים אלו רצוי ליטול ברזל עדין ממקור טבעי שאינו גורם לתופעות לוואי ושספיגתו בגוף מקסימלית כדוגמת פלורדיקס.
כמובן שבמקביל צריך להגביר את צריכת הברזל מהמזון כשהמקור העיקרי לברזל הינו מוצרי בשר בקר, הודו, עוף ובמיוחד כבד עוף. אך יחד עם זאת, קיים מגוון רחב של מזונות שעשירים בברזל: עלים וירקות ירוקים כגון פטרוזיליה, כוסברה, תרד, אפונה ירוקה, כרישה, ברוקולי, אצות, טחינה גולמית משומשום מלא, שקדים, אגוזי מלך, דגנים מלאים כגון פסטה מקמח מלא, אורז מלא, קינואה, כוסמת, עדשים, פול, לוביה, שעועית, גרגירי חומוס מבושל, אפרסמון, משמשים מיובשים, צימוקים, שזיפים מיובשים, תאנים יבשות, רימון. רצוי כמובן להיוועץ באיש מקצוע על מנת להתאים תפריט תזונתי אישי שיענה על כל צרכי הגוף.
בחילה סחרחורת ועייפות יכולים להיות סימפטום של מגוון רחב של מחלות מצבים רפואיים ותרופות כגון: הריון, זיהומים ומחלת מנייר. בקישורים המצורפים תוכלו לקרוא על בחילה סחרחורת ואפשרויות הטיפול בהן.
צחי