42 תשובות
אז תעופו מהארץ, לא שצריך אתכם.
אין על ישראל.. אחרי שתחוו אנטישמיות בחו"ל ניראה אם לא תחזרו לפה על 4
שואל השאלה:
אז נתנצר ואף אחד לא ישנא אותנו d: חחח איכות חיים שם, מחירים והכל הרבה יותר זול מפה, אירופה פחות שמרנית מפה יש מלא יתרונות על הארץ אהה וגם אין ערסים ופרחות
אני מתכננת או לגרמנייה או לפלורידה למרות שנורא יקר שם אולי אפילו יון, מצאתי את אהבת חיי ביון ועד עכשיו אנחנו מדברים (הוא גרמני)...
ערסים ופרחות עדיפים עליכם..
וחוץ מזה גם אם תתנצר לא חושבת שזה כזה תופס כי אירופה היא יבשת מתאסלמת. למעלה מ-30 כנסיות באנגליה הפכו למסגדים, צרפת כולה מוסלמים, כל היבשת אנטישמית ואת הדם היהודי שלך לא תוכל להחליף. אז לפני שאתה מפנטז תעשה תהליך 1 חכם - תתחבר למציאות.
דבר ראשון, ערסים ופרחות זה לא דבר שיחודי לישראל, יש את זה גם בחו"ל, אולי עם ניואנסים קטנים, אבל עדיין. וכמו שtaltul כתבה, זה באמת עניין של מה מעדיפים, לכל מקום יש יתרונות וחסרונות שלו...
מה לעשות, יש מדינות עדיפות על ישראל והרבה ואני לא מתכוונת להשאר פה, זה גם לא המדינה הכי בטוחה לגור בה, אני רוצה ללכת ליחידה קרבית ואני אשרת למען המדינה שלי אבל אחרי אני לא רוצה להשאר פה
אנונימית
לכל אלו שאומרים שאנחנו מפגרים ולא צריך אותנו בארץ, אל תבינו אותי לא נכון אני מתה להתגייס לצהל לחמש שנים, פשוט אורך החיים פה לא משהו... ופשוט הממשלה לוקחת כסף מאנשים על כלום אז בתור מישהי שיודעת מזה ממשלה שחולבת כספים אז לדעתי עדיף לגור במקום אחר...
כן אבל לכמה ארצות אחרי צבא (ויש לי זמן) אני אגור 3 שנים בארצות הברית ואז אעבור לחיות ברוסיה ל2 שנים ואז באזרבייצן
מה שטולטול רשמה זה הדבר הכי אווילי שנרשם עד כה בסטיפס.
מז"א מה מעדיפים לסבול!? את מדברת כמו בנאדם ללא שכל. לכי תשאלי ניצולי שואה ותגידי לי אם מישהו אחד יגיד לך שהוא מעדיף אנטישמיות.
את מדברת ככה כי את בכלל לא יודעת מזה ואפעם לא חווית את זה! את בורה!
אני, ואני ממש לא נשארת פה.
יש המון אנטישמיות זה נכון. אבל לא חייבים ללכת ולהכריז שאתה יהודי, אם מישהו שואל אז אומרים לו. לא שזאת תהווה בעיה בשבילי...
את מנצלת ניצולי שואה כדי להוכיח לנו כמה גדולה הייתה האנטישמיות?
אנטישמיות מודרנית אפילו לא מתקרבת למה שהיה בשואה! בשואה זה גם לא היה על רקע דתי... זה היה על גזע, זה היה על דם. גם אם מתנצרים עדיין יהיה לנו גנים ודם של יהודיים (לפי מה שהם אומרים) וכל הפגמים שלנו תמיד ישארו, ובגלל זה צריך להכחיד אותנו. היום זה על לרוב שנאה כלפי ישראל ולא מופנה כמו פעם ליהודים, לא מתים עלינו.. אבל לא שונאים אותנו כמו פעם. היום זה נסבל.
ודרך אגב, בארצות הברית וקנדה ממש לא שונאים אותנו.. אז מי שפוחד מאנטישמיות מוזמן לעבור לשם, הם מכבדים יהודים.
שואל השאלה:
את ממש ממש מגזימה, יש הרבה מאוד יהודים שגרים מחוץ למדינה ומדווחים שהחיים שלהם יותר טובים מפה. חוץ מזה שבכל מקום יהיה אוכל לא כשר ואוטובוסים יהיו בשבת זה תענוג!
כמו שאמרתי- לכו לא צריך אתכם פה.. אפחד לא ירגיש בחסרונכם.
ואני לא מגזימה, אני מציאותית.. ואתם אלה שחיים בסרט אז קשה לכם לראות את המציאות אז אני "מגזימה".. חח תעשה לי טובה
אז מה אם אנשים רוצים לעבור מפה זה בחירה שלהם וזה שהם נולדו פה לא אומר שזהו הם חייבים להשאר במדינה הזאת לכל החיים, אני גם מתכוונת לעבור מפה אחרי צבא, אני אשרת והכל כי מאוד בא לי כבר להתגייס אבל אחרי אני לא רוצה להשאר פה
תראי התגובה של "פרשתי" או משהו כזה את לא יכולה לבוא לבנאדם ולהגיד לו שהדעה שלו לא נכונה זה כל הקטע בדיון לקבל את הדעה של אנשים ואם את לא מסכימה איתי בסדר את חושבת שכדי שנלך כי אנחנו לא חשובים לאף אחד מה זה משנה אם אני גרה שם או פה? אני אשאר יהודיה לתמיד אני לא מתכוונת לשנות את הדת או את השם... אני רק רוצה ממשלה שבמינה מזה אנשים ולא באה אליך הביתה ואומרת תשלם ככה וככה כי זה לא בסדר, אני לא מבינה למה את כל כך שונאת אותנו...
איזה אנטישמיות? תלוי איפה תחיי כי יש בניו יורק המון יהודים או שבקנדה שיש שם גם.. זה מאוד תלוי
אני לא שונאת אותך, אבל שואל השאלה מפנטז וחי בסרט ואני חושפת לו נקודת מבט חדשה שנקראת "מציאות" והוא עדין הולך עם הראש בקיר, אז אני פשוט אומרת שילכו לאיזה מדינה שבא להם, וניראה שלא תחזרו על 4. כי אתם חיים בסרט
תיראו כמה יהודים עולים לארץ ואתם רוצים חח אני לא רוצה להישמע כאילו שאכפת לי כי לא אכפת לי.. אבל.. אנשים בורחים מאנטישמיות ובאים לארץ ואתם רוצים להחליף את מקומם. אז שיהיה בהצלחה.
לא הבנתי את כל אלה שכאן שיוצאים נגד אלו שחושבים שבחול יותר טוב. זה לא אומר משהו על האהבה שלי למודת, אבל מה לעשות בחול באמת הרבה יותר קל להתמקם, לחיות- מבחינה כלכלית ולהתפתח, יש שם הרבה יותר אפשרויות להצליח, ישראל היא מקום יקר כדי לחיות בו, מישהו אחרי צבא למשל לא יוכל לחיות כרן כשדירה בת חדר עטלה כחצי מליון שקל. אז כן בחול יותר קל וגם אני מתכננת לעבור. ולגבי האנטישמיות-לכל החמודים שעפו יל שיעורי ההסטוריה שלהם- כל הדברים היו לפני מאות שנים אז בחייאת. זאק אפרון, אדם לוין, הארח סטיילס ועוד מלא יהודים- אני לא רואה שהם בנתיים מתו מאנטישמיות כי עד עכשיו הם הצליחו יופי "למרות" שהם יהודים.
אני חושבת שכל מי שאומר שמי שיעבור לחו"ל יסבול ואין על הארץ אני חושבת שאתם טועים כי בנתיים אנחנו בארץ ועדיין מפחדים לצאת מהבתים כי כל שני וחמישי יש פיגועים... אז אולי בארצות אחרות יסבלו אנטישמיות אבל עדיין ישראל לא הכי טובה... אבל זאת דעתי האישית שכל אחד יחשוב מה שהוא רוצה ושכח אחד יעשה מה שהוא חושב...
אנונימית
זאת הארץ שלנו, לא משנה כמה חסרונות יש פה זה המקום שלנו.
אני מתכוונת לעבור לאנגליה בגיל 20+ ^~^
אין על ישראל ולא יהיה לא משנה מה! ישראל זה הבית! במדינות אחרות יש אנטישמיות, כל שני וחמישי יכול לקרות לך משהו כי את לא שייכת לשם למשל צרפת או לא משנה כל מקום אחר.. לישראל את שייכת! אפחד לא יכול לגרש אותך מפה!
אנונימית
דבר ראשון, מגעילים אותי פה האנשים שאומרים דברים מגעילים כלפיי אחרים.
לכל אחד יש את הדעה שלו, ושכל אחד יחייה איך שבא לו ואיך שהוא רוצה לחיות.

דבר שני, אני לא יודעת אם עדיף לגור באירופה/ארה"ב מאשר בישראל.
מפני שאני גרה בישראל עכשיו, ואני למשל? לא הייתי בחו"ל. אז אני לא יודעת איך זה להיות בחו"ל.
לפי דעתי, גם מי שרק ביקר והיה בחופשה באירופה/ארה"ב לא יכול באמת להגיד את הדעה שלו, מכיוון שהוא רק ביקר שם וטייל, הוא לא באמת "גר" שם וכו'...
לא למדתם שום לקח מהשואה..
תעברו שוב לחיות עם הגויים
רק אל תבכו אחרי זה ותגידו ”איפה ה’ היה בשואה”.
אוי נו מספיק עם הדרמות..
"לא למדתם לקח מהשואה", בגלל השואה אנחנו צריכים להחרים את כל מי שלא יהודי רק מהפחד הזה? היטלר מת, בגרמניה אנטישמיות מחוץ לחוק (מבטל ב50% את הסיכויים לשואה שניה), באירופה אולי לא מתים עלינו אבל לא ברמה של הגרמנאצים.
מספיק לנצל את השואה כדי לעשות לנו מצפון ולגרום לנו לחשוב שכל הלא יהודיים כאלה.
אני לא מבינה מה כל כך קשה לכם להבין, זו מדינה שאנחנו לא מרוצים בה. ואנחנו רוצים לעזוב. אמרתי שאני רוצה להשמיד את ישראל? לא. אז למה אתם לוקחים את זה כל כך קשה?!
אני, אני אוהבת את ישראל, אבל פשוט יקר פה ויחסית "מסוכן" ואני אחרי צבא עפה מפה למשפחה שלי בקנדה, לפתח שם חיים חדשים, משפחה.
חברים, זהו קשה אז מרימים ידים? לא נלחמים?

בואו נסגור את המדינה הזאת נמכור לערבים ונחזור כל אחד לחור שממנו יצאו ההורים/סבים סבתות שלו!

אין לנו מדינה אחרת מלבד מדינת ישראל ואני כמו שאני נולדתי פה אני מתכוון גם למוות פה!
טוב אני חושבת שכן, מבחינה של איכות חיים, בטח שחו"ל. הרבה יותר משתלם. מחירי דירות. עבודות. לימודים. רכבים. הכול שם הרבה יותר זול.
אבל.. לא, בחיים שלי לא הייתי עוברת לגור בחו"ל. וגם אם הייתי גרה שם, אולי רק ממש לכמה שנים, בשביל לעבוד שם לחסוך כסף ואז לחזור לארץ.
דבר ראשון, כמה שזה נשמע לכם קל, בשביל לגור בחו"ל, נגיד בארצות הברית צריך לקבל ויזה. ולא כולם מקבלים. צריך שיהיה לכם קשרים, דודים, משפחה שגרים שם. צריך שיהיה לכם עבודה טובה. או שיקבלו אותכם ללימודים שם ואז במסגרת הלימודים תוכלו לגור שם אבל רק כמה זמן שהלימודים דורשים.. מלא תנאים לא ככה? אלא אם כן תתחתנו עם איזה אמריקאי/ת ואז זה יהיה יותר קל.
דבר שני, אני מודעת לכך שיש המון יהודים אמריקאים שבחרו לעלות לארץ כי כן, הם יהודים ורצו לגור בארץ וחשבו שיהיה להם קל להתמקם ולהסתגל לארץ אבל לא, לרובם היה קשה מדיי אז חזרו חזרה מהיכן שהגיעו. מעטים הם אלו שנשארו. ואלה שנשארו, נשארו כי הם יודעים שאין כמו מדינת ישראל, ומה לעשות בכל מדינה יש את החיסרונות שלה, גם בישראל. אבל מה ששונה זה שהארץ שלנו קדושה. הארץ שלנו מאוד רחוקה מכל האסונות טבע שאלוהים ישמור מה שקורה במדינות אחרות. זאת נקודה טובה אתם לא חושבים?
פה יש את ירושלים של זהב, עיר שהמוני אנשים בעולם באים לבקר בה, עצם העובדה שהיא קדושה מאחדת את כולם בתוך ישראל.
דבר שלישי, אז בסדר, המדינה שלנו לא טובה מבחינה כלכלית. הכלכלה פה בארץ זוועה וגם החינוך פה לא מזהיר. אבל הנה עובדה, אנשים מסיימים בית ספר ולומדים באוניברסיטה או מכללה והנה, למרות כל הקושי פה, הנה יוצא מהם אנשים חשובים. רופאים, שאגב אני חושבת שמדינה שלנו הרופאים פה הם כלוב של זהב. אחד אחד פשוט זהב. ואני מדברת מנסיון. של המון שנים בבתי חולים... ויש כאן עובדות סוציאליות טובות, ואימהות בית של פנימיות. ואנשי חינוך מיוחד שעוזרים כל כך הרבה לאנשים עם צרכים מיוחדים. וכן, למרות שהחינוך פה בארץ לא מזהיר.
דבר רביעי, אנחנו יהודים, למה ללכת למקום אחר. למדינה אחרת ולהתבולל, למה? מספיק פה בארץ יש התבוללות אז.. נו באמת -,-
ואני הבנאדם האחרון שיגיד את זה אבל בסופו של דבר, כמה שתגידו שהכול פה יקר, ולא שווה כלום. אין כמו מדינת ישראל! בעולם כולו אין מדינה כמו שלנו, קטנה כל כך על המפה אך גדולה כל כך, כי העם שלנו הוא מיוחד!
ולא נדבר על אנטישמיות, כי אנטישמיות יש בכל מקום בעולם. לא משנה לאן תלכו, עצם העובדה שאתם יהודים. ישנאו אותכם.
וכמו שמישהו רשם פה למעלה, אתם תחזרו על 4!
כן אני, ואני גם מתכננת אחרי צבא לעבור מפה
אנונימית
זה סבבה לגמרי לחיות בארצות הברית,
רק **ילדים** פה שכחו את הויזת עבודה שצריך להוציא, אחרת אין לכם איך להכנס לשם.
ובאירופה בכלל אי אפשר לחיות שם, יש שם אנטישמיות ברמות כבדות, ניאו נאציזם, דברים שחלק מכם פה לא מודעים אליהם.
חח מלאך המוות שלך, את חיה בסרט! אולי פה יש מלחמות אבל לפחות אין פה אסונות טבע! שמליוני אנשים מתים מהדברים האלה! שבארץ זה הצפה קטנה בצפון וזהו.
פה לפחות יש לך הגנה מטילים. יש מקלטים. יש כיפת ברזל. והכי חשוב, אבא שבשמיים, שתמיד תמיד שומר עלינו!
יאללה תפציצו במינוסים חיים בסרט -,-
אתם חיים בסרט!!
צודק/ת אנונימי/ת!
חח התלהבתם על חו"ל יותר מידי וזה בכלל לא הבית שלכם וגם בחיים לא יהיה הבית שלכם - אלא רק ישראל, מדינת העם היהודי.
והייתי מחדדת משהו שרשמו כאן אבל אני לא אעשה את זה, כי רק אחרי שתדפקו בחו"ל תבינו את חשיבות המדינה.. אתם לא יודעים כלום ומדברים כאילו באתם מהגולה.
בכנות? לא. וחבל שאתם לא מבינים את זה ואתם לוקחים את ישראל כמובן מאליו.
אנשים חזקים, חלוצים, גיבורים נלחמו שהמדינה הזאת תקום כדי שיהיה לנו מקום לחיות בו, סוף סוף, לחיות במולדת שלנו ואתם יורקים עליהם? על אלפי אנשים ואפילו מילניונים שהיו מוכנים לעשות הכל כדי לראות את מדינת ישראל? כדי לשבת בה? מי אתם בכלל חבורה של כפוי טובה? העיקר מתלוננים מתלוננים ובורחים. זו פחדנות, זו חולשה וזה חוסר אופי.
למה מה אתם חושבים? שאם פה יש מלחמות אז בחו"ל יותר בטוח עם השנאה שיש ליהודים ולישראלים? אתם ממש ממש אוהבים לחיות בפנטזיה, רק חבל שהיא רק פנטזיה.
באימרה של "יש פה יותר מידי מלחמות ופיגועים" בזה הזה הרגע ירקתם על דמם של המוני חיילים שנלחמו בשביל שהתחת המפונק והמצועצע שלכם יוכל לחיות פה וירקתם על דמם של המוני נרצחי ונפגעי פעולות הטרור שהמשיכו לחיות במדינה כי הם *אוהבים* אותה.
אתם בזה הרגע, באימרה הזאת, מזלזלים בכל פעילות של צה"ל, בכל סיכול של פיגוע טרור, בכל מלחמה ויורקים על הזיכרון.

אבל עצם העובדה שאתם חושבים שהדשא של השכן ירוק יותר. לכל מדינה והבעיות שלה...
לכל מדינה והתיסכולים שלה... לכל מדינה והצרות שלה... לכל מדינה מתמודדת עם המון מכשולים כמו מדינת ישראל. חחח "אין ערסים ופרחות " זה בכלל הורס אותי. אני לא יודעת אם זה מטיפשות או מטימטום אבל רק שתדע שהגזענות והביריונות באמריקה יותר חריפה מבישראל. #רקאומרת.


כן אבל כולנו יכולים לבכות, להתלונן... לעשות משהו? לא מי אנחנו שנעשה משהו? אנחנו מהסוג שבורחים למה? אנחנו חלשים אז ביי.


חסרי כבוד.
תעשו מינוסים כמה שבא לכם אבל כמו בשיר " אין לי ארץ אחרת גם אם אדמתי בוערת" אני
אשאר במדינה הזאת גם אם יהיה איום ממשי לפצצת אטום. גם אם יהיה מיתון. גם אם תרבות הפרחה והערס יתרחבו. וגם אם תהיה יותר גזענות. וגם אם תהיה יותר ויותר ויותר... כי זו המדינה *שלנו* ואם אנחנו מוותרים עליה... מי יקדם אותה? חזירים? ציפורים? כלבים?
taltul אותם אנשים שדרדרו את המדינה לא יהיו לנצח, אתם צועקים שעוזבים את המדינה כי איכות חיים לא טובה, באמת! במקום לעשות שינוי אתם בוכים
אחרי הצבא אני עפה מפה. ותגידו מה שבאלכם.. אני לא רוצה לחיות פה אם כול המלחמות וכול החרטה שמרטה.
האמת שאחרי שאני אסיים צבא אני רוצה ללמוד רפואה באיטליה וגם לעבור לשם. אני אלמד עוד משהו אבל בארץ אני לא רוצה לעשות שום מקצוע.
אנונימי
אל תשאלו ואל תדעו (פורשת)
בת דודה שלי גרה בצרפת 15 שנה והיא לא חוותה מקרה אנטישמי אחד, אפילו יש לה כמה חברות ערביות
ואת רוצה להגיד שבישראל לא נהרגו אנשים רק בגלל שהם יהודים? פה לא הייתה אנטישמיות? פה אנחנו מוגנים? אני לא הייתי בארץ חודשים כי הייתה פה מלחמה! פאקינג מלחמה! זה נשמע לך נורמלי? אה ובואי נדבר על כל המחבלים האלה שמסתובבים בין הרחובות ודוקרים אנשים, הרי אף אחד לא הולך לעשות משהו בנושא.. אני פוחדת לצאת החוצה
אז עם כל הכבוד הילדים שלי בחיים לא יגדלו בישראל, וכן יש איזה 7356285024560 מדינות בעולם שאני מעדיפה לגור בהן
אנונימית
"אז מה שקשה? אז מה שיקר?"
למה לסבול?
אתם מייחסים למדינה חשיבות של אל תשמעו..
"טוב למות בעד ארצנו", תמיד לא סבלתי את המשפט הזה. קודם כל טוב לא למות. ועוד בעד מדינה? הייתי מתה עבור המשפחה, לא עבור אדמה.
"הכי קדוש" כי בכל הפיגועים והמלחמות (קצת יותר מדי מלחמות למדינה שעוד לא בת 100) אלוהים מאוד עזר, כל כך הרבה תושבים מתו.. עבור המדינה? מה שווה מדינה שנבנתה על גופות ועצמות של אחרים?
איזה שטויות... אתם פטריוטים ברמה מוזרה כבר...

אני מהמרת על 10+ מינוסים.
מאושרת
לאן עפת? כולה רוצים לעבור מדינה, לא להתאסלם ולמות בלי דת (?)
טוב לך פה? תשארי, אף אחד לא מכריח אותך לעבור מדינה, יש הרבה שרוצים - זכותנו. מי את שתשפטי את ההחלטה הזאת?
אנונימית
נכון הרבה אנשים הקימו את המדינה הזאת, אבל לא טוב לי כאן. אני לא ישמיד את המדינה.. אני פשוט לא רוצה לגור בה? אמרתם בעצמכם שמי שלא אסיר תודה צריך לעוף מפה.
לא ירקתי עליהם ולא כלום, כל הכבוד להם שהם עמדו ועשו ועבדו כל כך קשה עבור מה שהם רצו, והם הגשימו את זה. באמת כל הכבוד להם. אבל למה אני צריכה לסבול במקום שלא טוב לי כדי לא לאכזב אותם? הם בנו את המדינה הזאת ליהודים שרוצים להיות בה. אני ממש לא חייבת להישאר כאן.

וכן, אני לוקחת את מדינת ישראל כמובנת מאליה, כמו כל המדינות. זה שנולדתי וגדלתי כאן לא אומר שאני צריכה לחיות כאן לנצח..
טוב למות בעד ארצנו!
אין אין אין על ישראל
אז מה שיקר?!
אז מה שקשה?!
הארץ הוא המקום הכי טוב בעולם
הכי קדוש בעולם
הכי בטוח ליהודים בעולם
למרות הפיגועים, טילים, מלחמות
עדיף למות בארץ בתור יהודי שעבר פיגוע מאשר איזה יהודי שהתנצר ומת בלי דת ובלי אלוקים
מאושרת
נו באמת תפסיקו כבר! אתם לא מבינים שאתם סתם רבים על דבר כזה מפגר שרק אנשים ממש ממש משועממים יכולים לחשוב אליו דבר שני לא מבינה למה יש מינוסים על כולם? כיאילו מה הקטע?! אם מישהו רוצה לגור מחוץ לארץ בחירה שלו... זה לא אומר שאתם צריכים לקום כמו לא יודעת מה, לקלל להיות מגעיל אחד לשני אני חושבת שזה אחת הסיבות שהמדינה שלנו נראת ככה, תלמדו לכבד דעות של אנשים...