9 תשובות
הרופאה שהלכתי אליה אמרה שזה כן הורס את העיניים.
לפעמים כשלא רואים טוב וצריכים משקפיים אז אפשר לשפר את הראייה, לפעמים לא. יש טיפות מיוחדים לעיניים להרחבת האישונים, אם שמים אותן והראייה מרחוק משתפרת, זה אומר שאפשר לשפר את הראייה. אם אפשר לשפר את הראייה, זה אומר שהראייה מרחוק ניפגעה בגלל שהבן אדם מסתכל כל הזמן מקרוב. השריר שבעין מתכווץ, וככל שזה ממושך יותר השריר שבעין מתרגל להיות מכווץ, וכשהוא מכווץ הראייה יותר טובה מקרוב מאשר מרחוק (וזאת הסיבה שלמשל כשאת עושה מבחן בכיתה ומרוכזת בו ולא מרימה את הראש, כשאת מסיימת את המבחן פתאום הכל נראה יותר מטושטש מהרגיל).
הראייה היא כמו במצלמה, כשאת מפקסת את המצלמה על משהו קרוב, מה שמאחורה ויותר רחוק נהייה מטושטש. ככה זה גם אם הראייה- כשאת מסתכלת על משהו מקרוב, כל מה שמרחוק הופך להיות מטושטש.
הטיפות להרחבת אישונים הן מרפות את השריר בעין, ובכך הראייה מרחוק משפתרת (והראייה מקרוב נהיית מטושטשת).
כדי לשפר את הראייה מרחוק, צריך להסתכל יותר למרחק מאשר מקרוב, כדי לגרום לשריר בעין להיות רפוי. זה לא משהו שיגרום לראייה מקרוב להיות חלשה כמו עם הטיפות, זה פשוט ישפר את הראייה בצורה טבעית.
סליחה על החפירה, אני מקווה שהסברתי את כל זה בצורה טובה ושזה עזר לך:)
אע שכחתי להגיד בנוגע למשקפיים- כשאת מרכיבה משקפיים את לא מתאמצת לראות למרחק, את פשוט רואה טוב מרחוק בזכות העדשה, וזה לא גורם לראייה להיות טובה יותר. המספר יכול לעלות- אבל לא בהכרח. כדי שהראייה תשתפר צריך להתאמץ לראות מרחוק כדי לגרום לשריר לרפות.
שואל השאלה:
אז מה שאת אומרת זה? חחח אם אני אשים קבוע זה לא יהרוס? ואם אני לא ישים קבוע יש סיכוי שיגדל לי המספר?
אנונימי
חחח אם תשימי קבוע זה לא חייב להרוס- המינוס כן יכול לעלות אבל לא בגלל העובדה שאת מרכיבה משקפיים אלא בגלל שאת לא מתאמצת מספיק כדי לראות למרחק, ואז הראייה תהייה עוד יותר גרועה.
אני מציעה פשוט שאם המספר שלך הוא לא מעל 2- אל תשימי קבוע, שימי רק כשאת באמת צריכה לראות למשל להעתיק מהלוח וכו'...
שואל השאלה:
יש לי עין אחת שתיין ועין אחת אחד וחצי..
אני כבר עוד מעט שנציין כן משקפיים ולא שמתי קבוע ואחרי כמעט שנתיים גדל לי למספרים האלה..
להמשיך לא להרקיב קבוע?
אנונימי
שואל השאלה:
ושמעי אנע בדיוק בדעה שלך אפילו לפני שאמרת.. חח חח חח:-)
אנונימי
חחח ניראלי שיש לי את אותו מספר בול, בשתי העיניים גם אצלי זה שונה..
אני אישית לא מרכיבה משקפיים בכלל, למרות שיש לי ואני מסתדרת מצויין בלי, והראייה שלי לא כל כך גרועה. אולי השתפר לי מאז בזכות הטיפות (בקיץ אני שמתי אותן באופן קבוע כל שבוע).
הרכבת משקפיים שלא לצורך מחלישה את הראייה. אם יש לך מינוס 2 ואת מרכיבה משקפיים לקריאה את מרגילה אתהעיניים לקרוא עם מינוס גבוהה ממה שצריך לקריאה והראייה לרחוק נחלשת בהתאם.

כדאי להרכיב משקפיים רק כשצריך ובמקרה הצורך להתאים מספר מיוחד למחשב ולקריאה.

אם תרצי לשמוע עוד על שיפור הראייה את מוזמנת לפנות אליי בפרטי.
היי חברים, אני שאלתי את השאלה הזאת כל כך הרבה פעמים
מצאתי תשובה ממש לעניין בסרטון של ארזה פרוכטר שהיא ממש אלופה
באותו הנושא: