35 תשובות
לא מתביישת בכלל, מרגישה גאה שאני זכיתי להיות דתיה:)
לא מתביישת להיות צנועה.
בקשר לחבר - ממש לא, כל אחד בזמן שלו.. גם תורי יגיע מתישהו ; )
בדרך כלל לא..
מתרגלים ללבוש הזה!
אפעם לא חשבתי שאני לא אמצא חבר בגלל לבוש, והאמת שזה נשמע לי קצת טיפשי כי אם אני דתייה אני ארצה מין הסתם חבר דתי, ואז נפתרת כל ה"בעיה"..
אנונימי
אני דתייה ואני לא ממש מתביישת בזה. בהתחלה כן התביישתי פחדתי שאף בן לא ירצה אותי בגלל שאני כיביכול עם חצאית. אבל עם הזמן הבנתי שהבנים הטובים מעדיפים את הצנועות. בסופו של דבר מי הוא יעדיף שתגדל את הילדים שלו? (ואני אקח את זה קיצוני-מזהירה מראש) את הז!** מהצומת או את הדוסית מהמכולת?
אנונימית
אני חזרתי בשאלה, אחרי כמה שנים בבית ספר דתי,
אהבתי נורא את התפילות בוקר והכול, והפוך.. אני מכירה מלא דתיות שיש להן חבר/ה, וזה הכי לא בושה.. צריכים להיות גאים בזה שיש אנשים שמאמינים בבורא עולם
מה!? להתבייש בזה!? במקום הכי לשמוח בעולם על כל התחזקות!?
מצב כזה הוא ממש לא החשש שלי, אלא להיפך. אם כדי למצוא חבר אנחנו צריכות לחשוף את הגוף, אז משהו פה מקולקל (בלשון המעטה). ואני מעדיפה להיות רווקה!
אנחנו צריכים לחפש מידות טובות, יראת שמיים
ולא דרכים להבליט עצמנו דרך החיצוניות כדי 'לזכות' בדברים כאלה או אחרים כי זה מה שבדיוק מראה עד כמה זה שקרי ועד כמה זה מתבסס על הצד
הגשמי, תאוות, ואני מניחה שאת מאחלת לעצמך יותר מזה.
זכרי, מי שאת זה מי שאת תקבלי.
בהצלחה יקרה ואל תשכחי שאת תמיד מוזמנת לפרטי:)
חח ממש לא, זה הדרך שאני רואה לנכון לחיות בה את החיים שלי בגדים צנועים לא דווקא מכוערים או מוגזמים, צניעות זה דבר שלדעתי חשוב שיהיה בכל בחורה גם לא דווקא דתיה זה בשביל הכבוד שלנו בתור בחורות, כולן רוצות שיאהבו אותן בגלל מי שהן ולא בגלל שהטייץ היה צמוד, אחרי הכל זה מה שנשאר אחר כך שמתבגרים.
בקשר לחבר - כמו שאמרה הבחורה למעלה אני בתור דתיה אחפש אחד כמוני באותו ראש אז זה לא בעיה.
!.
תשובה מהצד הגברי-
כמו שכולן כתבו פה, הבנים הטובים לוקחים את הבנות הטובות... זה לא רק צניעות, אבל זה חלק גדול. לכן, תלוי מה את מחפשת... לכל אחת יש סגנון שונה, ומי שמעוניינת בסגנון כזה, תתנהג בהתאם ותקבל:)
אני אולי קצת
אנונימי
ממש לא מתביישת ואני הולכת עם חצאיות והכל ויש לי חבר
אני מתגאה בזה שאני הולכת עם בגדים באורך הזה אין לי במה להתבייש אני שלמה עם איך שאני מתלבשת זה שהבגדים שלי ארוכים לא אומר שהם לא יפים.
אני לא רוצה חבר חילוני אז אין פה בעיה
אני ממש לא מתביישת אני גאה בדת שלי!
וגם אם אומרים ואי תראו אותה היא דתיה אז היא מתלבשת יותר יפה ממכם!
אני לא דתיה (מסורתית - הולכת עם ג'ינסים).
ובכנות, לפעמים אני מרגישה לא נעים וקצת בושה כשאני עם ג'ינס/גופיה/חולצה קצת "חושפת". אני מרגישה חשופה.
בנות שלא הולכות צנוע ועושות טובה ששמות בגד על הגוף (שורט, מחוך) צריכות להתבייש בעצמן ולחשוש שלא ימצאו חבר אמיתי וטוב.
אני אישית לובשת גם מכנסיים וחולצות יותר קצרות, אבל צנוע (לפחות לדעתי, אני מקווה שגם בפועל), אבל אני בכל זאת אענה את מה שאני חושבת;

דבר ראשון, באופן כללי, לא הייתי רוצה שמישהו ישפוט אותי בגלל מה שאני לובשת, הייתי מעדיפה שאנשים יחשבו עלי את מה שיחשבו בעקבות מי שאני (למרות שטכנית, גם איך שמתלבשים מעיד על האופי, אבל לא ב-100%).

דבר שני, לי, אישית, לא כל כך אכפת מה אנשים חושבים עלי, לפחות לא ברמות האלו...

ודבר שלישי, אני לא יודעת איך לנסח את זה בצורה הנכונה, אבל.. אני לא בדיוק הבנאדם שחושב מחשבות של "מעניין אם יהיה לי חבר", לא במובן שזה רע, פשוט... אני לא חושבת שזה מה שצריך להעסיק אותי, כשאני אכיר מישהו שדעתי עליו תהיה טובה ולכיוון הזה (אבל שוב, אני באה מרקע שהוא יותר "מסורתי/דתי-לייט"), אז... משם זה יזרום..


וכמו שכמה בנות כבר הזכירו כאן, בסופו של דבר, הלבוש שלך בא מאורח החיים שלך, ו (אני חושבת) שהיית מעדיפה שהחבר שלך / בעלך יהיה בעל אורח חיים שדומה לשלך, לפחות בדברים שאותם את מגדירה כחשובים לחיי משפחה...
למה שהם התביישו?!
אני לא הייתי יוצא עם מישהי שממש לא צנועה כאילו סבבה מכנסיים וכל זה אבל חשופה זה בחורה בלי כבוד...
אני לא דתיה אבל מסורתית.. לומדת בבית ספר דתי ולמה שאני יתבייש בזה? ההפך אני גאה בזה! מאשר ללכת עם שורט קצר שכל התחת בחוץ זה כבר לא יפה.. קצת צניעות לא תזיק ואני ממש אוהבת את זה
להפך אני יודעת שאם אני אלך ככה אז החבר שלי יואהב אותי בזכות מי שאני ולא בגלל הגוף שלי,
אני גם בטוחה שהוא יואהב את הרעיון שאני לא מראה לכל העולם את הגוף שלי, וככה אני יכולה להיות די בטוחה שהוא באמת טוב בישבילי כי זה מראה על אישיות טובה
נשבע כיף לדעת שיש דתיות שמכבדות את עצמן באתר הזה, ממש אהבתי את הפוסט ומכבד כל אחת שענתה ואמרה שהיא שומרת באמת שבנים לפחות אני והסביבה שלי הרבה יותר מכבדים ורוצים בבנות כמוכן, אלופות אחת אחת
אני גאה בזה, אני אוהבת את זה וזה הרבה יותר יפה בעיניי מללכת כמעט ערומה..
אני לא דואגת.. מי שיאהב אותי יאהב ככה.
אם יש דתיות אז כנראה יש גם דתיים...
קראתי את כל הפוסט!
מרגש מאוד ומחזק...
אני דתייה ופשוט אין מה להוסיף, כיף לראות בנות שאתן כל כך חזקות ויודעות להשיב לאנשים שלא באים מהעולם שלנו...
הלוואי ושכולם יבינו שעם ישראל זקוק לתורה כדי להתקיים וחא יכול לחכות אף עם בלבוש או בהתנהגות.
אנחנו לא יכולים ללכת ערומים, זה לא האופי של העם שלנו
צניעות וכבוד זה מה שמתאים את עם ישראל העניו.
בנות שהן חילוניות, וואי, אתן אנשים טובים שאתן שואלות את זה כי זה באמת לא כל כך ברור מאליו. הלוואי שלא ישפטו אותכן לפי הגוף אלא לפי האופי.
תזכרו, אחרי שמתים מה שנשאר ממכן זה לא איזה טיץ צמוד היה לה..
זה המעשים והאופי.
אני מדבאת אל כולם, שימו לב מה חשוב בחיים, אל תתנו למראה החיצוני להעסיק אתכם בכל רגע נתון, תזכרו שיש עוד בחיים מלהיות יפים.
לא כל הדתיות הולכות עם חולצות ארוכות וחצאיות ארוכות.
אני דתייה ואני הולכת עם חצאיות קצרות וחולצות קצרות. ואני כן מתביישת בזה. הייתי מעדיפה ג'ינסים וגופיות אבל לא ממש מסכימים לי.
וכן, אני די חוששת שאני לא אמצא חבר בגלל זה.
אנונימית
אני ממש לא מתביישת בזה, אני גאה בזה.. וחוץ מזה אני מאוד אוהבת סגנון לבוש צנוע.
גם כי זה מכבד וגם כי חצאיות זה נשי ומהמם בעיניי..
ולא אני לא חוששת שאני לא אמצא חבר, כי הוא מן הסתם גם יהיה דתי אז הוא אמור לרצות בזה..
מי שדתי זה אנשים משועממים שלא מבינים שהדת הורגת אנשים עם לא היה דתות לא היה את דאעש וחמאס וכל המחבלים הרעים האלה
אנונימית^
וואלה בנים נמשכים בסוף רק לבנות ששומרות ומכבדות את עצמן
וואני הכי גיאה שיש בללבוש חצאיות! ודווקא להפך אי לא חוששת שאמצע חבר כי הסיכוי גדול.. וחולצות ארוכות גם.. אבל בלי צווארון..
אני לרוב מתאימה בלבוש שלי למקום היציאה... סוג של דתי לפי דעתי אבל אני ממש לא מתביישת להפך הכי גיאה שיש!
אני בן אבל אני דווקא מעדיף בנות דתיות, הן שומרות על צניעות ובדרך כלל יותר חמודות.
איזה שאלה מדהימה..
ויש פה תגובות שאישית - גרמו לי להתרגש מאוד..

אז אני רק אציין את הגיל שלי - אני בת 17 וחצי.. באתי ממשפחה דתית ותמיד הייתי שומרת שבת והכל.. אבל - היית הולכת עם חולצות קצרות.. החצאיות היו קצת מעל הברך - ממש לא בצורה מוגזמת..
אבל החולצות היו קצרות... אחרי מקרה שקרה לי - שחטאתי.. לא בצורה המוגזמת שאתן חושבות..- אני בתולה לגמרי ולא היה לי שום חוויה מינית ועד החתונה - גם לא תהיה לי.. לצערי - התנשקתי לראשונה בגיל 16 וחצי.. כי הייתי חלשה מבחינה דתית ולא חשבתי שזה לא בסדר להתנשק.. אני באמת מאוד מקווה שאני ימצא מישהו דתי באותו ראש כמוני שלא יפסול אותי בגלל זה.. מאז מה שעשיתי - לקחתי על עצמי שמירת נגיעה וחולצות 3\4. אין מאושרת ממני על ההתחזקות הזאת.. התחזקתי גם אמונית וגם - למדתי איזה דברים נפלאים יש בדת וכמה סיבות טובות יש לכל דבר שמצווה עלינו לעשות.. שמירת נגיעה לדוגמא - את שמורה לגבר שלך - לבעלך שתתחתני איתו ואז - אחרי החתונה פתאום תוכלי לגעת בו, ולהיות איתו.. לפני החתונה זה מאבד מהערך שלו - זה הפך להיות קבוע והגבר רק מחפש את הגוף שלך ולא אותך באמת..
וגם - את שומרת את עצמך לבעלך.. שלו את תיתני את החוויה המרגשת הזאת של לשכב בפעם הראשונה.. עם בעלך.. עם הבן אדם שאת יודעת שבחרת בו להיות איתך לכל החיים.
זה תקף גם לגבי נשיקה..
נכון, קשה לשמור נגיעה.. בייחוד במערכת יחסים. אבל - זה לגמרי שווה את זה..

ואחרי כל החפירה הזאת - בנוגע ללבוש - אני מרגישה מוערכת ברמות אדירות בגלל שאני לבושה.. באמת.. אין לך מושג כמה.. הייתי באירוע מצד המשפחה החילונית שלי וכולם היו לבושות בשמלות קצרות וצמודות וחושפות גב\ מחשוף\ רגליים וכו'.. ואני הייתי כמעט היחידה מכל המשפחה (וזאת משפחה גדולה בלי עין הרע) שהייתי צנועה ולא חשופה.. ובשביל כל המלצרים הגברים שהיו שם - הייתי מראה נדיר בתוך כל מה שהם ראו.. כי להיות לבושה בתוך המון של בנות חשופות - זה די נדיר..
גם עבדתי עם נוער חילוני בגיל שלי בעבודה שארכה בסה"כ שבועיים..
אבל הרגשתי את המבטים של הבנים כי 2 הבנות האחרות שעבדו איתי שמו שורט ואני הייתי לבושה בחצאית טיפה מעל הברך וחולצת 3\4.
והרגשתי צנועה.. הרגשתי שלא חושבים עלי דברים מיניים כי אני לבושה..

גם הרבה אומרים שבנות דתיות ממש יפות.. אבל לדעתי זה לא נכון.. כי כל הבנות יפות.. אבל אצל הדתיות אתם באמת שם לב ליופי - כי הם לבושות.. אתה מסתכל על הפנים שלהם ולא על הרגליים או החזה..
ובנות ששמות בגדים חשופים - מסתכלים אוטומטית על מה שחשוף ולא באמת שמים לב ליופי..

אם אני חוששת שאני לא אמצא חבר - ממש ממש לא.. האמת היא - שלא מעט בנים חילונים הראו בי התעניינות.. כי אני שונה.. כי אני לבושה..

אבל אני רוצה למצוא חבר דתי.. שהוא באותו ראש כמוני..

אני חייבת לציין - קראתי את כל מה שכתבתי עם המלצרים והבנים החילונים - סליחה אם נשמע שהשתחצנתי.. זאת ממש לא הייתה כוונתי. אני לא מיוחדת יותר או יפה יותר או טובה יותר מאף אחת אחרת.. ציינתי את הדברים האלה בשביל להסביר את הערך של האישה כשהיא לבושה..

לדעתי, בלי קשר בכלל לדת, למצוות ולאמונה בה' - להיות צנועה זה ערך עליון.. זה משהו שלכל אחת שווה לשמור עליו.. באמת..

והבנות החילוניות מקסימות בלי שום קשר למה הם לובשות.. אבל באמת שברושם ראשוני - הלבוש יכול להטעות איזה אדם אתה מבפנים.. ואם לובשים בגדים חושפניים מדי זה יכול להטעות שאולי אין לך כבוד לעצמך.. ולכן - לבוש צנוע הרבה פעמים גורם למחשבות חיוביות על אותה בחורה..

אנונימית
לא מתביישת... יא יב למדתי בחילוני וההייתי היחידה עם חצאית... וההייתי גאה במה שאני!
אנונימית, הקסמת אותי. אשרייך ואשרי חלקך!
כמה טוב לשמוע בנות שמיתלבשות צנוע, רוב החברות שלי בכלל מגעילות אותי. אבל אני מאלה שצנועות וכיך לדעת שיש עוד כמוני (חילונית).
יש מלא בנות שמתלבשות חשוף אבל בנות שמתלבשות צנוע אין הרבה וקשה למצוא, זה מה שכל כך נדיר בהן
נכון שביחס לכלל החברה האחוז של בנות שמתלבשות צנוע הוא די נמוך.. אבל בפרט בחברה הדתית (כיפות סרוגות לא מדבר על חרדים) יש המון בנות שמכבדות את עצמן ומתלבשות צנוע זה מה שכל כך יפה בחברה שלנו ודרך אגב גם הרבה בנים חילוניים רוצים בנות דתיות כי הם יודעים שהבת תהיה איתם, תהיה שותפה לשיחה, ילדה כיפית ואוהבת ולא כמו חלק מהבנות החילוניות שהיום איתך ומחר עם מישהו אחר..

וכמובן זה לא כל החילוניות מצטער אם עשיתי הכללה שלא במקום
לא אני שלמה עם הלבוש שלי
ואפילו ההפך מאז כיתה ו' שהתחלתי ללכת עם שלוש רבע אם אני עם חולצה קצרה או חצאית שהיא יותר מידי מעל הברך אני לא מרגישה עם עצמי טוב וכל הזמן מושכת זה אולי נשמע מטומטם אבל זה הרגשה כאילו את ערומה...
שבת שלום
יאו אתם ממש חצופים אתם יודעים את זה אני מתבישת קצת וזאת הדעה שלי וזאת אני ועוד מעזים לעשות לי על זה חיסור יחתיכת חוצפנים חמודים אתם יכולים לקפוץ לי בזיגזג מיצידי לדלג ואפילו להתגלגל! לכם אין אפילו את הכבוד להיות אצלי כמספר אז.. קפצו לי בסילסול כי בישבילי אתם לא קיימים!
אנונימי
ממש לא!
קודם כל אני גאה בזה שאני דתייה
ואני מכירה מלא דתיות שמצאו את הזיווג שלהן
הכול עניין של זמן:) לא לדאוג