6 תשובות
בס"ד
ערב טוב

תחילה יש להבין מה מקור הרעש-ילדים/דיבורים/צעקות/מריבות בן הבעל לאשתו/מכונות-בקיצור לאפיין את מקור הרעש ולפי זה ממשיכים בטיפול.
לאחר שאפיינו את מקור הרעש-פונים לשכן אויל אם שכן נוסף-בדרכי נועם -ומדברים על ההפרעה ומה לעשות כדי למנוע זאת.-לא תמיד זה עוזר-יתכן!
לא הלך-מחתימים השכנים כמה שיותר-ופונים בכתב לשכן ומבקשים שוב לחדול מהרעש.
לאחר מכן פונים לרשויות עפ"י העניין:-רווחה-אלימות במשפחה, משטרה-אלימות. מכונות-הגנת הסביבה/עיריה/מועצה מקומית/משרד הבריאות..
אפשרות נוספת ואחרונה-פניה לעו"ד שיטפל בנושא.
בהצלחה
שלום
מאחר ואין פירוט על הרעש המענה העקרוני הינו כדלקמן:
עליכם לפנות בצרוף אותם דיירים אל השכנים במכתב רשום ולהתריע בפניהם על כך שהינם גורמים למטרדים שציינתם.
במידה והפניה לא עזרה אין מנוס מלבצע מדידות רעש מתאימות, דהיינו קבלת חוות דעת מוסמכת שקיים מטרד רעש, ורק לאחר מכן לפנות אל עו"ד אשר בעזרת חוות הדעת יוכל להגיש תביעה כנגד השכנים הללו.
בהצלחה.
אינג' אבי מילר מומחה סטיפס
שואל השאלה:
מקור הרעש הינו מדיבורים קולנים וצעקות
גם אצלי השכנים מעלינו מרעישים וזה כבר הופך לחיים לא חיים. כל יום משעה 12 בליילה כשהאישה חוזרת מהעבודה מתחיל קונצרט של הזזת רהיטים, רקיעה ברגליים כשהיא רצה מחדר לחדר, ממש שומעים בומים מעל ראשינו, או שהיא זורקת את הצעצועים של הילד שלה לארון או לארגז וזה ממש מרעיש, כל פעם שדיברתי איתם או השארתי להם פתק בדלת או דפקתי על הקיר זה עזר לכמה ימים ואז חזר חלילה, הילד שלהם מעיר אותנו לפעמים בשש בבוקר בשבת ואפילו בכיפור. אני כבר לא יודע מה לעשות, מדובר בתקופה של כמעט שנתיים כשהם באו לגור פה בשכירות. אגב כשרואים אותם או מדברים איתם הם ניראים זוג מאוד נחמד, אבל מה זה עוזר לי הנחמדות שלהם שבפועל אני כל ליילה כמעט סובל? בבקשה מישהו יכול להפנות אותי לכתובת עים שיניים מה שנקרא. תודה מראש.
מני
היי,
מקרים כאין אלו נחשבים בתחום אחריותו של עורך דין להגנת הסביבה.
על כן, ממליץ לך לפנות לעורך דין המתמחה בנושא ולשאול אותו כיצד עליך לנהוג.
בהצלחה!
מצ"ב לינק שיכול לעזור לך - יש שם מאגר של שאלות נפוצות בנושא של בעיות עם שכנים.
התשובות מגובות בחומר משפטי עדכני. בהצלחה!
באותו הנושא: