8 תשובות
דווקא היום יש חיתולי מעבר, חיתולים שמתלבשים כמו תחתונים שיותר קל לילד הנגמל להוריד אותם כשהוא הולך לשירותים ואז ללבוש בחזרה.
אמא
שואל השאלה:
אז מה דעתך על זה? זה אחלה דרך?

הם לא מרגישים שיש טיטול ולכן עושים במילא?
אנונימי
מנסיון שלי יש לי כבר שתי ילדים הם למדו בערך בגיל שנתיים עם הרבה רצון ומאמץ מצידם כבר לשבת על הסיר ולעשת את צרכיהם. בעיקר בחדשי הקיץ זה עדיף כי לא קר
השאלה קצת לא מובנת. אולי הכוונה היא "איך לגמול ילדים ולמה לא מורידים להם את הטיטול ודי אלא משתמשים בתחתוני טיטול?"
לדעתי תחתוני טיטול הם בדיוק כמו טיטול ונועדו להוציא עוד כסף מההורים. את הבנות שלי אני גמלתי ע"י הסברים למה אני מצפה מהן ואיך עושים את התהליך (למשל " אחרי שאמא תוריד לך את הטיטול אם יש לך הרגשה של פיפי תחזיקי אותו בפנים ולכי לשרותים, תתישבי על הישבנון ותתני לפיפי לצאת"). ברגע שהן הבינו מה אני מצפה מהן איך התהליך צריך להעשות הן ממש נהנו מהעניין. מהר מאוד כל הבית התמלא בצעקות "פיפי פיפי" וריצות לשרותים. הן הפכו את העניין למשחק מה שעזר, כי בחלק מהפעמים באמת הן הספיקו להגיע לשרותים בזמן.
באמת השאלה לא מובנת.. אם אתה מדבר על גמילה ביום בזמן עירות אתה צודק. ילד מעל גיל 3 חייב לדעת לעשות את צרכיו בשירותים.. אבל אם אתה מדבר על טיטול בלילה, בזמן השינה אתה טועה לחלוטין... עדיף טיטול רטוב ממיטה שמיכה וסדינים רטובים ולא משנה באיזה גיל, הילד פשוט לא שולט ובדרך כלל הבעיה היא גנטית והיא תחלוף מעצמה (מדברת מניסיון אישי.) אין טעם לילד לסבול, הטיטול בא רק להקל עליו ועל הסובבים אותו.
אלין1
אני לא חושבת שזה עניין של או זה או זה. אצלנו שילבנו בין ללמד ללכת לשירותים לבין פול אפס שהוזכר כאן- זה תחתוני גמילה שמרגישים כמו תחתון, המטרה היא שהילד יתרגל להרגשה של תחתון וילמד להוריד ולהחזיר אותו ממש כמו תחתון כשהולך לשירותים.
אבל, אם פספס התחתון גם סופג ככה שאם יש פספוסים לא צריך להתחיל להתעסק בכביסות..
וכמובן ללילה כמו שציינו, כי גמילת יום וגמילת לילה לרוב לא קורות באותו זמן, כך שבלילה אפשר להשאיר עם התחתון הזה וככה המעבר בין הטיטול לבין תחתון רגיל בשינה הוא הדרגתי.
מורן
מומלץ להכנס לפייסבוק לדף שמתמחה בגמילה ולשאול שם..
יעל
אני חושב שצריך לתת לילד את הזמן שלו. ילד מרגיש מתי הוא בשל ואז תוך יום יומיים הוא נגמל

בהצלחה וערב טוב