6 תשובות
אשתך מכניסה כ-500?!?!
פיצית
שלום לך,
הפסיקה קבעה סכום מינימום המוטל על האב, גם ללא צורך בהוכחת הצרכים של הילד. סכום זה עומד על 1250 ש"ח לילד. בנוסף, על האב לשלם 40% מגובה הוצאות מדור (אפרט בהמשך).

ההלכה היהודית קבעה כי אחת מחובותיו העיקריות של אב היא לכלכל את ילדיו ולדאוג למילוי כל צרכיהם. חובה זו קיימת גם במקרים בהם האב מסרב להכיר או לפגוש את ילדיו ועליו לעשות זאת בכל מקרה, גם אם אינו מתפרנס (כאמור, הפסיקה קבעה כי גם אב מובטל ישא במזונות ילדיו בסכום מינימום של כ – 1,250 ₪ בגין כל ילד לחודש).

אומנם ישנם מקרים בהם מאשר ביהמ"ש להקטין סכום מזונות שנפסק עקב שינוי נסיבות מהותי במצבו של האב (כגון הולדת ילד נוסף או ירידה בהכנסותיו) ובמקרים אחרים אף הוכרה זכותו של האב שלא לשלם מזונות בכלל במקרה בו הילדים הוכרו כסרבני קשר, אך המדובר במקרים קיצוניים ובודדים ולא ניתן להיבנות מהם אלא לבחון כל מקרה לגופו.

כפי שאמרתי, החובה על אב לזון את ילדיו היא אבסולוטית והיא חלה גם במקרה בו ואין לו כל הכנסה, אולם לאחרונה חלה התפתחות בפסיקה המכירה גם בזכותו של האב לקיים אורח חיים סביר שיאפשר לו לשקם את חייו תוך שיקלול מלוא מקורות ההכנסה שלו ושל האם דבר שלא יסתייע לך במקרה בו אשתך מרוויחה רק 500 ש"ח לחודש,

באופן עקרוני מחוייב אב במזונות "לפי צרכיהם" של הילדים ולא לפי "עושרו" אולם יש להתחשב גם בהכנסתו של האב וביכולתו לשלם את סכומי המזונות הנפסקים.

בעת קביעת גובה המזונות, יקח ביהמ"ש בחשבון גם את עלויות דיור עבורם. עלויות אלה נקראות "הוצאות מדור" הכוללות חוץ מדמי השכירות החודשיים (ובמקרים מסוימים אף השתתפות בתשלומי משכנתא) גם תשלום יחסי בהוצאות הבית השוטפות כגון חשמל, מים, ארנונה, כבלים, גז, טלפון וכו'. המטרה היא לדאוג שלילדים תהיה קורת גג כאשר החישוב נעשה עפ"י מספר הילדים:
ילד אחד – 30% מסה"כ עלויות המדור
שני ילדים – 40% מסה"כ עלויות המדור
שלושה ילדים ומעלה – 50% מסה"כ עלויות המדור.
המדור מחושב מתוך דמי השכירות שמשלמת האם עבור הדירה הנשכרת על ידה למגוריה ומגורי הילדים ולעיתים אף מגובה תשלום המשכנתא החודשי.
"הוצאות המדור" מתייחסות להוצאות סבירות הדרושות לקיומם הסביר של הילדים ולרוב ביהמ"ש לא יאשר הוצאות מדור בגין שכירות גבוהה מהסביר או בגין הוצאות מוגזמות.
למשל, אם במהלך הנישואין התגוררו הצדדים בדירת 3 חדרים, לא יחוייב האב בתשלום מדור יחסי עבור שכירת וילה ע"י האם, אלא במדור עבור מגורים סבירים והולמים לילדים בלבד.

לעניין החובות - באופן עקרוני החובות, כמו הזכויות, אמורות להתחלק שווה בשווה בין שני בני הזוג אלא אם יוכח שהחוב נוצר ללא ידיעת והסכמת הצד השני.

בהצלחה.
עו"ד דנה נוף מומחית סטיפס
אנו רק נאמר שהתופעה של לחץ כלכלי שמוביל ללחץ זוגי, היא תופעה מוכרת וכאובה.
אנו ממש מבקשים שתעשו מאמצים לא לפרק את החבילה ולחשוב איך פותרים את המצוקה הכלכלית ביחד. יש אפשרות לעשות את זה ולצאת מחוזקים ומגובשים כמשפחה.

פנו לארגון "פעמונים" שמסייע למשפחות שנקלעו למצב כלכלי קשה והשקיעו את האנרגיות בבנייה מחודשת של הכלכלה, המשפחה והזוגיות, במקום בגירושין וצורך, שיהיה רק קשה יותר, להחזיק שני משקי בית מפורדים וכואבים, במיוחד לילדים (שהם בטח הכי אהובים עליכם בעולם).

תנו לזה צ'אנס - אל תרוצו לפיתרון הכי מהיר והכי קל. בבקשה מכם.
מערכת סטיפס
קיבלת תשובות מלומדות ולי אין מה להוסיף חוץ מהנסיון האישי שלי שלא כאן המקום לפרט.
המנע מגירושין. לגבר עם הכנסה כשלך זו תהיה קריסה כלכלית וירידה ברמת החיים.
מעבר לכך , תשובת מערכת סטיפס משקפת דיעה שלי - לשמור על המשפחה. זו טראומה לילדים ולכל הסובבים אתכם.
אני מאחל לך הצלחה מכל הלב ולכל המשפחה.


בברכה
מ. א.


מ.א.
אז כמה משלמים על ארבע ילדים מעל גיל שש הם המשכורת היא 7000 ש"ח בחודש וגם של האשה אותו סכום
ארז
נשמח לסייע לך.
אנא צור איתנו קשר