8 תשובות
מה שאתה הכי מתחבר אליו, מה שאתה הכי מבין בו, לא מה שמקבלים בו הכי הרבה כסף. בן אדם צריך לעבוד וללמוד בנושא שהוא מתחבר אליו מבין אותו ואוהב אותו יותר מכל נושא אחר. לא בגלל שמקבלים בו שכר גבוה או כדו'. אתה לא תהיה מאושר אחרת, אתה לא תהיה מאושר ללכת לעבודה שלך עם הזמן.
עיצוב פנים הנדסאי ואדריכאל עובדים ביחד! מה מעניין אותך הכי הרבה? הנדסאי זה עד 4 קומות או 2 כלומר עם אתה בעניין הטכני יותר של המבנה השלד תלך כבר על אדריכאלות אם אתה בעניין עיצובי כלומר חלל הפנים של המבנה כמו מסעדות חנות פאב דירות להפוך חלל למשהו אחר ממבנה קיים אז תלמד עיצוב פנים לגבי השכר זה לאן שאתה לוקח את זה הכי חשוב להיות טוב יצרתי ואז תצליח עיצוב פנים לא מחייב תואר או בגרות וניתן לסיים זאת בשנתיים אדריכאלות זה כמעט שמונה שנים ביחד עם מכינה ותיק עבודות שתצטרך להכין כך הכל בחשבון בהצלחה
רויטל
אדריכלות,
בגדול אפילו עדיף הנדסאי ביניין - יותר פרקטי למיקרה שאתה לא יצירתי כמו שמעצב צריך להיות..
עם תעודת הנדסאי את יוצאת עם תעודה ביד, תוכלי להשלים או להמשיך לתואר במקצוע אחר אך עם זאת יש לך כבר עבודה במהלך התואר כי יש לך מקצוע.. אם תכנסי ישירות ללימודי תואר, את יכולה גם, אך קחי בחשבון שאת מתחייבת ל4 שנים ללא מקצוע קודם ובמהלך התואר תצטרכי לעבוד בעבודות מסריחות..
ArielUniversity
היי. אם נעזוב רגע את נושא השכר (כי אני אני לא חושבת שהגעתי עדיין לשיא ההשתכרות במקצוע זה), כדי להחליט בין אדריכלות/הנדסאי אדריכלות לבין עיצוב פנים, שאל את עצמך למה אתה יותר מתחבר, להנדסה או לאמנות. מה אהבת כשהיית ילד? לגו או ציור?
אם התשובה היא לגו, לך על אדריכלות. אם אתה יותר בעניין של צבעים, מרקמים, חומרים, טקסטורות, לך על עיצוב.
אני מאוד מאמינה בבחירת מקצוע מהבטן. המקום שבו יש לך את התשוקה הגבוהה היותר, היא המקום שבו תצליח יותר ולכן גם תשתכר טוב יותר. אני למשל מאוד נהנית מהצד האמנותי של המקצוע, פחות מעניין אותי איך הבית נראה מבחוץ, יותר חשוב לי למצוא את הקסם שבו הדירה הופכת לחלקת האלוהים הפרטית של הלקוח שלי- לבית אמיתי. מעצב פנים יותר עם הלקוח לרזולוציה גובהה יותר של צריכים ותפקוד בבית בהשוואה לאדריכל. צריך המון סבלנות ללקוחות ולדעת לקרוא אותם גם מעבר למילים. מקווה שעזרתי ולו במעט. ענבל קרקו, מעצבת פנים
ענבל קרקו
היי אנונימי.
אני רוצה שתחשוב על משהו- מה היית מעדיף לעסוק כשהיית קטן, בציורים בשיעורי אומנות או שמא בניית לוגו וקוביות בגן עם החברים? זהו בדיוק ההבדל הדק בין שתי המקצועות: עיצוב פנים מול הנדסאי אדריכלות ועיצוב. מציע לך להתעלם עם השכר- עם השנים השכר יגדל בצורה משמעותית.
חבל שתבחר במקצוע שמבחינת שכר הוא גבוה אך לא תהנה ממנו ובשלב מסויים תרצה להפסיק.

לסיכום, תבחר במה שאתה אוהב ומתחבר אליו.

בברכה,
איתי.
הנדסאי אדריכלות ועיצוב, זה בהחלט פותח יותר דלתות מאשר עיצוב פנים.
אשמח לענות על שאלות נוספות
לא בוחרים לפי גובה השכר.

בוחרים לפי הרצון והכישרון.

אני חושב שהנדסאי אדריכלות זה מקצוע מאוד מבוקש ואפשר להרוויח משכורת לא רעה בכלל.

בעיצוב פנים העבודות הן הרבה עבודות שחורות ופיזיות, כך שכדאי לקחת בחשבון שמתחילים משכר מינימום, כמו בכל תחום, ורק אז אפשר להרוויח יותר עם השנים.

בכל אופן, תבחרי במשהו שאת מעוניינת בו, שאת מרגישה שזה בשבילך.