4 תשובות
החומר הכי יעיל שהכרתי נקרא "דג מנקה" בשפה העממית, זהו דג שמנקה את כל המראה העכור שמצטבר על דפנות האקווריום. מאז שיש לי אותו בערך חצי שנה לא ניקתי את האקווריום והמראה שלו נקי מבריק וצלול. בדוק!!!!
מאיה
שואל השאלה:
כמה עולה הדג הזה?
אנונימי
דג מנקה לא מתאים לאקווריום חדש אלא רק לאחר חצי שנה שהאקווריום פעיל ונוצרו בו מושבות בקטריות (מחזור חנקן) שמפרקות רעלים במים.דג מנקה וכל משפחת הדגים החתוליים רגישים לרעל שנקרא ניטריט ובדר"כ הניטריט במינון גבוה כאשר אין את הבקטריות הנכונות שיפרקו אותו.
אם המים "חלבייים" אתה צריך לעשות החלפת מים של 20% מסה"כ המים באקווריום,לא להוסיף דגים חדשים לחודש בערך (כי הצואה שלהם מעלה את הרעלים המים) ולהוסיף בקטריות למים,זהו חומר שאתה יכול לקנות בכל חנות חיות מקצועית.כמו כן תקנה אנטי כלור ותשתמש כשאתה מוסיף מים חדשים.פרט חשוב מאוד לא להוסיף מים על חוסר שנובע מאידוי טבעי,אלא קודם כל להוציא 10% כדי לדלל מלחים ואז להוסיף את מה שחסר.אם המים ירוקים,יכול להיות שאתה מדליק יותר מדי תאורה,לכבות את התאורה בלילה,אקווריום ללא צמחים צריך מקסימום 8 שעות אור ביום,ולא למקם את האקווריום במקום שיש עליו תאורת שמש.
לסיכום : אנטי כלור ובקטריות אלו חומרים חובה שיהיו בבית,והוספת דגים במתינות,לתת לאקווריום זמן להתפתח,מבחינת מושבות בקטריות.
אסנת
תודהה