5 תשובות
לא ממש
לפי חוקי האסלם יש מה שנקרא חלאל והוא מעין הכשר אסור להם לאכול בשר חיות טורפות או שלא נשחטו על פי דיני האסלאם, או חיות אוכלות-כל כחזירים
אין חוק באסלם שאוסר לאכול בשר וחלב ביחד
שבת הוא לא היום הקדוש יום שישי הוא היום של ההתכנסות יום אל-ג'ומעה במסגד רק לתפילה ושמיעת הדרשה.
תער לא חושב שיש בעיה
שואל השאלה:
אז איך זה מסתדר? אם הם מאמינים שהתנ"ך קדוש ושאללה כתב את התורה, איך הם יכולים לא לקבל את כל מה שכתוב בו?
לא מדוייק הספר הקדוש לאיסלם הוא הקוראן
הקוראן מורכב ממיקס של הברית החדשה והתנך אבל לקחו פה ןשם לא הכל.
הם טוענים שיש יהדות יש נצרות יש שרשרשת של נביאים עבר זמנם ומוחמד הוא הסוגר האופציה החדשה התיקון לכל מה שהיהדות הביאה או הנצרות. באזכורים בקוראן היחס ליהודים כעם הנבחר, יש סיפורים הדומים ליהדות בשינויים כאלו ואחרים לנצרות היחס של התייחסות בביטול לשילוש הקדוש וישו שהוא בשר ודם.
כמוסלמי אני אשיב פה:

גילוח בתער: גילוח זקן זה דבר אסור באיסלאם, ועל פי הסוננה (תושב"ע) הנביא מוחמד (עליו השלום) ציוונו שלא לגלח את הזקן ואפילו ללא גזירה במספריים ולהשאיר ולהגדיל אותה.

קעקוע: אסור. וזאת היא עבירה מהעבירות שהנביא מוחמד עליו השלום הזכיר במפורש ואמר:"אללה אירר אלה שמקעקעים ואלה שמבקשים קעקוע" (בוכארי 2238)

בשר וחלב: אין איסור כזה באיסלאם

שבת: יום שישי (אל-ג'ומעה) הוא היום הקדוש באיסלאם, אבל אין איסור מלאכה כמו ביהדות אבל אנו צריכים לשמור על תפילת אל-ג'ומעה (היינו: הכנס) ביום הזה.

אתה שאלת: אז איך זה מסתדר? אם הם מאמינים שהתנ"ך קדוש ושאללה כתב את התורה, איך הם יכולים לא לקבל את כל מה שכתוב בו?

נכון שהמוסלמים מאמנים שאללאה כתב את התורה ונתן אותה להנביא משה (עלו השלום)- שאללה בחר בבני ישראל באותה תקופה והציל אותם ממצרים וגו'

אבל האם התורה אשר הקב"ה נתן בהר סיני עדיין קיימת בשלימותה ובאותו אופן שכתב הקב"ה? האם אללאה כתב בתורה בהר סיני: (וימת שם משה עבד-יהוה בארץ מואב על-פי יהוה) (דברים לד ה) למשל, והרבה דברים אחרים בחומש שבידי היהודים היום שמוכחים שהתורה שהקב"ה נתן למשה הייתה שונה מהחומש בימינו. זה כתוב בקוראן שהתורה השתנתה, אבל בו בזמן, המוסלמים יכבדו התורה גם היום לא כדבר "ה" קודש אבל כדבר שבתוכו קדושה ובתוכו דברים שהקב"ה אמנם אמר אותם, ולא כול הדברים.

ועוד, המוסלמים מאמינים שתורת משה (עליו השלום) התבטלה (היהודים בימינו לא יכולים לקיים רוב המצוות, למשל, פרה אדומה לטהרה -אני יודע שכל היהודים לא יכולים להינצל מטומאת מתים אחרי ביקור בית קברים למשל ונגיעה במית בהיעדרה של פ"א-, עולות, קורבנות החשובים בחיי היהודי, כולם לא קיימים! כמה מהתרי"ג מצוות היהודים יכולים לקיים בימינו? וגם כמה מהם הם באמת -מן התורה מיד משה עליו השלום-?) ואנו מאמינים שהקב"ה נתן ברית חדשה (אני לא מתכוון לספר הנוצרים), תורה לכול אומות העולם, כולל בני ישראל, וזאת היא דת האיסלאם, הקוראן ולעקוב אחרי הנביא מוחמד (עליו השלום).

אלה הם חלק מהסיבות למה המוסלמים לא עוקבים אחרי התנ"ך. ואם לך שאלות או הוכחות שאת רוצה להביא פה, אני אשמח להשיב, כאן או בפרטי..

יום טוב לכולם
*אני כתבתי לעיל על הזקן בטעות "ולהשאיר ולהגדיל אותה", התכוונתי ל"ולהשאיר ולגדל/לשמור אותה".