4 תשובות
זה ציון שאת מקבלת לפי דברים מסוימים כמו כושר, בריאות, מס' אחים, אופי, מצב כלכלי
זה תלוי בהרבה דברים שהצבא מגבשים ביחד וזה מאוד מסובך, ככל שהציון יותר גבוהה החייל ילך ליחידה מובחרת יותר
פרופיל זה סיכום של מצב פיזי בריאותי אם יש פחות מ72 אז אין הרבה סיכוי שתהיה קרבי אבל יש גם סעיפים כמו אם יש לך משקפיים אז רוב הסיכויים שלא תוכל להיות טייס

אנונימי
לא נכון אני חשמלאי וראיתי טייסים עם משקפיים
טייסת האחת
הבדיקה הרפואית הינה הכרחית כחלק מהתהליך לשיבוץ ונועדה לקביעת כושרו הגופני של המלש"ב לשירות בצה"ל. בבדיקה נבדק גובה, משקל, לחץ דם וחדות ראייה, כמו כן נבדק עבר רפואי. לפני הכניסה לחדר הרופא תתבקשו להתפשט (בנים עם תחתונים, בנות חזייה ומכנס קצר) בסיום הבדיקה נקבעת אחת משלושת האפשרויות: א. כשיר לשירות ב. בלתי כשיר ארעית (זמנית) לשירות ג. בלתי כשיר תמידית לשירות. חשוב! יש להביא ביום ההתייצבות (במידה ולא נשלח בדואר טרם ההתייצבות) את השאלון הרפואי ומלא על ידי רופא מטפל ומסמכים רפואיים המפרטים מחלות ואשפוזים אם יש.
פרופיל
בסיום הביקור אצל הרופא יקבע הפרופיל שלכם להלן פירוט חלוקת הפרופיל:
97 -בריא וכשיר לשירות קרבי ביחידות שדה (חיל רגלים, שריון ותותחנים). לעיתים לצד הפרופיל ילווה בסעיף ליקוי קל אשר אינו מוריד את הפרופיל (כמו הצורך להרכיב משקפיים) ולכל היותר סעיף זה ימנע ממך להתנדב לחלק מהיחידות המובחרות בצה"ל.
82-בעיה קלה (למשל בעיית ראייה- עיוורון צבעים), כשיר לשירות קרבי ביחידות שדה.
77-חדש! בעיה קלה עד בינונית (למשל נזלת אלרגית, הזעת יתר) במטרה לעבות את מערך מודיעין השדה - מערך הדורש כשירות לטירונות 04.
72-בעיה בינונית (למשל גב או ברכיים) ולכן לא כשיר לשירות בחיל רגלים אך כן לשריון או לתותחנים.
64-בעיה רצינית (למשל אסטמה) או חריגות גדולות מהמשקל או מהגובה הממוצעים, ולכן לא כשיר לשירות ביחידות שדה. בקיצור- ג'ובניק, ישרת ביחידה עורפית.
45-בעיה הנחשבת חמורה. אם זה 45 נפשי- תקבלו פטור מקורסים ופסילת מקצוע. בכל מקרה, תקבלו תפקיד עורפי ללא מאמצים כלל. אפשרות ללינת בית.
35-בעלי לקויות ומחלות כמו סוכרת, אפילפסיה, חירשות, חולי צליאק וחולים במחלות ממאירות.
31-פרופיל די נדיר, הכי נמוך שאפשר לקבל ועדיין להתגייס. מזכה בפטור כמעט מכל מטלה.
24-בלתי כשירים זמנית, יגויסו לאחר שישונה הפרופיל.
21-בעלי פרופיל זה יוכלו להיפרד בשלב זה מהצבא (או להתנדב, אנחנו בעד, למרות הכול ).
מתוך אתר יחידה.

בהצלחה
מש"ק במיל