6 תשובות
שאני אחנוק אותך.
די כבר עם השאלות של החלום צלול
תפתחי גוגל ותמצאי שם את כל התשובות
שיגעת כבר את כולם!
אנונימי
חלום צלול סכנות - סכנות אפשריות של חלימה צלולה
אין כל עדות לכך שחלימה צלולה יכולה להיות לא בריא באיזו שהיא צורה. עם זאת, ייתכן שישנם תופעות לוואי קלות הקשורות לבעלי חלומות צלולים. אנא אל תתנו לזה להפחיד אתכם מלנסות, אלא זכרו שבזמן חלומות צלולים אתם מתעסקים עם התת-מודע שלכם ופזיזות אינה מומלצת.

התמכרות
חלימה צלולה יכולה לשמש למטרות שונות. חלקכם אולי רוצים לנסות זאת רק בשביל הכיף, או להשתמש בזה כמכונת מציאות וירטואלית אישית. זה בסדר לחלוטין, כיף הוא יישום חוקי לחלוטין של חלום צלול. עם זאת, יש להיזהר שלא להיות מכור לזה בדרך של בריחה מחיי הערות. אם אתה מוצא שאתה מבלה יותר זמן ממה שנדרש בשינה, או חושב יותר על חלומות צלולים מאשר על חיי הערות האמיתיים שלך, אולי כדאי לך לשקול לקחת הפסקה. תסתכל על החיים שלך: האם אתה משיג את יעדיך, או מסתפק במצב הנוכחי - יש סיכוי שישנה סיבה לדאגה. אם אתה רואה שעליך לעבוד על החיים שלך, ייתכן שעליך לקחת הפסקה... או לחלופין להשתמש בכלים הפסיכולוגיים של חלימה צלולה על מנת לחקור מה עליך לעשות עם החיים שלך.

התנכרות
רוב האנשים לא שמעו מעולם על חלום צלול, הרבה פחות חוו זאת אי פעם בחיים. כמו כן, ישנם אנשים שמרגישים פחות נוח לפתוח את הראש לרעיונות חדשים. אל תהיה מופתע אם מישהו רואה את כל התופעה הזו כ"מוזרה" או "משוגעת". אל תטיף ואל תנסה לשכנע אף אחד.
לעתים קרובות אנשים שחולמים חלומות צלולים באופן ספונטני, במיוחד ילדים, עלולים למצוא את העובדה שלא כולם חווים זאת כמפתיע. הם עלולים אפילו להתחיל לחשוב שהם האנשים היחידים בעולם אשר חולמים חלומות צלולים.
אם הם מודאגים, תן להם את התמיכה הטובה ביותר כדי שידעו שהם לא לבד.

דיסוציאציה
חלימה צלולה עשויה להחליש את הגבולות שבין יקיצה לחלום, מודע ותת-מודע של הנפש, מציאות ופנטזיה. הדבר הזה עלול להוביל לבעיות דיסוציאטיביות. הצורה הנפוצה ביותר של דיסוציאציה כרוכה בכך שתיתקל בבעיות המייחדות את זכרונות העירות שלך מזכרונות החלום. דוגמה טובה לדיסוציאציה היא להניח פריט כלשהו בזמן החלום במקום מסוים, ובזמן הערות לגלות שהוא לא נמצא שם.
עליך למיין את הזכרונות השונים שלך.

שנוי במחלוקת: יצירת הרגלים רעים או הפיכה לפריק של שליטה
בזמן חלום צלול, יש לך את האפשרות לשלוט בעולם החלום בדרכים שאינן אפשריות בעולם העירות. אתה יכול, למשל, לגרום לאובייקטים להופיע ולהיעלם, או לגרום לאנשים לפעול על פי רצונך. יש אנשים המאמינים שזה יכול לגרום לתת מודע שלך לרצות את השליטה הזו גם בעולם העירות. כמו כן, ייתכן שתתפתה ליישם פתרונות מתוך החלומות בעולם הערות במקום לפתור אותם בדרכים רציונאליות.

שנוי במחלוקת: תשישות
יש אנשים שמאמינים שחלומות צלולים רבים הנגרמים באופן מלאכותי לעתים קרובות יכולים מאוד להתיש. הסיבה העיקרית לתופעה זו היא התוצאה שחלומות צלולים מרחיבים את משך שנת הREM. במצב כזה אתם חווים פחות שינה בפועל והגוף לא מצליח להתאושש. זה מתיש כאילו הייתי מתעורר כל 30 דקות כדי לצפות בטלוויזיה. ההשפעה תלויה במספר הפעמים שמוח שלך מנסה לחלום חלום צלול בלילה. אם אתה נכנס לשגרה של חלומות צלולים, אתה עלול לגרום לחלימה צלולה רקורסיבית המתרחשת בכל שינוי מצב.

שנוי במחלוקת: שתעוררויות שווא לא רצויות
אחד מהיתרונות שיש לחלומים צלולים היא היכולת לשנות את החלום או להתעורר אם הדברים לא מתרחשים כמתוכנן. אבל לפעמים, בעת שאתה מנסה לעזוב את החלום, אתה נשאב לתוך סדרה של התעוררויות שווא.
התעוררות כוזבת היא בעצם כאשר אתה מאמין שאתה מתעורר, אבל בעצם אתה עדיין חולם. לדוגמה, אתה עלול למצוא את עצמך מתעורר בחדר שלך. אבל ברגע שדברים חדשים יתחילו לקרות, למשל, מישהו עלול לבקר, או שאתה יכול לשוטט בחוץ בגלל ששמעתה רעש מוזר, ולהבין שאתה בעצם חולם, באותו רגע תתעורר באופן מיידי, והסיפור יחזור על עצמו חלילה עד שתתעוררו באמת. זה קורה בעיקר בסיוטים כאשר הגוף שלך מאוד עייף, ולכן הניסיונות שלך להעיר אותו גורמות להתעוררויות שווא. זהו רעיון טוב ליצור לעצמך הרגל של ביצוע בדיקות מציאות ברגע שאתה מתעורר, כך תוכל להבין שזה חלום ולחזור לצלילות.
כאשר זה קורה שוב ושוב באותו לילה, זה יכול להיות מאוד מעייף ולעתים קרובות אפילו מפחיד. אתה נמצא באמונה שאתה ער לחלוטין בחדר שלך ופתאום נחשף למצבים יוצאי דופן ואולי אפילו מפחידים, ואפילו להתחיל לחשוש שלא תצליח להתעורר.
למרות זאת, זהו אינו מצב שכיח במיוחד, ברגע שאתה צלול הרבה יותר קל לגרום לעצמך להתעורר או לשנות את מציאות החלום.
אין שום סכנה ממשית, פשוט זה יכול להיות קצת מפחיד אם נכנסים לשיתוק שינה (שזה משהו שגורם לסוג של הזיה כזאת ואי אפשר בידיוק לזוז, אבל זה חולף תוך כמה שניות)
שואל השאלה:
זו השאלה היחידה ששאלתי על חלום צלול..
אנונימי
אין. פשוט הוא יכול להיות מפחיד
היי אני דניאל
פעם חלמתי חלום צלול ומאז אני חוקר את העניין
וזה הסכנות שגיליתי בנתיים
בעיקון אתה יכול להתמכר לחלום צלול
אתה יכול לחשוב שהתעוררתה אבל להישאר בחלום
אתה יכול להתבלבל ולהיות בעולם האמיתי ולחשוב שאתב חולם ואז לעשות כל מיני דברים כמו לקפוץ מחלון ולנסות לעוף
לקבל "שיטוק שינה" תכנית אתה יכול כל לילה לקבל שיטוק שינה אבל בחלום צלול הסיקויי גדל, כל לילה הגוף משטק את כל השרירים (חוץ מהעיניים המוח והלב) וזה שיטוק שינה וזה נורמלי וקורה כל לילה אבל לפעמים אנחנו מתעוררים בעמצה שיטוק שינה ואנחנו משוטקים למשך זמן קצר של עד דקה ולפעמים גם הוזים דברים ושומעים דברים וכן זה יכול ליהיות מפחיד אבל ברגע שזה קורה אתה יכול לעצום עיניים ולא להקשיב לכלום למשך דקה וקצת או לנסות להזיז את קצות העצבעות ואז גם את כף היד ככה איבר איבר עד שאתה יכול לזוז בחופשיות
אתה יכול גם לערבב בין החלום למציאות לדוגמה אתה בחדר שלך ואתה מזיז אגרטל מהמטבח לחדר שלך וכשתתעורר הוא לא היה שם וזה יכל לגרום לך להשתגעה בגלל כל אלה ועוד כמה אני ממליץ לך לחלום חלום צלול בכוונה לעיטים רחוקות ולא באופן שיגרתי ותמיד לעשות בדיקת מציאות כמו להסתכל על היד שלך לקרוא טקסט ועוד וגם לנסות לעשות דברים פשוטים ולא מסוכנים כמו לנסות לשגר לך פיצה או משהוא משום מקום או להזיז דברים בכוח המחשבה וזה בערך כל הסכנות של חלום צלול ותמיד טוב לבדוק את העניין באינטרנט
מקווה שעזרתי לך אם יש לך שאלות אז תשאל אותי