27 תשובות
זה כמו שאת שואלת אם יש פה מתאבדים
שואל השאלה:
מה הקשר -.- אני טבעונאית ויכולה לחתום לך בדם שאני פי 100 יותר בריאה ממך
ידוע, אבל זה לאכול רק פירות וירקות לא?
איך אפשר לשרוד ככה?
שואל השאלה:
אפשר אפשר ^^ סלטים פירות וירקות אגוזים וקטניות.. לא חסר ^^ טעים לי, בריא לי, ואני מרגישה פי 100000 יותר טוב מפעם.. ואני שבעה תמייד שזה הזוי!
מה ההבדל בינהם?
אנונימי
אני יכולה לחתום לך שאת לא יותר בריאה ממנו... יש גבול עד כמה אפשר להתנזר מאוכל מסוים. הגוף עדיין צריך דברים מסוימים שאפילו תחליפים לא מסוגלים לספק באופן מלא
שואל השאלה:
זה מצחיק.. כי הייתי ברופא, והוא אמר שהוא לא ראה ילדה בגילי כל כך בריאה, אני הייתי על סף סכרת, כולסטרול גבוה אנמיה ועוד מלא דברים, נהייתי טבעונאית והופס, אין ילדה בריאה ממני ^^
שואל השאלה:
ההבדל הוא שטבעונים נמנעים רק ממזונות שבאו מהחי או שפגעו בחיות (בשר דגים ביצים חלב פרווה עור ועוד)
וטבעונאים, לא אוכלים שום דבר מעובד, רק ירקות, פירות חיים ואגוזים
אז אני גאה בך, עכשיו בואי נשווה אותך למישהו שאוכל כמו שצריך -_- אין לי שום דבר נגד צמחוניים, טבעונים זה עוד בגבול לפי דעתי, אבל טבעונאים זה כבר מוגזם. אני יודעת שזה אורח החיים שלך וזאת הבחירה שלך אבל את צריכה להתחשב בבריאות שלך ובמה שטוב שלך. כי אני בטוחה שהרופא הזה אמר "בחיים לא ראיתי ילדה בגילך כל כך בריאה" או כדי לעודד אותך ולהראות לך שכל הכבוד, הצלחת להשתפר מהמצב הבריאותי שהיית בו, או שאת בריאה ביחס לשאר הילדים בגיל שלך שרובם לא עושים ספורט ולא בכושר. תהיי הגיונית קצת. זה מוגזם. לא רוצה לאכול בשר של חיות בסדר. אבל חלב ודבש וביצים זה לא פוגע בהן. אז מה הבעיה בלשמור על הבריאות שלך ולתת לגוף מה שהוא באמת צריך? מה שהוא נועד לקבל?
שואל השאלה:
חחח חחח חחח חחח חחח חלב דבש וביצים לא פוגע בהם? חחח חחח חחח חחח בורה. תקראי קצת, אל תזרקי עובדות לשטח בלי לבדוק אותם קודם. לדודה שלי יש רפת ולול! אני יודעת בדיוק מה הם עוברים!
היי יש לנו אותו כינוי! חחח:)
אז קודם כל אני טבעונית אבל לא טבעונאית... את לא מבינה כמה אני מקנאה בך שהצלחת לעבור לטבעונאות לגמרי! את האמת אני דווקא המון זמן בתהליכים לטבעונאות... זה התחיל אחרי שראיתי כמה סרטונים ביוטיוב על כל מיני אנשים בתזונה טבעונאית כמו קריסטינה (fullyRawKristina) ופרילי (freely) אם את מכירה אותן מיוטיוב.. וזה ממש עשה לי חשק לעבור לגמרי לטבעונאות וזה גם הכי בריא:) חוץ מזה אני יעבור בקרוב תהליך כזה של ניקוי גוף בגלל כל מיני סיבות ואני אהיה טבעונאית לתקופה ארוכה ואני מקווה מאוד שאני אמשיך להיות טבעונאית גם אחרי זה:)
שאני אבדוק לפני שאני מדברת? תבדקי גם את קודם. רק כי שמים אותם בחדרים ושואבים חלב מהפרות זה נקרא שהן סובלות? את באמת חושבת? ולמה מה היה פעם בלי הרפתות הרובוטיות? היו עושים את זה ביד. וגם אז הן לא סבלו. והתרנגולות היו מטילות ביצים ופשוט היית באה ואוספת אותן. איפה בתהליך הזה בדיוק פוגעים בהם?
אנונימי
אין שום מניעה להיות טבעונאי. הגוף מקבל את כל מה שהוא זקוק לו מצמחים, במיוחד מצמחים טריים וקטניות מונבטות. אם אוכלים קטניות מונבטות צריך לצרוך פחות דגנים כי מקבלים את כל מה שיש בדגנים מהקטניה המונבטת.
שואל השאלה:
תראי קצת הרצאות של גרי לדוגמא.
כשכורתים לתרנגולת פאקינג מקור בלי הרדמה זה לא התעללות? כשכולאים אותה בכלוב שקטן יותר ממנה עם עוד תרנגולות לשארית חיה זה לא התעללות? כשלוקחים לפרה את העגל שלה זה לא התעללות? כשהעטינים שלה מדממים ופצועים זה לא התעללות? אם כל זה לא התעללות מבחינתך, אז אני מאחלת שיעשו את זה לך.
שואל השאלה:
http://gary-tv.com/index.htm
http://www.earthlings.co.il/
אם את כל כך מאמינה למה שאת אומרת, תראי את הסרטונים האלה.
זה בסדר גם אם לא תראי.. לאנשים כמוך גם ככה קשה להסתכל לאמת בעיניים, את תעדיפי לא לראות שום סרטון רק בשביל שתמשיכי להצדיק את עצמך בלי לדעת שום דבר.
זה לא קשה בטרוף?
שואל השאלה:
גם אני הייתי בטוחה שזה קשה רצח! ומדברת איתך פה ילדה שהייתה תוחנתת כל היוםם לא הייתי מפסיקה לאכול! אבל באמת שזה לא כזה נורא! מתרגלים וזה פשוט מדהיםם
חשבתי על זה והלוואי שהייתי יכולה אבל אני בפנימייה ובפנימייה יש אוכל מסוים ולא נותנים אוכל שמתאים לתזונה טבעונאית, ואם אני לא אוכל אז אני אמות ברעב, אז רק כשאני אסיים בית ספר אני אוכל לעבור לתזונה כזו.
אנונימית
אני מדברת על ביצים וחלב ודבש, אני לא מדברת על זה ששוחטים אותם. אבל עזבי, וויכוח כזה לא יגיע לשום מקום. תעשי מה שאת רוצה
אבל זה מפגר כאילו למה לא לאכול אורז? מה כי צריך לבשל אותו? מה מעובד באורז?
אני מבין לחלוטין את האידיאולגיה מאחוריי טבעונות וצמחונות, אבל מה הדבר העקרוני כנגד אוכל מעובד?
אוכל מעובד מאבד חלק מהערכים שלו. הוא הרבה פחות בריא.
מה ששואלת השאלה ציינה בקשר לכלובים, לגדיעת המקור, דימום מהטינים ועוד אלה לא מקרים שמגיעים מתעשיית הבשר אלה מתעשיית החלב והביצים שלצערי אף יותר קשה מתעשיית הבשר!
זה מזעזע מה שהן עוברות שם, ואני חושבת שכל אדם עם טיפה שכל יקרא מאמרים בנושא לפני שיזרוק שטויות, וכן תתפלאי תזונה טבעונית או טבעונאית אלה בתזונות הכי בריאות בעולם!
כנראה שתמיד שמעת מאמא שבשר זה בריא, מוצרי חלב, ביצים ועוד אבל אלה סיפורי סבתא מה שנקרא.. כל הוויטמינים, הסידן והברזל שתקבלי מהם לא משתווים לנזק שיגרמו לך בעתיד.
אז בפעם הבאה תקשיבי למישהי שכנראה עשתה סיור קטן ברחבי האינטרנט בנושא ותחכימו קצת.
שואלת נשאלה כל הכבוד לך!
אגב אני גם טבעונית אך אוכלת דבש.. אפשר לומר שאני לא רואה סבל בלקיחת דבש מהדבורה אלה אם יסבירו לי אחרת וזה באמת ישנה את הראייה שלי לגבי נושא זה:)
צוהרים טובים:)
שואל השאלה:
PINK אני מבינה מאיפה את באה מבחינת הדבש, אבל עזבי לרגע את זה שהדבורים באמת באמת סובלות בתהליך לקיחת הדבש ( הן חיות בכלובים ומסממים אותם על בסיס יומיומי- שוב, לקרובת משפחה יש כוורות ) הדבר היותר משמעותי מבחינתי לפחות, זה שבלי דבורים לא יהיה כדור הארץ, זה מסובך ואני לא הכי בקיאה בנושא בשביל להסביר איך, אבל זה נכון, בלי דבורים לא יהיה עולם, ותעשיית הדבש, פוגעת באוכלוסיית הדבורים בצורה יותר מידי משמעותית, וגורמת להכחדה של הדבורים ובעקיפין בעוד מלאמלא שנים, גם להכחדה שלנו.
לא ידעתי את זה..
תודה:)
שואל השאלה:
^^
לגבי הדבש:
"אם נניח, שדבורים הן יצורים בעלי יכולת להרגיש ולהיפגע, מצטיירת תעשיית הדבש כתחום אכזרי מאוד. מעבר לעצם גזלת פרי עבודתן של הדבורים, כרוכה רדיית הדבש בהרג הרימות וזחלי הדבורים, ובהרג חלק מן הדבורים הבוגרות - כתוצאה מהשפעת עשן או כימיקלים ל"הרגעה", או מניסיונות להגן על הכוורת. במקרים מסוימים, כאשר מצבה של הכוורת אינו מספק את הכוורנים, הם משמידים את כל הדבורים שבה. הכוורנות כוללת פגיעות נוספות, כגון כריתת כנפי המלכה כאשר מעבירים אותה לכוורת חדשה. בנוסף לכך, יצרו הריבוי, הצפיפות והעיוות הגנטי בדבורים פגיעוּת רבה יותר למחלות. תעשיית הדבש גורמת לא מעט פגיעה גם בחיות בר. הכוורנים נוהגים להרוג דובים וגיריות, הנחשבים בעיניהם כאויבים. הרג גיריות בידי כוורנים מתקיים גם בישראל, ובמקרים שהגיעו לידי תלונה במשטרה, בחר בית-המשפט שלא להתערב. בנוסף לכך, הריבוי המלאכותי של דבורים מביא לשינוי בדפוסי ההאבקה של פרחים, וכתוצאה מכך לפגיעה במערכת האקולוגית כולה"
זה מהאתר
http://veg.anonymous.org.il/art37.html