71 תשובות
אנשים שצריכים להיות בצבא. ולעזור לחיילים להגן על המדינה!
A#
כל עוד הם לא זורקים עלי אבנים/ביצים/שוברים לי את הטלפון, אין לי בעיה איתם D:
מסתייגת מהם. מאוד.
גם בחרדים יש רמות... עם ה-לא קיצוניים אין לי בעיה
אני כואבת את המנהגים שלהם
הם עיוות של היהודים
הם אומרים עם ישראל חי וכאלה העיקר טסים לארצות הברית לחודשים לחיות שם ואומרים חילים תהיו פה ואנחנו נתפלל מהארצות הברית כאילו גבר?! אילנלך ביצים? חיילים מתים בישבילך ואתה טס כמו אוגר
הואבת
כל עוד הם לא מחללים את שמו של מי שהם (ואני) מאמינים בו, אז הכל בסדר:)
הם מאותו עם שלי וזהו (: אין לי איתם ממש קשר לצערי..
שואל השאלה:
אתם כל כך לא מכירים אותם, עצוב שאתם שופטים לפי מה שמספרים לכם..
אנונימי
גם החרדים צריכים לחזור בתשובה
פשוט שנאת חינם! אתם אוכלים את מה שהתשקורת מאכילה אתכם. החרדים הם עם נפלא! לא משנה מה הם עושים. לכל ציבור יש יתרונות וחסרונות וצריך לחיות עם זה ולא להגביר את הכעס והטינה כלפי מישהו שהדעות שלי שונות משלו. ממליצה לכם למחוק את ההוצאת שם רע הזאת, ורק שתדעו אני דתיה לאומית.
תעשו כמה מינוסים לתשובה שלי,
זה לא כזה מעניין אותי, יש לכם פה כל כך גדול לדבר על הצבא שלנו כמה שהוא חזק, וכמה שאנחנו מדינה חמה מאוהבת, אז איפה גיוס עוד יהודים לצה"ל?! איפה
איפה אתם ימיניים קיצוניים שיודעים לדבר על המדינה כל כך יפה?! למה אתם לא מתייחסים שצריך להביא שצה"ל יתרבה וילחם נגד הטרור?!
אתם פאקינג עשיתם מינוס לתשובה של לגייס לפחות עוד 2 מיליון יהודים לצה"ל, לעזור להם נגד פעולות טרור ומלחמות ולזה אתם עושים מינוסים?! חרדים אנשים כמונו, יהודים כמונו דת או לא דת חיים במדינה דמוקרטית. הם צריכים לעשות צבא כמו כל אחד! חיילים מתים בבתי חולים בגלל מלחמות וחרידים בבתי הכנסת יושבים וקוראים תורה. תעעשו לי טובה אוקי?!
ואל תכניסו לי מילים לפה. לא לכלכתי על החרידים לא קיללתי אותם אני אמרתי שהחרידים צריכים להיות בצבא זה הכל.
A#
אז סתם שתדע שזה שהם לא עושים צבא לא אומר שום דבר לגבי זה שהם לא אוהבים את הארץ שלנו! כי הם כן מתפללים בשבילה! ויש מלא חרדים שכן מתגייסים לצבא! הם פשוט מקבלים יחס חרא מהמדינה (מה שנכון נכון) אז למה להם להתגייס בכלל?!?!
אנונימית
שואל השאלה:
איזה תשובה חשוכה מאסטר! אם אתם מאמינים באלוהים אז אתם צריכים לעודד את החרדים ואת כל הבחורי ישיבות שיושבים ולומדים תודה ומגנים על עם ישראל! בחור ישיבה שיושב ולומד תורה תורם למלחמה לא פחות מחייל קרבי! התורה והמצוות מגנים על עם ישראל לא רק צהל מגן עלינו! ואגב יש המון חרדים שמתגייסים!
אנונימי
מאסטר, אני יכול לנחש שאתה לא מאמין, כי אם כן, היית מבין למה הם לא חייבים להתגייס (ואני מתכוון אך ורק לאלה שאשכרה לומדים רוב היום), מי שלא מאמין - לא יבין, אני אגב שמח שיש כאלה שמעדיפים ללמוד מאשר להיתגייס, ובקשר לאלה שלא עושים כלום ומתבטלים - אני איתך.
זו האמונה, זה לא שאלה של כן צריך מבחינה דמוקרטית או לא צריך, אם לא הם וכל השאר שבאמת לומדים.. אני מניח שהיו "קצת" יותר בעיות בטחוניות, ואני לא מזלזל אפילו לרגע בצה"ל (אני אגב מתכוון להיתגייס).
אנונימית תעשי לי טובה הם מקבלים מבטוח לאומי קצבאות יותר מכולם, אה יופי הם מתפללים בשבילנו?!
יאו תודה, זה לא מספיק בששביל להלחם כמו גיבורים ולהציל מדינה שלמה. אנשים חילוניים מסורתיים נוסעים מחוץ לעיר בשביל להתפלל בכותל ואני עד לזה כי אני ירושלמי אז אל תגידי לי שהם תורמים במשהו חוץ מלשבת רגל על רגל בבית הכנסת אוקי?!
מכבד אותם אבל שיתגייסו לצבא!
ותעשו לי טובה אתם לא תחליטו לי אם אני מאמין או לא סבבה?! מאמין ועוד איך מאמין אני מסורתי!
אני חושב כמו שאר האנשים במדינה ואני אומר שלוחם זה עם מדים ולא עם חלוק בצבע שחור.
אני מעריך מאוד את הדת ואת התפילות שלהם אבל בינתיים תפילות לא יהרגו את עזה אלא רק מלחמות. זאת תשובה ממש חשוכה "אנונימי "כשאתה בדעה הזו
A#
"מה שהתקשורת מאכילה אתכם"
מי שכתב את זה שייתבייש לו! אני גרה בפאקינג עיר שכולה החתרדה, אני גרה מתחת לשכונה חרדתית. אני בשישי בערב חוזרת מסבתא שלי עם המשפחה שלי כדי לעשות קידוש והם זורקים אבנים! הם עושים לנו "נו נו נו " כאילו אנחנו ילדים שלהם. כותבים על שלטי רחוב "ציונים אינם יהודים". זאת צורה? באמת? אחלה דרך לביטוי חופשי, אבל חס וחלילה אני אגיד משהו רע עכשיו על חרדים זה אסור.
אז לגאון שכתב שהתקשורת מאכילה אותנו בשקרים, אתה טועה, כי אם יש דבר אחד שהיא לא מגזימה אלה החרדים האוכלי חינם האלה.
יושבים להם שם בכוללים, בחדרים וקוראים לי תורה. וואללה יופי, אתה יכול לעשות צבא ותוך כדי להניח תפילין. זה עצוב שזה מה שקורה איתם, אין להם זכות לחיות פה. מקבלים שפע של הטבות והם יורקים לנו בפרצוף.
מה זה כל כך בוער לך האמת? סתם שאלה..
למה זה בוער?! כי זה היה מועיל הרבה יותר למדינה עם עוד 2 מיליון יהודים היו כרגע בצהל
A#
2 מיליון?! בוא לא נגזים.. גם ככה ממש לא נראלי שיש 2 מיליון חרדים בארץ.. חוץ מזה שיש כאלה שלא יכולים להתגייס ויש גם בנות שאסור להם להתגייס וחלק כבר מתגייסים לצבא ויש המון שלומדים תורה אז כמה מתוכם לא תורמים למדינה? ממש קצת! ובשביל הקצת הזה כל השנאת חינם הזאת?
וואלה נכון שיש קיצוניים, אבל למה תמיד להכליל? זו באמת טעות. סבתא שלי גרה בבני ברק ובואי נגיד שהיא לא חרדיה. היא גרה מול בית כנסת, ובחיים לא זרקו עליה אבנים! בחיים לא אמרו לה משהו רע. ואני מדגישה בבני ברק
מינוס? מי לא הסכים איתי? מעניין אותי מה הסיבה.. אפילו מאנונימי (לא שיש צורך, אני לא רוצח סדרתי).
אוקי הגזמתי, מיליון וחצי. הוכחה לכך: הלוויה של הרב עובדיה יוסף.
עוד משהו. ותתפלאי שיש חרידיות שכן, הן כן בצבא אז עובדה שהן כן יכולות להתגייס אומנם לא כולם אבל יש.
דרךך אגב. את צריכה להתבייש שאת אומרת שיש המון שלומדים טובה כמובן שאת מתכוון לחרידים.
למה לפעמיםם אני לא הולך ללימודי תורה?!
אם כל הכבוד אני לא חרדי! חומד, אל תכלילי
A#
שואל השאלה:
למה ניראה לך שיש לצבא מקום בשביל כל החרדים? אתה יודע כמה כסף זה לבסיסים כשרים? יש מספיק חיילים בצהל, ומילה אתה לא מכיר אותם בכלל איזה שטויות אתם מדברים פה כמה שנאה, אם אתה מאמין באלוהים איך אתה אומר שמי שיושב ולומד תורה הוא אוכל חינם? הוא מועיל ונותן למדינה לא פחות מחייל קרבי, ולגבי האלה שכותבים נגד הציונים, אם הייתם יודעים איך המדינה התנהגה ועקרה את הדת גם אתם הייתם שונאים את המדינה, כשהתימנים עלו לארץ גזרו להם את הפאות והעבירו אותם על דתם, מדינת ישראל עקרה את הדת, כל התימנים החילונים בארץ זה רק בגלל המדינה שלך! לא היה בתימן חילוני אחד! כולם היו צדיקים, לכן הם שונאים את הציונים, ולגבי זה שיורקים על הבנות הלא צנועות זה ממש לא טוב וקיצוניים תמיד יש אבל זה בא מכאב, גדול המחטיאו יותר מן ההורגו, בן גוריון וכל אלה שהקימו את המדינה גרועים יותר מהיטלר!, מי שהורג בן אדם הוא הורג אותו רק מהעולם הזה, עולם הבא עוד יש לו, ומי שמחטיא בן אדם כמו כל אותם בנות שהם לא צנועות אתם הורגים לבן אדם את כל העולם הבא שהוא יהיה בגהינום, לכם הם מגיבים ככה לנשים לא צנועות
אנונימי
בהלוייה של הרב עובדיה יוסף ממש אבל ממש לא היו רק חרדים! ואני דתייה ובאמת שרציתי להתגייס לצבא אבל יש בעיות הלכתיות אז זה אומר שאני לא מועילה למדינה?! אני מתכוונת לעשות שירות לאומי.. כל אחד תורם איך שהוא יכול... אני אמרתי משהו על זה שאתה לא מתפלל?! שחילונים לא מתפללים בכללי?! לא! זה פשוט הדרך שלהם לעזור (:
מה זאת אומרת?
אם כל הכבוד ויש כבוד. לפתוח בסיס כשר ולא כשר זה סתם תירוץ אחלה?!
לגייס עוד המוני יהודים לצבא זה תמיד טוב למדינה! מאשר לקרוא ספר תורה.
עכשיו אל תוציאי לי מהפה דבריםם כי אני לא שונא אותם! ואת אמרת שנאת חינם!
אני אמרתי שהוצאת מהפה שלך דברים שהם לא נכונים ולא ירדתי על החרידים. מעבר לזה תמיד לא אהבתי את ההתנהגות שלהם. אבל להגיד שאני שונא אותם משנאת חינם!?
תקראי טוב טוב בין השורות. עכשיו קצת לקדם. אנחנו במאה 21. קצת התחדשנו מאז תימן לא תימן אנה ערף. היום אנחנו מדינה עם טריטוריה קבועה, דמוקרטית. ועם כולם יהודים פה?! שכולם התגייסו לצבא. סוף נקודה. לקרוא תורה?! נעע מבאס לך תתחת לשמוע את זה אבל זה לא עוזר להרוג את עזה. זה עוזר לחיילים אבל מספיק מדינה שלמה מתפללת כולל החילוניים שעושים מצוות החרידים בככלל לא שייכים מבחינתי למדינה הזו כל עוד הם לא עושים צבא. מכבד רק את אלה שעשו כולל את החרידים הבודדים שעשו
A#
לא דיברתי עליך!
דיברתי על רוב החרידים! ואמרתי שאני מעריך את החרדים הבודדים שכן עשו צבא (כולל את זה שגם רצו להתגייס)
A#
ניראה לי שהבנו כבר שכולנו באותה דעה - צריך להפסיק להכליל ולגייס את אלה שלא עושים כלום.
מישהו לא חושב ככה?
אני לא אמרתי שאתה שונא חרדים! לפי התגובות פה באמת יש פה אנשים ששונאים אותם (לא מבינה למה) אבל זה לא אומר שדיברתי אליך! דיברתי בכללי!
אני חושב בדיוק כמו התגובה. של
אחד בשביל כולם:) (אבוא לעיתים)
המינוסים האלה עושים פה שטיפת מוח לכמה אנשים
A#
שהם בני אדם קודם כל, כמו כולנו.
אם הם באמת בני אדם שיראו כמה אפשר לתרום למדינה.
A#
רק רע עושים!
אנונימי
כן כן, האלה שמצדיקים את הדוסים,
מה תגידו על זה? טפי עליהם מגעיליים שיכחדו
A#
לאחרון שענה-אלה בטוח "נטורי קרתא"- החרדים הקיצונים שהם נגד מדינת ישראל והציונות!
הם לא דתיים לאומיים ולא חרדים מתונים, אז אל תכליל
לעע ושבחדשות לפני חצי שנה ווהשנה שחצי מהחרידים שרפו דגל ישראל זה לא אומר כלול?!
הכללה או לא הם מאותו זן.
אז יאללה.
"אל תכליל" אומרת לי
A#
תתנו תתנו עוד מינוסים זה רק מצחיק אותי יותר,
דרך אגב, הקטע שלכם שחרידים הם עם שכולו טלית שכולה תכלת, ושהם כזה "נאמנים למדינה"
קחו עוד איזה סרטון, בגדול הם אוהבים רק את הדת והתנך לא את עם ישראל והצבא.
נ. ב
יאלה מינוסים תפציצו
A#
מה חשבתי לעצמי, שכחתיי עוד
(אגב הקבוצת נתורי קרתא או איך שלא קוראים להם הם הרוב פשוט הרוב מהעם החרידי)
A#
למה אתה מנסה לסכסך בכוח אפשר לדעת?!
מה הקשר לסכסך פאק
עם כבר לעצבן
ואני רק אומר את האמת אתן פשוט "מכחישות" הרבה דברים בנוגע לחרידיםנאז אני מראה כמה זה לא נכון
A#
את מכחישה, דיברת פעם עם חרדי רגיל? ליטאי לדוגמה? לא אה?!
אז את בעצם מחליטה לבד בשבילם מה הדעות שלהם וגם מה החלק מהאוכלוסייה החרדית שהם שונאי מדינת ישראל, באותה מידה אפשר למצוא לא מעט אנשים חילונים נגד מדינת ישראל ויותר לצערנו.
והנה אפילו קטע מויקיפדיה שנוגד את מה שאמרת:
"נטורי קרתא היא קבוצה חרדית קטנה המוכרת בהתנגדותה החריפה למדינת ישראל ולציונות...
הקבוצה קרובה מאוד בהשקפתה לעדה החרדית, אך נבדלת ממנה ונחשבת קיצונית ממנה.. חלקם הגדול של נטורי קרתא בישראל (כ-400 משפחות) מתגוררים בשכונת מאה שערים בירושלים, המהווה את מרכז קהילתם, ובנוסף בקהילות בבית שמש (כ-100 משפחות), ניו יורק (כ-100 משפחות) ובלונדון.‏
לא יודעת מה מאיפה הנתונים שלך אבל לפי מה שרשום פה הם רק 600 משפחות שזה מעט לעומת הקהילה כולה.
וזה עשה לך יותר טוב בחיים עכשיו?! אם כל אחד עכשיו ייתפס לקטנות אף פעם לא נסתדר!
אני אולי לא כל כך מכירה חרדים אבל אבא שלי כן והם אפילו שירתו איתו בצבא ועכשיו הם לומדים תורה ביחד! (אנחנו דתיים) וברור שכמו שיש כאלה נגד הארץ יש גם מלא בעד!
שהם רוצים הם עושים הפגנות על זה שהם לא רוצים להיות בצה"ל וכל עוד הם יהודים חזקים אשר שייכים למדינת ישראל הם צריכים לשרת פה כמו כולם, זה לא ישרתו בשבילך ואתה תשב על ספר תורה. אני מאוד מעריך את הקדושה שלהם לעם ישראל אבל יש עוד חלק מזה, ללכת ולעשות צבא,
אז תחשיבי את החרידים הקיצוניים שזה עשרה אחוז, ועוד האלה שלא רוצים לעשות צבא, זה כמעט כולם. זה למה אני נגדם כי מעבר לכך כמו שמפרסמים שהם עושים מהומות באוטובוסים ויורקים על אנשים רק בגלל הלבוש הבייתי שלהם. בושה
עוד משהו שרציתי לומר שאני מזהה איתך בהקשר לחילונים והכל אבל יש הבדל בין חילוניים\מסורתיים\ויש דתיים
הרוב משתייך לחילוניים ובזה אני מזדהה איתך אבל בהקשר למסורתיים ממש לא. (אני מסורתי)
A#
זה אותו דבר בדיוק כמו האלה שלא חרדים השמאלנים! וכשהם מפגינים מה?! זה בסדר?! רק בגלל שהם חרדים צריך להיתפס לזה כל הזמן?! אם חרדי יעשה משהו בחדשות ישר יזכירו שהוא חרדי נכון?! ואני ממש לא מסכימה עם הקטע של לירוק וגם הרבנים לא מסכימים עם זה אבל מה זה קשור לנושא?
יש חרדים שמתגייסים למרות שזה עולה להם בהתכחשות משפחתם, זה מחיר מאוד כבד שלא קל בכלל לשלם, אז לך קל לומר, על כמה מקרי יריקות בגלל לבוש שמעת אה? מקרים בודדים אם תשווה את זה למספר החרדים בארץ, בכל מקום יש את הקיצונים מדי ואת אלה שלא מייצגים את האוכלוסיה.
אני מסכימה שהם צריכים להתגייס למרות שהלימוד משמעותי מאוד אבל לכל דבר יש דרך ועם התוקפנות הזאת והצבת התנאים זה לא יושג מרצון.
תקשיבו אין לי כח להמשיך תוויכוח, אני אשאר עם הדעה שלי אתן תשארו עם הדעה הלא אמינה והכי מנסה להגן עליהם שיש כי זה אף פעם לא יתפס מצטער
A#
חחח תודה
תנסה להוריד את הערך מהדעה שלנו כי זה מה שהופך את שלך לשווה בשבילך.
זהו שזה כבר לא קטע של דעה אני נתתי לך עובדות ולעומת זאת אתה הבאת לי דעות, דברים שאפשר להתווכח עליהם ובגלל שעל עובדות אי אפשר להתווכח סיימת את השיחה.
תקשיבי,
אני הבאתי הוכחות! הבאתי קישורים לא רק דעות.
A#
הבאת הוכחות לזה שיש קבוצה כזו לא יותר מזה.
מעבר לזה,
יש קבוצה, ואמרתי גם שיש מלא חרידים שהם לא מתגייסים לצה"ל זוהי גם הוכחה כי זה באמת נכון.
A#
החרדים שלא מתגייסים לצהל ברובם זה לא כי הם נגד מדינת ישראל אלא כי הם חושבים שלימוד התורה חשוב מאוד וכבר יש מי שיגן על הארץ בצורה הפיזית אז הם עושים זאת בצורה הרוחנית.
זה לא תירוץ כל עם ישראל לא היה רוצה להתגייס לצבא ולא להיות בשבתות בבית ולהילחם 24\7, לכולנו יש דעות רק חבל שיש לנו מדינה של ט'מבלים שבאמת מאשרים את החרטה הזאת של הדתיים. כמו שהם מאמינים חזק בתורה גם עם ישראל, אפשר גם בצבא ללכת ולהילחם בלעדינו בלעדי צה"ל הם ממזמן היו מתים
A#
נכון אבל הם מגנים על המדינה בצורה שונה.
גם בעיני הם צריכים להתגייס אבל שוב לכל דבר יש דרך ודרך כפייה לא ישיגו הרבה.
הם מגנים על המדינה רק בתפילות? (בקיצור?!)
גם החיילים מדגנים בכוחם ובתפילות ששמים על עצמם תפילין. ברגעים הכי קשים
A#
הם מגנים על המדינה בתפילה ולימוד תורה.
גם המסורתיים והחילוניים את זה יש בשפע, עוד כוחות במדינה אף פעם לא יזיקו. ואגב התפילות בינתיים לא מגינות עלינו כמו צה"ל. (חלילה אני לא מזלזל בתפילות)
A#
בעיני אלה שני דברים שאנחנו זקוקים להם רק שלזה אתה לא רואה תוצאה ישירה כמו הצבא, אתה בעצם אומר שהחילונים והמסורתיים לומדים שעות תורה כל יום ומתפללים 3 תפילות כמו החרדים? אי אפשר להתווכח בנושא הזה כשאנחנו באותה עמדה..
סבבה מכבד את העמדה שלך (:
A#
מסכים איתך ששאנחנו באותה עמדה ואי אפשרלהתווכח אבל אין מה לעשות לפי דעתי זה קשה לשנות דעה
A#
אתה בעצם אומר שהחילונים והמסורתיים לומדים שעות תורה כל יום ומתפללים 3 תפילות כמו החרדים?
תלוי בבנאדם, יש אטומים יש באמצע ויש מבינים ופתוחים לדעות אחרות.
לא אבל אני חושב שהם גם תורמים בקטע של תפילות והכל
A#
אי אפשר להשוות בקטע הזה את החילוני שעושה טובה והולך לבית כנסת בשבת בערב לחרדי שמתפלל במניין 3 פעמים ביום ובמקום לעבוד לומד (חלקם)
חלק מהדבר שנקרא להיות דתי אוקי?
אבל, חיילים מתפללים כל בוקר, בין עם זה דתי עם כיפה. זה ממש לא קשור מי מתפלל יותר ומי לא.
לאור העובדה שהם לא עושים צבא והם רק קוראים תורה וחיילים נלחמים והרבה מתים זה לא באופן שווה
A#
טוב עזבנו את הקטע של ההם צריכים להתגייס.
לא כל החיילים מתפללים בבוקר בכלל לא ויש קטע שאני לא בקיאה בו שבלי שכל הזמן יהיה לימוד תורה העולם לא יתקיים.
ורק שתדעי שלבתי כנסת,
אני רואה מלא חילונים ומסורתיים בבתי כנסת מעל החרידים לפחות ככה זה בבית כנסת ליד הבית שלי
A#
בדיוק כי זה לפי המקום, לך לבני ברק תראה שם בבית כנסת יותר חרדים.
מן הסתם בני ברק זה עיר של חרידים
A#
נו ובגלל זה זה תלוי במקום