5 תשובות
שלום,

לפי הידוע לי לקופת חולים הכללי, ישנה רשימה של פסיכולוגים. אצלם המחיר מסובסד באופן משמעותי. גם לקופות החולים האחרות יש רשימת אנשי מקצוע העובדים עמם ומחיר הפגישות מסובסד.
יעקב ברמץ מומחה סטיפס
שלום ירון.
בקופת חולים כללית ישנן שתי אופציות לקבלת טיפול נפשי מסובסד:
1) לקופה זו ישנן תחנות ציבוריות מיוחדות שהיא המפעילה אותן. היתרון הוא ששם הטיפול הוא בחינם או במחיר סמלי; החיסרון הוא שלא תוכל לבחור את המטפל, אלא תקבל את המטפל או המטפלת שהצוות יבחר עבורך לפי התרשמותם מהבעיות שתציג. בתחנה הציבורית מטפלים פסיכולוגים (מומחים, מתמחים ופרקטיקנטים), עובדים סוציאלים ופסיכיאטרים: הפסיכולוגים והעובדים הסוציאלים מטפלים בשיחות (פסיכותרפיה); פסיכולוג מתמחה הוא פסיכולוג עם רישיון, שסיים את לימודיו, ומטפל תחת הדרכה; פרקטיקנט הוא תלמיד תואר שני בפסיכולוגיה קלינית שמטפל תחת הדרכה; פסיכיאטר הוא רופא המורשה לתת תרופות. בתחנה כל לקוח של הקופה זכאי לקבל טיפול של שנה עד שנה וחצי.
2) לקופת חולים כללית יש גם פסיכולוגים פרטיים שעובדים בהסדר איתה. במקרה זה התשלום גבוה יותר: כ 180 ש"ח לפגישה של 50 דקות. היתרון כאן שתוכל לבחור את המטפל שנוח לך איתו: ניתן ללכת לפגישות היכרות עם מטפלים שונים ולבדוק את הכימיה ואז להחליט. כאן אין הגבלה על אורך הטיפול, אך הסיבסוד הוא כן מוגבל בזמן.
אתה רואה שיש יתרונות לכאן ולכאן... בכל מקרה, שיהיה בהצלחה. תרגישו טוב.
תהלה אלזס-רגב, פסיכולוגית קלינית מתמחה.
תהלה אלזס-רגב מומחית סטיפס
ואיפה אפשר להשיג את רשימת הפסיכולוגים?
דנה
ב*2700 או דרך כללית מושלם
אין שם
היי ירון,

ישנם דרכים אחרות שממומלץ לנסות,
ישנו אתר מצויין שכשאתה משאיר בו פרטים חוזרים אליך פסיכולוגים פרטיים מומלצים מאזור מגורייך עם הצעה והסבר, בלי שתתחייב למשהו מראש.
אני ממליץ בחום לנסות...
בהצלחה..
אדם