4 תשובות
לא לקחתי אבל בהרבה מקרים זה ככה.. לאחר שהגוף מקבל תוספת כלשהי לאחר זמן הוא כבר מתרגל לתוספת ואז לא מרגישים בשינוי..
זה אותו דבר בקפה, יש כאלו שלא יכולים להתחיל את היום בלי זה כי הגוף כבר מכור לזה ואם לא יקבלו את זה הגוף יהיה עייף
הגוף מתרגל לתרופה והרבה פעמים צריך להגדיל את המינון.
אנונימית
טוב קחו עצה ממי שמתעסקת עם תרופות בלימודיה האקדמאיים וגם לוקחת ריטלין שנים.
לריטלין אין אדפטציה. אני לא צריכה להגדיל מינון. ברגע שנמצא מינון אידיאלי זה לא ישנה אם אני אקח גם 3 ביחד. אולי זה יפריע לישון.
הגוף לא מתמכר לזה.
המינון שלי הוא חריג למדיי ונדרש לאישור מיוחד הנקרא 29ג כדי שיכלו לנפק לי אותו. בימים שאני לא צריכה ריכוז מיוחד כגון ימי שבת וחגים וחופשות- אז אני לא לוקחת. ריטלין לא עושה לי קריז או תחושת הנאה. סך הכל מאפשר לי להוציא את המקסימום מעצמי במקום לקפוץ ולהיות חסרת קשב וסבלנות כמו שהייתי כל חיי. משפר את איכות הנהיגה והלימודים שלי מאד אפקטיבים.. לצורך השוואה... בתיכון הייתי בכיתת מבר ועכשיו אני מצטיינת בלימודי תואר מדעי באוניברסיטה...
אני לוקחת שנים את אותו המינון. מפסיקה כשבא לי ולוקחת כשאני זקוקה. לא שמעתי על אנשים שלוקחים סתם בשביל להרגיש טוב עם עצמם ובהיי.. כי זה רק מעיד על חוסר אחריות וטיפשות לקחת תרופה שלא ממסטלת וסך הכל נותנת לך עירנות וריכוז שהם יוכלו להשיג גם אם הם ישתו כוס קפה.

עזבו אתכם כל השמועות... בני נוער שחושבים שהם יקבלו תשומת לב אם כולם ידעו שהם מסניפים את זה ושזה עושה להם באזז טוב... הם משכנעים את עצמם שזה עושה להם משהו כיף. זה לא עושה כלום חוץ מריכוז. זו אחת התרופות הבטוחות לשימוש... והיא נמכרת כבר כמעט 70 שנה. אבל אין טעם לקחת סתם. רק אם יש צורך. ובטח שלא צריכים להקשיב לאנשים שבכלל לא חוו על בשרם את היתרון של תרופה כזאת. הם מוציאים שם רע לתרופה משנת חיים ובעיקר מוציאים לעצמם שם רע.
אל תיזונו משמועות של התמכרות ותופעות לוואי הזויות אחרת מזמן זה היה יורד מהמדף. אין הסתגלות. לא צריך להגדיל מינון פעם בכמה זמן. מוחלט לטעון כך מבלי להבין את דרך הפעולה של התרופה ברמה המולקולרית. המינון של רובנו נותר ללא שינוי למשך 10 שנים ומעלה... אין צורך ליטול מינון נוסף אם התרופה כבר מועילה.
לא הייתי נכנסת לפרקי זמן קבועים. אצל כל אחד זה עובד אחרת. על אחד הריטלין יכול תמיד להשפיע ועל משהו אחר אחרי כמה פעמים פחות מרגישים השפעה. זה תלוי גם בסוג כדור. כמו שאמרה פה משהי, הגוף, המוח מתרגל למינון הרגיל ולכן, חשוב שמשתמשים בריטלין להיות במעקב אצל רופא נוירולוג שמתמחה בהפרעת קשב וריכוז, בתדירות של פעם בחצי שנה.

ריטלין רגיל 10 מיליגרם מחזיק לשלוש/ארבע שעות - תלוי אצל כל אחד זה אחרת.
ריטלין sr מחזיק כ-6 שעות.
ריטלין la מחזיק 7/8 שעות.
אגב מנסיון שלי, שני הסוגים האחרונים, הם כדורים שיש להם השפעה שנים. כמובן שצריך לקחת בחשבון שיכולות להיות תופעות לוואי ועל כל אחד זה משפיע אחרת.
קונצרטה אני יודעת שמחזיקה להרבה יותר זמן אבל אני לא מתמצאת.
אנונימית