4 תשובות
לפי דעתי לא. אבל מותר למורה להראות לתלמידים מעט חלשים או שלא לומדים תלמיד או תלמידה שהם דוגמה למופת כדי שגם הם יהיו כמו התלמיד/ה
זה טבעי שמורה תחבב תלמידים מסוימים יותר מאחרים, אבל רצוי לא להראות את זה באופן בולט. לא רק שזה גורם קנאה ותחושת נחיתות לתלמידים האחרים, זה גם עלול לגרום לתלמידים ה"מועדפים" לנצל את אהבתה כלפיהם ולשכנע אותה להעלות ציונים, לוותר על שיעורי בית וכו'. בקיצור, זה לא מומלץ.
שואל השאלה:
פשוט ישנה מורה אחת והיא ממש נדבקת לתלמידה הכי טובה וכל הזמן קוראת לה בשם חיבה ואומרת שהמורה שילמד אותה שנה הבאה זוכה בה, וכל הזמן מחמיאה לה ודברים כאלו
הייתה פעם אחת שלמורה התגלה שהתלמידה באה מאותה מוצא והיא התחילה לומר דברים כמו "יואו, אנחנו דומות, איזה כיף!" וזה פשוט נראה לי יותר מידי מעוות.
פשוט ממש לא בסדר, בעוד היא מאכילה את התלמידה הטובה מכפית זהב היא מתייחסת לתלמידים האחרים כמו אל חיות קרקס.
היא צועקת עליהם וחסרת סבלנות לשאלות או התלוצצויות.
אנונימי
בעיקרון, אסור למורה או לאיש מקצוע להראות עדיפות לאדם כלשהו במסגרת עבודתם. כלומר, לאותה מורה אסור מבחינה אתית להראות עדיפות לאותה תלמידה. מה שהיא כן יכולה לעשות זה להשתמש בה כדוגמה אישית (סליחה על הניסוח הצולע) כדי שתלמידים אחרים ילמדו ממנה אם היא מצטיינת הכיתה. היחס שאת\ה מתאר\ת הוא אסור, אלא אם כן זה נאמר לה בצד, לא מול כל הכיתה (מה, שלפי דבריך, לא קורה).
באותו הנושא: