4 תשובות
במדינת ישראל יש חוק המחייב כל כלי רכב להיות בעל ביטוח חובה. זהו אחד ההבדלים החשובים ביותר בין ביטוח חובה ובין הביטוחים האחרים, הנחשבים לביטוחי רשות. כל מי שרוצה לעשות ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' יכול לעשות זאת, אך ביטוח חובה הוא הכרחי. אדם שנתפס על ידי שוטרים ללא ביטוח חובה בעצם עובר על החוק, ונגזר עליו עונש המתאים לסוג העבירה. מעבר לכך, ניתן לראות עוד מספר הבדלים בין כל הביטוחים הללו.

מה מכסה ביטוח חובה

ביטוח החובה מכסה את נזקי הגוף של נהג הרכב ושל הנוסעים. ביטוח החובה נכנס לתוקף ביום שבו הבינה הכנסת כי חייבים לדאוג לנהגים על הכבישים לאורך סטטיסטיקת תאונות הדרכים העגומה שקיימת בישראל כבר עשרות שנים, ולכן, לאחר תהליך חקיקה מסודר קיים הביטוח הזה. ברגע של תאונת דרכים או כל מקרה אחר שפוגע בנהג בזמן שהוא נמצא ברכב ביחד עם הנוסעים, ניתן להפעיל את ביטוח החובה וליהנות מכספי הביטוח, בהתאם לתוצאות התביעה.

מה מכסה ביטוח מקיף

ביטוח מקיף הוא אמנם ביטוח רשות, אך הוא נחוץ מאד לכל מי שדואג שמא יקרה משהו לרכב שלו ורוצה לוודא שבמקרה וקורה משהו, חברת הביטוח תדאג לכל. שמו של הביטוח המקיף אומר הכל. תפקידו של הביטוח הוא לכסות במקרה של נזק ברכוש, כלומר, אם קורה משהו לרכב עצמו, אז חברת הביטוח מפעילה את הפוליסה ותיקון הנזקים ממומן. ביטוח מקיף אינו נוגע לנוסעים ברכב, אלא לרכב עצמו, וכך אם נגרמת לה תאונת דרכים שפוגעת בגוף הרכב, במנוע, בשמשות (דורש ביטוח שמשות), כאשר הפגיעה היא על ידי רכב אחר, גוף דומם או חי מכל סוג שהוא, נזקי טבע הכוללים רעידות אדמה, שיטפונות והצפות, ברד וכיוצא בזה. בנוסף, הביטוח המקיף גם מכסה נזקים שנגרמו כתוצאה של מעשה אדם, כמו פריצות לרכבים וגניבות של כלי רכב, ונדליזם ועוד.

השלמה עם ביטוח צד ג'

שני סוגי הביטוח הקודמים כיסו את הנוסעים ברכב עצמו ואת כלי הרכב, אך במרבית המקרים מדובר גם על צד ג' שנפגע. במקרה של תאונת דרכים של שני רכבים, או שמעורבים בה הולכי רגל, רוכבי אופניים וכדומה, הפוליסה מופעלת ומכסה את הוצאות המשפט, הטיפולים הרפואיים ועוד כל מה שצריך כדי לממן את הנזקים שנגרמו לאחרים, לאותו צד שלישי שנפגע ותובע את חברת הביטוח, במידה ותרצו לקבל מידע נוסף בנושא ביטוח אופנוע לחצו כאן
ביטוח חובה מספיק לפי החוק. ביטוח צד ג' זה בשביל שאם נכנסת במרצדס או יגואר וגרמת לו נזק, שלא תצטרך לעבוד כל החיים שלך בשלוש עבודות כדי לשלם על הנזק שגרמת לו.
ביטוח חובה הוא כשמו כן הוא חובה
ביטוח צד ג' מכסה נזקים שלך לרכב שבו נכנסת אחרת כל פגיעה תהיה מכספך עד השקל האחרון כולל תביעה
מומלץ מאוד לרכוש צד ג' + גרר וחילוץ+ביטוח שמשות לדעתי
חובה הוא חובה על פי חוק - כי הוא מכסה פגיעות בגופם של בני אדם ונועד לאפשר מתן סיוע וכיסוי הוצאות רפואיות מיידיות לכל אדם שנפגע - אפילו אם המכונית עמדה בחניה ומישהו מעד לידה ונחבל ממנה!
ביטוח צד ג - אינו חובה אבל.. משמעו כיסוי/תשלום עבור השחתת הרכוש שהרכב הזה פגע בו, חלון ראווה, מכונית יוקרה וכאלה
באותו הנושא: