3 תשובות
הנה תקציר:

הספר "שרה גיבורת נילי" נכתב על ידי דבורה עומר.
שרה הינה בת למשפחת אהרונסון. יש לה אחות בשם רבקה, אח בשם אלכס. כל משפחתה גרה בחדרה. אביה הוא בוטניקאי ויש לו שדות שלמים וגדולים. באחד מימים נפלאים אלה שרה יוצאת לטיול עם סוסה ופוגשת איש אחד שקוראים לו אבשלום. שרה מתאהבת באבשלום. ביום מן הימים לוקח אבשלום את אלכס, שרה ורבקה למערתו הסודית ושם הם מקימים ארגון סודי שקראו לו "הגדעונים". לאחר מכן באים התורכים עות'מאניים לשדות של אהרונסון ושוחטים אותם. ואז בא אלכס ודוחף אחד מהתורכים ובטעות הורג אותו. לאחר ששמעו זאת הקצינים התורכיים, הם שולחים חיילים שילקו את אלכס. לאחר מכן ארגון הגדעונים מחליטים לנקום בתורכים בכך שהם יגנבו מהם בחשאיות בלילות. הם מצליחים בכך.
אז פוגשת שרה אהוב אחר והם מתחתנים ועוברים לבירת האימפריה העות'מאנית, קושטא, איסטנבול של ימינו. שם באחד מהמהומות בעיר שמעה שרה שבאירופה נפתחה מלחמה, מלחמת העולם הראשונה, ושהאימפריה העות'מאנית מצטרפת גם כן. היא מתחילה להתכתב עם משפחתה ומגלה שמשפחתה פתחה ארגון סודי, שקראו לו ניל"י.
כאשר היא חוזרת לארץ היא גם כן מצטרפת לארגון, והיא קיבלה את תפקיד העברת המידע לבריטים. היא למדה את סגנון ההצפנה ושולחת פעם אחר פעם לבריטים את כל המידע. אולם אז חלה נקודת מפנה, לרעתם של ניל"י. התורכים תפסו אחד מחברי הארגון והוא הזגיר את כולם. התורכים באו, ועינו את כל חברי הארגון. לבסוף לאחר שלא יכלה לסבול עוד התאבדה שרה וירתה לעצמה ירייה לפה
התקציר הזה ממש לא נכון!
עדי
זה ביכלל לא נכון
ערן