7 תשובות
10000 ש"ח לחודש
אחת לכמה זמן מתפרסמת כתבה שבה חושפים משכורות ענק שמשלמשים לפועלי תברואה. הכתבות הללו הן לא לגמרי שקר, אבל הן מציגות באור לא נכון את הנתונים האמיתיים.
בכל ארגון גדול יש כמה אנשים יוצאי דופן שבגלל הותק שלהם או סתם בגלל קומבינה אישית כלשהי מקבלים משכורת מאוד שמנה. מה שמצחיק באמת הוא שאותם אנשים בפועל לא רוכבים על משאית הזבל ב-4 לפנות בוקר. בנוסף, צריך לזכור שאם אתה ואני נתחיל לעבוד שם כפועלי תברואה, סביר להניח שלא נגיע לתנאים הללו ב-10 השנים הקרובות (אם בכלל).

בפועל המשכורת האמיתית מאוד משתנה ממקום למקום. יש מקומות שבהם עובדי התברואה הם של העירייה (עובדי עירייה עם כל הזכויות) ואז אחרי כמה שנים יש תוספות על ותק ועוד כל מיני תנאים אישיים שבאמת מעלים את השורה התחתונה בתלוש המשכורת. מנגד יש מקומות בהם העובדים שייכים לחברות קבלניות שמחפשות רק לחסוך.

בנוסף חשוב לזכור שעובדי התברואה עובדים לרוב בשעות חריגות בלילה, בבוקר ולעתים במוצאי שבת וחג, דבר שמעלה את המשכורת על פי חוק.
השעות הללו גם מאפשרות לאנשים להחזיק את העבודה הזאת כעבודה שניה ואז תלושי המשכורת שמגיעים לעיתונים הם בעצם אחרי תיאום מס בין שני מקומות עבודה.

דבר אחרון, לפני שמסתכלים על תלוש משכורת של מישהו, חשוב לזכור שמדובר במקצוע לא כ"כ פופולארי. לכן הגיוני שינסו למשוך אליו עוד אנשים ע"י בונוסים למשכורת וזה משהו מבורך!

אם זה משהו שמעניין אותך כעבודה - למה שלא תיצור קשר עם מחלקת כח-אדם בעירייה שלך ותנסה לברר האם הם מחפשים עובדים ומה התנאים. אגב, אם הם יגידו לך שזה משהו שהם עושים דרך חברה קבלנית, אתה יכול להבין לבד מה המשכורת והתנאים...

מקווה שעזרתי:-)
הילה צודקת

10000 ש"ח לחודש

אח של חברה שלי עובד בתברואה ומרויח את הסכום הזה.
אנונימית
אבל זמנים השתנו מה שקיבלו פעם לא מקבלים היום
אנונימי
תתפלאו, אבל למרות העבודה המסריחה והקשה הזאת, הם מרוויחים משכורות יפות.
סתם מצאתי תשאלה הזו כשחיפשתי כתבה על זה אז הנה באיחור קליל
מממש
אנונימית
באותו הנושא: