8 תשובות
יש עכשיו משהו חדש שהוציאו של קריליין זה קרם בצבע כתום ויש גם תכשיר לייבוש החצ'קונים אפשר לקנות את זה בסופר פארם
לפני שאת רצה לקנות משחות נגד פצעים קודם כל כדאי להבין שהתכשירים לא מונעים את הופעתם של פצעים חדשים וזה לא באמת פותר את הבעיה.
ברוב המקרים אפשר להפחית את הכמויות של הפצעי בגרות אם מפחיתים בממתקים וחטיפים ועוברים למזון בריא יותר. גם להוריד בלחץ ובדאגות אם יש כאלו יכול מאוד להועיל.
כי שני הדברים הנ"ל מאוד משפיעים על עור הפנים.
בהצלחה
קורוטאן אבל יש לזה תופעות לוואי
אני משתמשת בקרם כזה נקודתי שנראה כמו לק. אם אני לא טועה של קוראים לזה DR. OR:)
אנונימי
שלום רב,
קיימים כיום בהחלט תכשירים טובים לשיפור מצב האקנה. התייעצי עם קוסמטיקאית באזור מגורייך. לפני שימוש בתכשירים רצוי לעשות ניקוי עמוק של העור משומנים ושחורים ולאחר מכן להתחיל להשתמש בתכשירים המותאמים לך אישית.
לא לגעת בפנים לבד, הדבר עלול לגרום לצלקות לטווח ארוך.
יהודית מורי מומחית סטיפס
ערב טוב,
כדי להתמודד עם פצעים יש לתת מענה מקיף ורחב.
יש מספר מוצרים אקטיביים לריפוי הפצעים ומניעת חדשים. שגרת טיפוח נכונה יכולה לצמצם מאד את התופעה.
briza-mey מומחית סטיפס
שלום רב,
ה"אקנה", פצעי הבגרות, הינה למעשה דלקת בלוטות החלב, השומן וזקיקי השער בעור.

ברוב המקרים מקורה של תופעת ה"אקנה" בחוסר איזון הורמונלי בגוף. חוסר האיזון ההורמונלי נפוץ בעיקר בתקופות השינויים ההורמונליים האופיניים לגיל הנעורים.

בגיל ההתבגרות אין כנעט הבדל בין נערים לנערות בעצם היותם חשופים לתופעה, בצורה בה מופיע ה"אקנה" או בנזקים העלולים להיגרם עקב הזנחה או טיפול לא נכון בפצעים או בעור.

אין ספק כי תופעת ה"אקנה" מהווה מטרד ומקור לסבל פיסי ורגשי כאחד. ברוב המקרים, טיפול כללי ומקומי נכון במוקדים הדלקתיים ימנע סיבוכים ויביא להבראה שלמה. אולם, הזנחת התופעה ועל אחת כמה וכמה טיפול לא נכון ו/או רשלני, עלולים לגרום לסיבוכים ולכיעור ניכר של הפנים ולנזקים בלתי הפיכים דוגמת "חורים" חטטים, בעור צלקות מכוערות על הפנים וכד'.

לצערי אין בנמצא תכשיר להורדת פצעונים במהירות. כשם שלא ניתן לעצור את ההתבגרות ואת הפרת האיזון ההורמונלי האופיינית לתקופת ההתבגרות, כך לא ניתן למנוע את תופעת ה"אקנה". אולם, מודעות לבעיה, טיפול נכון במוקדים המוגלתיים מיד עם הופעת התופעה ובמהלכה, ותזונה נכונה בתקופת השינויים הפיזיולוגיים וההורמונליים עשויים להקל משמעותית את הסבל מהתופעה ולמנוע נזקים קוסמטיים ונפשיים לעתיד.

הטיפול האופטימלי בתופעות ה"אקנה" הינו שילוב של טיפול יום יומי עצמי וטיפול תקופתי ומעקב של קוסמטיקאית מקצועית פרא-רפואית המתמחה בטיפול בעור אקנתי, אשר תאבחן את התופעה ותמליץ על הטיפול הנכון בעזרת התכשירים הנכונים ואף תדריך אותך לטיפול עצמי יום יומי נכון. קוסמטיקאית מקצועית ומוסמכת תדע גם לכוון אותך אם ובאיזו תדירות עליך לעבור טיפול קוסמטי יסודי יותר לניקוז ניקוי חיטוי וריפוי הנקבוביות והפצעים.

כתבות נוספות ומידע רב בנושא ניתן למצוא באתר הבית שלי.

בהצלחה,
רבים המאמרים שנכתבו אודות אקנה, סוגי האקנה ודרכי הטיפול בבעיה.
גם אני כקוסמטיקאית מוסמכת בראש העין, טיפלתי בבעיות אקנה מדרגות חומרה שונות.
לצערי אינני יכולה להמליץ על תרופת קסם להעלמת הבעיה, אבל כן הייתי ממליצה ללכת לקוסמטיקאית טובה עם ניסיון על מנת שתוכל לאבחן ולתת מענה טיפולי הולם.

רק שתדעו שטיפול אצל הקוסמטיקאית איננו מושלם ללא טיפול ותחזוקה של המטופל, ברמה יומיומית, וכמובן עם המוצרים המתאימים, לא מכירה תרופות סבתא, כן מכירה מוצרים שנבדקו רפואית ומוכיחים את עצמם.
במכון היופי שלי בראש העין - הטיפול שהנני עושה (בד"כ) לבעיות אקנה הינו טיפול פנים מסוג קומודקס (Comodex) מבית כריסטינה קוסמטיקס.
שימוש במוצרים בבית הינו הכרחי, ונכון ישנם הרבה מוצרים ותכשירים טובים בשוק, ופה בדיוק הניסיון של הקוסמטיקאית נכנס לפעולה לשדך את המוצר הטוב ביותר עבור המטופל.
מוצרים פופלרים אצלי במכון ובאתר, שבדרך כלל עושים את העבודה הם ערכות לטיפול באקנה מבית חביבה ריבקין.
רק בריאות

מיטל - מכון יופי בראש העין
מיטל יופי ואסתטיקה מומחית סטיפס
באותו הנושא: