3 תשובות
השוחט מקבל את העופות דחוסים היטב כדי שהוא יוכל לתפוס אותם בקלות, מוריד להם את רוב הראש לפי ההגדרה ההלכתית (כזכור לי יש שני קנים ומספיק אחד כדי להרוג אותו) ואז העוף עובר לתלייה כאשר הוא הפוך.
מכשיר התלייה הינו למעשה פס נע בו עוברים כל העופות השחוטים מהשוחט אל אחד אחר שבודק אותם. הוא עובר עוף עוף, מכניס אצבעות, בודק שהעוף אכן נישחט כהלכה (אם לא, הוא מוציא אותו מהפס) וכאות הכשר, הוא מוציא לו את קצות הקנים החוצה, שיבלוט שהוא עבר בדיקה והכל כשורה.
בין השורות, אני יכול לספר לך על הבדל אחד בין כשרות רבנות לכשרות בד"ץ: השוחטים בכלל, מאד רגילים לעבודה שלהם ולכן הם נכנסים לקצב שחיטה שעדיף שלא תדע את המספרים... בכל אופן, הבדצים מכריחים את השוחטים שלהם לשחוט לאט יותר מה שגורם לשחיטה טובה יותר. איך זה בא לידי ביטוי? התופעה הלא שכיחה במיוחד אבל המזעזעת היא שלא רק שהשוחט לא יצא ידי חובה של ההלכה, אלא גם שהעוף עדיין חי! כן כן, מגיע הבודק בפס הנע ומוצא עוף תלוי, חי פצוע קשה.
אחרי נגמרת מלאכת השחיטה זה כבר עובר לטבחים שמורטים נוצות, מוציאים דם וכו'.. לא משהו שמעניין אותך ביחס לשאלה
1. בדיקת העופות לפני השחיטה שהם באים ממקום עם הסתברות אפסית לטרפות.

2. שחיטה בסכין כשרה.

3. כמובן, שוחטים מוכשרים. עם וותק וניסיון.

4. פיקוח כללי על השוחטים במהלך השחיטה ישנה דמות רבנית בכירה העונה לשאלות שמתעוררות תוך כדי התהליך. (וכן פיקוח על הסכינים). וכמו כן השחיטה הליין בו העופות נשחטים פועל לאט ולא מהר כדי שהשוחטים יעבדו בריכוז ולא במהירות.

5. בדיקת צומת הגידים הריאות ועוד. (אחרי השחיטה).


ועוד..
איזה תשובות מוזרות כתבו פה!
שלא במקרה אני חרדי, ואני שוחט כבר מ2003..
שלך לי את הפרטי שלך או מייל ואני יסביר לך הכל, וגם ישלח לך סרטון שלי שוחט עופות.
אנונימי