7 תשובות
תני הסבר הגיוני להאמין בו.
אין לי הסבר הגיוני,
לדעתי פשוט אי אפשר להאמין במשהו לא מוכח, או משהו שאני לא רואה אותו ויודע בוודאות על קיומו.
הם פשוט לא מאמינים! מה אכפת לך? למה צריך להיות סיבה לכל דבר די כבר לשאול כל היום את השאלות המטומטמות האלה באמת שלאף אחד כבר לא אכפת... פשוט אין סיבה לא מאמינים יש לך בעיה!?
אנונימי
דתות זה התעסקות חסרת תועלת ומיון לא הכרחי ולפעמים גם מזיק של האנשים בעולם.
אנחנו לא מאמינים שאלוהים קיים פשוט.
אני לא מוצא את התגובה הארוכה שכתבתי על זה פעם אז הנה הגרסה המתומצתת: יש לאי האמונה שלי באלוהים הרבה סיבות, העיקרית מביינהן היא שאין לי אף סיבה, אפילו לא הקטנה ביותר להאמין שיש אלוהים, הפיזיקה מסבירה כל דבר בעולם הזה, ומה שלא אני בטוח שהיא עוד תסביר. את הסיבות הנוספות אני אחלק לאל הפרטי של היהדות ולאמונה בכוח עליון בכלל, האל הפרטי של היהדות: קודם כל והכי חשוב, מה הסיכוי שמכל עשרות אלפי הדתות שהאדם המודרני האמין בהם במהלך שנות קיומו, דווקא היהדות היא הנכונה, אם היית נולד להוריד נוצרים היית נוצרי אם לבודהיסטים היית בודהיסטי, מה גורם ליהדות להיות הנכונה?
דבר שני הוא כל מיני טעויות ואי דיוקים באמונה היהודית, אני יכול להוכיח לך בעשרות דרכים שהעולם קיים יותר מ6700 שנים (מדענים יכולים להוכיח לך במאות דרכים), מספר הכוכבים בגמרא לא נכון, ועוד ועוד.
סיבות לא להאמין באלוהות באופן כללי הן לדוגמה בעיית הרוע, אם אלוהים הוא טוב וכל יכול למה הוא לא עושה שלכולם יהיה טוב?
בעיות בהגדרה של יצור כל יכול- האם הוא יכול ליצור אבן שהוא לא יכול לשבור?
למה שאלוהים יצור אותנו? היצור בעל התבונה הרבה מכולם צריך לעשות את פעולותיו בצורה לוגית והגיונית, אין לו שום אינטרס ליצור את בני האדם..
כי אין אחד כזה. אתן לך סטטיסטיקה קטנטנה:
יש בערך 3,000 דתות מסביב לעולם. יש בכל דת עשרות זרמים וחצרות. יש כתות. אם את מחשבת את כל האלים, הכתובים, אנשי הדת וכדומה, כבר יש לך מעל למיליוני דרכים וצורות לאמונה.
מה הסיכוי, שאני נולדתי בזרם, בחצר ודת הנכונה? למה להאמין ביהדות, אם כבר? הרי לנוצרים יש 2.1 מיליארד מאמינים! ולמוסלמים יש מיליארד מאמינים! אולי הרוב צודק? כי ליהדות יש בסה"כ כמה מיליונים מסכנים של מאמינים..

והאבולוציה? כל כך הרבה מחקרים ותצפיות אישרו שיש אבולוציה. והיא מתקיימת גם עכשיו. בכל מקום בעולם. מינים מתפתחים. כל דור ודור הופך למשוכלל ויעיל יותר. מכל הבחינות. וגיל העולם הוא יותר מ-6,000 שנה. יש הרבה הוכחות. שכבות אדמה, נטיפים, סלעים ועוד, שדרוש ליצירתם מיליוני ואף מיליארדי שנים. תארוך הפחמן - עוד דרך שמצליחה לקבוע את גילם של מאובנים ועצמות.
המדע בודק עובדות. המדע מעורר את ההיגיון והסקרנות הטבעיים שלנו. שום דבר לא בטוח בעולם הזה חוץ מהמוות. אף פעם לא ראית מישהו אומר "הא - בזכות התפילה הזאת הכחדנו מחלה!", נכון? בזכות החיסונים שהמדע פיתח הוכחדו מחלות (אבעבועות שחורות), תמותת התינוקות ירדה לכמעט 0%, האריכו חיים ל-80 שנה בממוצע מ-40 שנה בממוצע תוך 100 שנים בלבד...

הדת לא עשתה כלום. אין לה הוכחות, אין אימותים.. אין שום דבר. רק תופסת אנשים קלי דעת ללכת אחריה ולהתרבות כמו עכברושים. הדת כובלת אותך. לא לאכול בייקון (האהוב עלי), לא לאכול שינקן, לא לאכול שרימפסים, לא לאכול סושים עם בשר סרטנים, לא לאכול פיצה עם פפרוני (הדבר הכי טעים בעולם *~*), לא להתחתן עם "גויים", לא לפתוח מטרייה בשבת, לא לחתוך נייר טואלט בשבת, לא לחטט באף בשבת, להתפלל כמה פעמים ביום, לצום כמה פעמים בשנה ופשוט לחיות אורח חיים מעונה שכבול מתחת לשורה של אנשים זקנים עם זנבות שועלים על הראש שקוראים לעצמם "רבנים" זה לא בשבילי.

אני אתאיסטית כי אני רוצה לחיות באופן חופשי והגיוני. לראות עולם ולא פסוקים. לחקור את העולם ולא לקרוא תירוצים מספר בן 5,000 שנה. לחיות. פשוט לחיות.