10 תשובות
שלום ורד
ראשית יש לכוון את המחוגים בשעון לשעה הנוכחית, נעשה את זה ע"י סיבוב העיגול החיצוני בכיוון השעון (ולא ע"י סיבוב המחוגים עצמם או נגד כיוון השעון).
לאחר שכיוונו את השעה, יש להזיז את כל המתגים הקטנים (בד"כ בצבע אדום) המופיעים ליד מספרי השעות כלפי חוץ, פשוט ע"י דחיפתם לכיוון חוץ השעון.
לאחר מכן נבחר את השעות בהן נרצה שהדוד יידלק ואך ורק את אותם המתגים המופיעים בין השעות שנבחרו נחזיר פנימה (יתרון לבעלי ציפורניים).
בשעונים מסויימים ישנו מתג נוסף שלידו מופיעים 0 ו-1 למתג זה ישנם 3 מצבים:
0-הדוד לא דולק אף פעם גם אם כיוונו את השעות
1-הדוד דולק באופן קבוע בלי קשר לשעות שכוונו
מצב ביניים (בין 0 ל-1)- הדוד יפעל בשעות שכוונו
תמקמי את המתג בין 0 ל-1.
מקלחת נעימה...
יקיר
המשך לשאלה:
האם במקרה שהמתג הקטן בשעון עצמו נמצא באמצע, בין 0 ל1, עדיין צריך "להדליק" את הדוד על ידי העברת המתג האדום הגדול (זה םע הנורה בפנים) , למצב פעיל?
רות
שאלה נוספת
מה יכולה להיות הסיבה שלמרות שזה מסומן על האמצע(שעון) זה לא מתקתק וכאשר זה על האחד(קבוע) השעון מתקתק,אציין שזה מסומן על אחד זה פועל באופן קבוע בלי קשר לשעה שכוונה

בבקשה עיזרו לי
תודה
פיני
1. הפינים הקטנים שבהיקף - שכולם יהיו פנימה (לא החוצה), רק השעה הרצוייה להפעלה החוצה.
2. שים לב שיש מעין משולש שמצביע עליהם (על הפינים הקטנים) - ודא שהוא מכוון לשעה הנכונה (שעון של 24 שעות).
3. המתג האדום הגדול צריך להיות על 1 "דלוק"
דפנה
דוד "שמש חשמלי"? מי המפגר ששעל את זה?
דניאל
אני אין לי מושג למה ההוא חושב שאי אפשר לאמר דוד שמש חשמלי. האמת? יכול להיות שהוא צודק. בחיים לא עליתי על גג ביתי לראות מי נגד מי. אני חושב שזה אותו בית קיבול, ושאם אין שמש, אתה מפעיל בגאוניותך (צריך להיות אכן גאון, בלי ציניות) את שעון הדוד, שהופך ברגע זה להיות חשמלי. כמו המכוניות ההיברידיות שרגע אחד הן עובדות על דלק ורגע אחר על חשמל.
ועכשיו להפעלת שעון הדוד: האמת שזה די חכם ודי פשוט. הבעיה שעד שאתה תופש איך מפעילים אותו עוברת עונה ואתה שוב שוכח ושוב מתבלבל. ככה זה איתי מכל מקום. הכי טוב זה לכוון אותו כל בוקר ואז לא שוכחים. טוב סתאאם. העיקר היום בבוקר זו התמונה: אני על סולם--כי השעון ממוקם גבוה מקומתי--ביד אחת מחזיק את הלפטופ שבו ישנן ההוראות המאד לא ברורות --וביד השניה מנסה לכוון סטפ בי סטפ את המחוגים, המתגים, הלחצנים. אבל חכו--עוד לפני זה--לקח לי חצי שעה לפתוח את מכסה השעון--מין מכסה שאין שום סימן איך להרים אותו כדי להגיע ללחצונונינונים. בקיצור אני איש עסוק למדי ובחיים לא כתבתי, איך זה נקרא, טוקבק. אבל בא לי פתאם לשתף. ואל תגידו לי שאני קלמזי או אדיוט בבקשה. אגב--אני רואה למעלה שיש מי שחושב שצריך לדחוף את הלחצוציות החוצה לשעה הרצויה--אולי זה נכון בשעון שלו--אבל בשלי לוחצים את המתגיגיניות החוצה. ואחכ גם יש איזה סדרה של 3 מתגים שאני אף פעם לא יודע אם למעלה או למטה. עכשיו אני חושב שזו קונספירציה של חברת החשמל. הרי מה הרוב עושים מרוב עצבים? מדליקים את הדוד על קבוע לכל השנה. שלא יהיה להם חס וחלילה קרר רר רר בבוקר בטוש (דוש יענו) לפני העבודה. ומי מרוויח? אתם יודעים. מציע שנעשה חרם הפעלת דוד חשמלי בימי החורף, מה יש נסבול קצת, עד שיביאו לנו סופסופ שעונים פשוטים פשוטים כמו פעם, ואולי עם לוח קטן צמוד שעליו חרוטים ההוראות הפשוטות--ואז לא נצטרך לעלות על הסולם עם לפטופ ביד ואולי ליפול על הראש יחד עם המאק החדש ושלא נדע. מי רוצה שידעו עליו ששבר את מפרקתו תוך כיוון שעון הדוד עם לפטופ 17 אינצ' ---מישהו בכלל יבין מה עשה שם למעלה בסולם? טוב נו אני יודע שנסחפתי. טוב אני עוזב כאן. חייב לתת מבט נוסף בשעון. מת כבר ללחוץ את הלחציצונים והמתגנונים בשעונון של הדודון החשמלון. הפעם אני אקח את הפיסי אבל אקח שולחן למען היציבות.
סרקוזי
אהבתי, לא ייאמן שאנחנו באמת מקדישים לזה ככ הרבה זמן, וחוץ מזה הרגת אותי מצחוק:)))
והצלחתם לבלבל אותי לגמרי, מישהו יכול להסביר איך זה עובד, למה צריך לכוון את השעה במחוגים שבמרכז השעון ואת המתגים הקטנים החוצה או פנימה בשעות שרוצים שהדוד יפעל?
נמאס ממקלחות קפואות בבוקר...
מאיה
הי מאיה, נחמד לי שהצחקתי... לפחות יצא משהו טוב מהטיימר המה זה דפוק הזה. אבל האמת שמאז סיפור הסולם הטיימר עובד בסדר. כלומר עליתי על הענין... בטעות כמובן... מבלי שהבנתי מה מי מו. אבל תדעי--תמיד יש הנדימן בין החברים שבשבילו זה שטויות כסף קטן, והוא גם ישמח להראות לך כמה הוא מוכשר וענק. אז תני לו להתבטא... תעשי לו את היום.. וכשיבוא הקיץ תשאלי כבר חוכמולוג אחר.. כי ביננו אני ואת לא מספיק אינטליגנטים... (:
סרקוזי
אני עשיתי את כל הפעולות הדרושות, כולל הזזת כל המתגים כלפי חוץ. יופי! אני סידרתי את השעות שאני רוצה שהדוד ידלק והזזתי אח הכפתור הקטן לאמצע, יופי! אבל הנורה האדומה המשיכה לדלוק, במקום להתעצבן צלצלתי לחשמלאי המקומי ומתברר שאצלנו זה להפך! כך המתגים פנימה חוץ מאלה של שעות ההדלקה... הם צריכים להיות כלפי חוץ! הפלא ופלא הנורה האדומה כבתה!
כל יום לומדים משהו חדש!
chearyshe
כיוון דוד שמש הוא דבר פשוט מאוד ומתנהג כמו שעון אמיתי לכל דבר.
העיגול הגדול מראה על דקות והקטן על שעות, המחוגים הם השעה הנוכחית.
רצוי לבצע ניסוי קטן לפני שמפעילים את שעון הדוד.
באותו הנושא: