6 תשובות
בקצרה אם הנך מתחת לגיל 18 התשובה היא לא.

בהרחבה - הפלה היא התערבות פולשנית בגוף להוצאת עובר.

כדי שרופא יוכל לבצע זאת עליו לקבל את הסכמתך המפורשת ובכתב תוך שהנך מודעת היטב לכל הסיכונים הכרוכים בניתוח מעין זה, אחרת הוא ייחשב כמי שביצע תקיפה נגדך.

הסכמה היא פעולה משפטית, ועל פי חוק הכשרות והאפוטרופוסות פעולה משפטית של קטין טעונה אישור נציגו (ככלל מדובר בהורה).

על פי אותו חוק, אם לא נשלל הדבר מן ההורים, אזי הם הנציגים הטבעיים של ילדיהם.
אנונימית יקרה, מצאתי את ההודעה הבאה באינטרנט, המשיב לשאלה הוא נציג של "דלת פתוחה" ארגון שמסיע לנוער במצבי מצוקה, כדאי לקרוא ולראות אם התשובה של נציג "דלת פתוחה" נותן לך כיוון כלשהו:

"שלום לך, האם את מעוניינת בהפלה? אני רואה כאן שאת בת 15 ולכן הפלה אינה עולה לך כסף. כל מי שמתחת לגיל 19 הפלה ממומנת לה על ידי קופת החולים. כמו כן, הורייך לא ידעו מכך כי זה לא ירשם בדוח הרופאי של קופת החולים שלך. אם אינך רוצה לעשות זאת דרך קופת החולים, כלומר באופן פרטי, זה יעלה לך בין 2000 - 3000 שקלים בהתאם לשבוע ההריון. אני רוצה מאוד שתתקשרי אלינו ביום ראשון לדלת הפתוחה בתל אביב כדי שנוכל להסביר לך את כל מה שאת צריכה לדעת ולעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה ולתמוך בך בתהליך. אם את רוצה את אפילו יכולה להגיע לדלת הפתוחה בתל אביב ביום ראשון בין השעות 14:00 - 18:00 ללא צורך לקבוע תור. כמובן שהכל חסוי ולא יעבור לאף אחד, לא להורים ולא לקופת חולים או למורות שלך. הכל יישאר ביננו ואנחנו מאוד רוצות להיות איתך ולעזור לך. מספר הטלפון של הדלת בתל אביב הוא 03-5101511 ואנחנו נצאות ברחוב רמב'ם 9 ליד שוק הכרמל ורחוב אלנבי. מבטיחה לך שהכל יהיה בסדר. "
בהמשך לתשובה הקודמת של דניאלה - רופא שיבצע הפלה בקטינה ללא הסכמת הוריה, כאילו ביצע הפלה ללא הסכמה כלל, דהיינו ביצע עבירה של תקיפת הקטינה.

מאוד לא מומלץ לרופא לקחת חלק במעשים כאלו, כי הוא עלול לבלות שנים מאחורי סורג ובריח וגם לאבד את רשיונו, שלא לדבר על היותו חשוף לתביעת נזיקין הן מצד הקטינה והן מצד הוריה.
"בסוף שנות השבעים, התקבל בכנסת חוק העונשין תשל"ז-1977 המתיר ביצוע הפלות יזומות גם מנימוקים חברתיים. האידיאולוגיה החברתית קיבלה, סוף סוף לבוש חוקי. אולם ההיתר העקרוני לא הספיק לאפשר לגיטמציה משפטית להפלות, והיה צורך בהכללת חריג משפטי מעניין בחוק העונשין: על פי החוק, יש צורך בהסכמת הורה או אפוטרופוס לפני ביצוע כל פעולה חודרנית בקטין. לפי עיקרון זה היה צריך לקבל את הסכמת הורי הנערה הקטינה לפני הפסקת הריון, פעולה הכרוכה בסיכונים בריאותיים מסויימים לעתיד הנערה ולפוריותה. אולם דרישה להסכמת ההורים הפריעה למגמת ההתנערות מערכי המוסר הדתיים של דור ההורים והצורך בהסכמתם היה עלול לפגוע במטרות החוק, להקטין את מספר ההפלות היזומות הנדרשות ולהגדיל את מספר הלידות הלא רצויות. משום כך, בניגוד לכללים הנהוגים בחוקים אחרים, לפיהם אין שום ערך להסכמתו של קטין או קטינה, חוק ההפלות מסתפק בהסכמה מודעת של הקטינה ההרה. החוק איננו מוגבל לגיל הנערה ואיננו מצריך הסכמה נוספת של אפוטרופוס או גורם משפחתי אחר, למרות הסיכונים הידועים לבריאותה ולפוריותה של הקטינה העוברת הפלה כירורגית יזומה."
בוקר טוב.
יקירה, לא כדאי, שתפי את אמא ותעשי זאת אצל רופא ובמקום בטוח, כי היו מקרים בהם עשו הפלה עם תוצאה לא בריאה, אחרי ההפלה את צריכה לשכב ולקבל עזרה עד שתתחזקי,
תכנסי בגוגל ל, הפלות ישנה עמותה שמייעצת ותומכת. תנסי.
בהצלחה ובשורות טובות.
שבוע טוב.
עדכון: לאחר בדיקה מקיפה נוספת, ולאור קיומו של סעיף 316 (ב) לחוק העונשין - לשם מסתבר דחפו את כל הפרוצדורה של הפסקה חוקית של הריון, הרי שאין צורך בהסכמת ההורים, ואני חוזר בין מן האמור בדבריי משנת 2011.