4 תשובות
בבקשה...

ההבדל בין טורנדו להוריקן - הטורנדו הוא יבשתי וקוטרו הממוצע הוא כמאה מטר, והוא מתקיים בין דקות ספורות בלבד למספר שעות. זאת בניגוד להוריקן, שקוטרו הוא מאות קילומטרים, משכו ימים אחדים, והוא נוצר מעל מי האוקיינוס. כמו כן, ניתן לחזות הוריקן מוקדם יחסית, כולל חיזוי כיוון מהלכו. לעומת זאת, טורנדו הוא בלתי צפוי ועשוי לשנות כיוון כעבור מספר דקות
הוריקן בא מהים אל היבשה
טורנדו הוא יבשתי.
2 הם זרמי אוויר חזקים, מהירים והרסנים
יש הבדל ניכר בין טורנדו לבין הוריקן, למרות ששתי סופות אלה מסוכנות ביותר. הטורנדו הוא למעשה מערבל אוויר גדול, שקוטרו מגיע לכמה מאות מטרים, והוא יוצר משבי רוח שמגיעים למהירות של מאות קמ"ש. מבחינת העוצמה זוהי הסופה החזקה ביותר שמתחוללת בעולם.
הוריקן היא סופה המתרחשת מעל אוקיינוסים ופוקדת את חופי היבשות. מהירות הרוח עשויה להגיע למאתיים קמ"ש במצבים קיצוניים, והרוח עלולה להחריב כל אתר שבו היא פוגעת. הסופה מלווה בגשמים עזים ורצופים, הגורמים לשיטפונות כבדים על פני הארץ. וגם דוחפת הרוח את מי האוקיינוס אל החופים וגורמת להצפת שטחים גדולים

נוסיף שהטורנדו מפתיע, נוצר על היבשה והוא למעשה שואב אבק ענקי ואלים. הוא צר ומרכזו הוא הכי מסוכן. ראו עליו בתגית "טורנדו".

ההוריקן לעומתו, נוצר בים בעונות החמות, נמשך ימים, רוחבו יכול להגיע למאות קילומטרים ומרכזו, עין הסערה, הוא דווקא שליו. בניגוד לסופת הטורנדו, ניתן להתריע ולהזהיר מפניו. ראו אותו בתגית "הוריקן".
מערכת סטיפס