8 תשובות
מהניסיון שלי:
גם לי יש בדיוק את אותו השיער ואני נמצאת בדיוק באותה בעייה. מסיכות ושמפו לא תורמים כלום מבחינת יופי השיער או הברק שלו או רכותו. אם כבר מסיכה - אז זאת של פנטן שמגיעה בשפורפרת וניתן לקנות אותה בסופרמרקטים - איתה הרגשתי אחרי השימוש משהו קצת שונה, אך שוב - זה לא ניראה לעין. זו רק תחושה קלילה. באופן כללי ממה שניסיתי, דווקא לפנטן יש השפעה על השיער, כלומר פנטן הוא היחיד שכן מקיים את ההבטחות שרשומות על האריזה.

לגבי מסיכות: הספר הציע לי לקחת מסיכה טובה - כזו שיש לה מרקם של חמאת גוף - הוא הציע את זו של JONA (זה אם אני זוכרת נכון את השם - זו חברה "נחשבת" בתחום מוצרי השיער) - ולמרוח אותה על השיער כאילו היתה קרם לחות. למרוח ולהשאיר יום שלם. למחרת רק לשטוף. וזאת כדי להזין את השיער הזנה עמוקה. לעשות זאת פעם בשבוע. אני ניסיתי זאת גם עם המסיכה שהוא הציע וגם עם זו של קרסטיס. JONA היתה יותר טובה. להגיד לך את האמת, לא יודעת אם זה עזר באמת מבפנים או לא, אבל אני כן יודעת שבאותו יום ששמתי את המסיכה כמו שהוא אמר, השיער שלי ניראה הרבה יותר יפה והרבה פחות נפוח מאשר עם קרם לחות רגיל. אבל לא לעשות את זה יום יום אלא רק פעם בשבוע.

בינתיים הדבר היחיד שמצאתי שתורם למראה השיער זה רק קרם לחות. זה מיידי וזה עובד. לגבי טיפול מתמשך בשיער (משהו כמו שנה-שנתיים) כדי לשפרו צריך לשאול מומחים.
קרמי הלחות שאני מצאתי שעוזרים: שוקי זקרי לשיער מתולתל, מישל מרסייה לשיער מתולתל, אבל לא זה שמעורבב עם שמן ארגן, כי אז זה מקשה את השיער, קרם לחות עם לחות מוגברת לשיער מתולתל של פנטן, קרם לחות שנקרא "פרוטאין E+". באופן כללי חשוב שהקרם לא יהיה חצי נוזלי, אלא הוא צריך להיות סמיך. נוזליות פוגעת בתוצאות. יש לציין שניסיתי גם קרמי לחות מהיוקרתיים ולא ראיתי הבדלים בתוצאות. את כל הקרמים שציינתי אפשר להשיג בסופרמרקטים או ברשתות הפארם והם לא עולים הון תועפות ובכל זאת יכולים לעשות עבודה מצויינת, אבל צריך לדעת איך להפיק מהם את מירב התוצאות. זה לא סתם לשים על השיער וזהו. התוצאות שאני מדברת עליהם הן:
הורדת נפח השיער.
הוספת ברק לשיער.
שהתלתלים של השיער יישארו וייראו. שהתלתלים לא יפרדו לשערות-שערות, דבר שגורם לשיער להיראות כמו אפרו.

כפי שאמרתי למעלה, בקרמי לחות מצאתי דרך שימה על השיער שמגבירה את האפקט שלהם:
1. הדבר החשוב ביותר והראשון הוא לחפוף באופן יומיומי. למה אני אומרת את זה? כי מה שהייתי עושה פעם הוא לשטוף את השיער בלי לחפוף, בכוונה תחילה שהשאריות מאתמול של הקרם יישארו ויפעלו בנוסף לקרם שאני שמה עכשיו, אחרי המקלחת. בזמנו חשבתי שזה יותר טוב. במקרה גיליתי שהאפקט יותר טוב אם אני מנקה דווקא את שאריות היום הקודם וחופפת יום יום.
2. במקלחת (לא חשוב אם חופפים או לא) חייבים לסרק את השיער מתחת למים, כי זה גורם לתלתלים להתגבש שוב לכדי תלתלים ושהם לא ייפרדו. זה דבר חשוב שישפיע אח"כ על התוצאות של הקרם אחרי שהשיער מתייבש ועל המראה הכללי.
3. לשים את הקרם על שיער שהיה רטוב ונוגב במגבת, אבל לא הרבה נוגב. שיישארו בשיער מים, לא הרבה ולא מעט, שהשיער לא יהיה לח, כי אז זה פחות מים, דבר שמקלקל את צורת השיער אחרי המריחה, ונותן תוצאות פחות טובות אחרי שהשיער מתייבש. מצד שני יש גם קרמים שנותנים תוצאות יותר טובות אם מורחים אותם דווקא על שיער רטוב לחלוטין שלא נוגב, אבל תמיד שיער לח לא נתן תוצאות טובות. אצלי לפחות. אחרי מספר ניסיונות תגיע/י לאיזון המתאים. כל קרם דורש כמות אחרת של מים על השיער. התוצאות שאני מדברת עליהן במקרה הזה הן נפח השיער והתגבשות התלתלים. אם התלתלים מגובשים היטב והשערות לא נפרדות מידי אחת מהשנייה - זה דבר שמשפיע על נפח השיער אחרי הייבוש הסופי. הוא פחות נפוח. חייבים להשאיר כמות של מים בשיער כדי שהתלתלים יתגבשו. מכיר/ה את זה שאחרי המקלחת השיער נעשה תלתלים מהמים? אז אנו חייבים לשמור על האפקט הזה והתכונה הזו עוד לפני שאנו שמים קרם לחות, כי הקרם עצמו לא "מדביק" שערות סוררות אחת לשנייה. המים כן. המים עוזרים לשמור על הצורה.
4. אז אחרי שחפפתי, סירקתי מתחת למים, קצת ניגבתי (או שלא - תלוי בקרם), אני שמה כמות נדיבה ביותר של קרם על השיער. את השאריות אפשר להוציא מהשיער ע"י אסיפתו בידיים לקוקו ואז לסחוט, ו/או ע"י לעטוף את השיער במגבת למשך איזה 10 דקות.
5. מכאן יש אפשרות להמשיך הלאה: אם את/ה רוצים נפח שיער מינימלי, הדרך שמצאתי היא: אחרי המגבת לשים את השיער בתוך כובע. כובע מצחייה רגיל או כזה שכל השיער נכנס לתוכו. לשים את הכובע לאיזה שעתיים בערך (שעה אם אין סבלנות), עד שרוב הלחות התנדפה מהשיער, ואז להוריד את הכובע ולהמשיך רגיל. כשאני מגיעה לעבודה אני מגיעה עם כובע, ואחרי כמה זמן אני מורידה אותו ואז להמשך היום השיער הרבה פחות נפוח מאשר אם הוא היה מתייבש באופו חופשי. אני עושה את זה גם לאירועים - או שאני עושה זאת בבוקר, והשיער נשמר יפה עד הערב, או אם אני מתקלחת לפני האירוע אז אני מורידה את הכובע בדיוק לפני שאני נכנסת.
6. דבר נוסף שגיליתי שמשדרג באופן ניכר וניראה לעין את התוצאות (הכוונה שאחרים ממש שמים לב להבדל בין המצב שכן עשיתי לבין מהצב שלא עשיתי) זה שמן ארגן של מישל מרסייה, או כל שמן אחר שלו. כאן אני חייבת להדגיש שהשמן חייב להיות של מישל מרסייה. לשמן שלו יש מירקם של דבש והוא לא מרגיש כמו שמן בכלל. שמנים אחרים - שמן ארגן אמיתי או שמן אגוזים או שמן נבט חיטה, שיש להם מירקם אמיתי של שמן (כי הם שמנים) רק מקשים את השיער ומשאירים בו שמנוניות מעצבנת, אפילו אם חופפים אחרי ששמים אותם על השיער.
הסוד עם השמן של מישל מרסייה הוא לשים אותו על הקרם לחות. את/ה יכולים להשתמש באיזה קרם לשיער שאתם בוחרים - זה יכול להיות הזול ביותר, הפשוט ביותר, זה שלא משיגים איתו תוצאות אידיאליות בהשוואה לאחרים - הכל בהתאם לכיס ולהעדפות האישיות (למשל מירקם או ריח), והשמן הזה ממש משדרג את המראה. השיער יפה יותר, יש לו ברק יפה, ריח נפלא. יש גם אופציה לשים אותו לפני ששמים את הקרם - צריך לנסות איזה סדר של מריחה נותן לכם תוצאות שמוצאות חן בעיניכם.
אם מורחים את השמן לפני הקרם חשוב למרוח אותו על שיער רטוב סחוט אך לא מנוגב.
חשוב מאוד למרוח בכמות מאוד נדיבה - לא משנה אם זה לפני או אחרי הקרם לחות, ואח"כ להוריד את השאריות מהשיער ע"י סחיטה ומגבת, בדיוק כמו שעושים עם הקרם.
השמן הזה אמנם נגמר מאוד מהר בגלל הכמות הנדיבה וזה הופך להיות עסק יקר, אבל זה בהחלט שווה את המראה שמתקבל.

כאן אני חייבת להדגיש שוב משהו שהדגשתי כשרשמתי את רשימת קרמי הלחות שעבדה עבורי: יש קרם לחות של מישל מרסייה שכבר מעורב בו שמן ארגן. מניסיון זה מקשה את השיער ומשאיר שמנוניות, אז אני לא ממליצה עליו.

לגבי בריאות השיער ושמנים: פעם, לפני המון שנים כשעוד עשיתי את הפעולה של לשים שמן על השיער ולהשאיר אותו ליום שלם כדי לטפח אותו גיליתי שני שמנים שהכי עזרו לי: הראשון הוא שמן אגוזים והשני הוא שמן תינוקות. שמן מינרלי רגיל. אני לא יודעת איך ייצא עם שמני תינוקות של היום שמוסיפים להם חומרים נוספים. השיער אחריהם ובעקבותיהם יצא יותר טוב, או לפחות הרגיש יותר בריא מאשר עם שמנים אחרים כמו שמן זית ושמן נבט חיטה. גם קל יותר להוציא אותם מהשיער (בהקשר ללהוציא שמן מהשיער קראתי שמרכך שיער מוציא יותר טוב שמנים. קודם לחפוף במרכך ואח"כ בשמפו). אחרי שמן אגוזים הרגשתי שהשיער רך מעט יותר.
דבר נוסף שגיליתי הוא שבכלל לא צריך להשאיר את השמן על השיער ליום שלם ואפילו לא לשעה. מספיק מתחת למקלחת למרוח על שיער רטוב ולחפוף מיד. נותן אותה תוצאה בדיוק. השאריות פועלות בדיוק את אותה פעולה כאילו היתה לי כמות נדיבה של שמן על השיער.
לא ניסיתי, אבל אפשר לנסות לעשות עם שמן אגוזים את אותו דבר שעושים עם שמן של מישל מרסייה: למרוח אותו לפני ששמים קרם לחות. הוא הרבה פחות מקשה את השיער מאשר שמנים אחרים, ומשאיר הרבה פחות שמנוניות.

עוד משהו בנוגע לבריאות השיער: לאחרונה גיליתי שאם אני שמה על השיער חמאת גוף במקום קרם לחות (כן, חמאת גוף שמיועדת לגוף) שהיא במרקם "קשה" (כמו זה של מרגרינה) [אני ניסיתי עם חמאת גוף של קרמה - אלה החדשים שיצאו, לא אלה של הספא, וניסיתי עם חמאת גוף שמכילה מינרלים מים המלח של חברה לא ידועה] - הרגשתי שהשיער יותר בריא. אמנם זה בכלל לא נותן ברק ומבחינת נפח השיער והתגבשות התלתלים זה לא משהו, אבל הרגשתי מעט יותר רכות. משהו שם השתנה לטובה, למרות שאני לא יכולה לשים על זה את האצבע. הסיבה שלפעמים אני מורחת חמאת גוף במקום קרם לחות היא בשביל הריח. אני רוצה שיהיה לי ריח מסויים שאני אוהבת, אז אני שמה אותו על השיער - איפה שהריח באמת נשאר לכל היום.

זהו. אלה כל סודות השיער שלי. מקווה שיעזרו לכם.

בברכה, מריאל
מריאל
מסיכת מיונז: לפני חפיפה למרוח על כל שיער יבש מיונז לעטוף עם בד שהולך לפח לאחר מכן
למשך כשעתיים לשטוף טוב טוב לחפוף. בהצלחה. חני.
חני
אוקיי, כאחת שיש לה תלתלים עם ממש הרבה נפח בשיער וכאחת שלא מפסיקה לחפש שיטות חדשות להוריד אותו יש לי כמה דברים שיעזרו-
1)כשאתן במקלחת אחרי שהשתמשתן במפו ומרכך-(לא כדאי לחפופ כל יום! פעם ביומיים זה טוב לסוג השיער שלנו) תספיגו את השיער בבירה שחורה ללא גזים. שתי כוסות יספיקו.. (תיפטרו מהגזים בכך שתעבירו מכוס לכוס את הבירה עד שהיא תיהיה נטולת גזים) כן, זה מוזר אבל עוזר!
לאחר מכן תשטפו את השיער ותסרקו היטב.

2)כשאתן יוצאו מהמקלת אל תייבשו בפן וכאלה, זה רק ינפח לכן את השיער! תנסו לקחת את המגבת וליבש את השיער הכי חזק שאתן יכולות. דבר זה יעשה לכן קשרים אז תסתרקו מחדש. לאחר מכן תניפי את השיער מעלה ומטה כמה פעמים ותסתרקי שוב

3)תעשי שביל לצד!

4)אם השיער שלך נפוח מתולתל ולא מדורג- תרוצי למספרה! שיעשו לך דירוג ארוך שתוכלי לעשות קוקו אבל בכל זאת דירוג.

5)כשהשיער קצת יבש יותר תשימי כובע על השיער-ושיהיה די הדוק! ותחכי עד שהשיער יתייבש לגמרי.

6)מרחי קרם לחות.

7. העזרי בהרבה קשתות וסיכות.

הכי חשוב- כשהשיער לא רטוב- אל תסתרקי! זה מוסיף המון נפח!

מקווה שעזרתי :))
שיר
אחותי אני אותוו דבר חחררא שער אבל אם תכשירי השער לא עזרו לך יש רק פתרון אחד
תצמדי למכשיר הפן או מחליקק אולעשות החלקה וזהוו
אז בההצצלווחהה
ההההייא יודעת
אני משתמשת כבר 5 שנים בשיינינג ג'ל של קארין הייר קוסמטיקס ביחד עם הקר קרם של קארין, הקרם נותן לשיער את הגמישות והרכות, והשיינינג ג'ל תופס את התלתלים לכל היום.
אחרי החפיפה אני מנגבת וסוחטת את השיער - ועכשיו לשלב המעניין : אני מחליטה על השביל שאני רוצה, ובעזרת מסרק רחב שיניים (אבל רק עם מסרק רחב שיניים ולא מברשת בשום פנים!) עכשיו, שהשיער שלי נופל לפי השביל, אני לוקחת מהקרם המדהים של קארין (קר קרם סיליקון - זה הקרם הראשון ) כמות די נדיבה ואז אני מפזרת אותו מלמעלה עד הקצוות, אני מורחת את הקרם עם שתי הידים, ועם אצבעות סגורות, אני מנסה להחדיר את החומר ע"י לחיצה, לא ע"י סירוק בעזרת האצבעות, אני רוצה שהשיער שלי ישאר מאוגד יחד ולא מלא נפח. ועשיו אני עוברת לשלב השיני והוא השיינינג ג'ל של קארין - אני לוקחת כמות נדיבה (אבל נדיבה פחות מכמה שלחתי מהלחות קר קרם ) ואותו אני מפזרת דווקא מהקצוות - כאן אני מפעילה לחיצה כלפי מעלה כדי לאפשר לתלתלים שלי מלמעטה לקבל את הצורה היפה שלהם, אני משתדלת לא לפזר את השיער יותר מידי (כדי שהוא לא יתנפח) ולסיום אני לוקחת טיפה נוספת מהשיינינג ג'ל ומורחת אותה מלמעלה (מהקרקפת ) על הצד החיצוני של השיער (הפעולה הזאת מקבעת את הפריזים והנפח שרוצה להיוצר לי בשיער)ואני נותנת לו להתיבש כמה שיותר טבעי ובלי לשחק איתו . התוצאה שיער מתולתל מדהים מבריק ורך , וכמובן בלי נפח ! את מוצרי קארין יש להשיג גם במשביר לצרחן, אבל אני משתמשת בסידרת בוטאה המקצועית של קארין שקניתי אצל חיים הספר החמוד שלימד אותי איך להשתלט על הרעמת שיער שלי :) אני ממליצה לך בחום לנסות
מתולתלת לא מתוסכלת
מתולתלת לא מתוסכלת תודה לך
הלכתי לפי ההוראות שלך אחד לאחד ואני שמחה ומאושרת שבכלל יצא לי לקרוא את מה שכתבת - תוצאה מעולה !
היתי שניה מלגזור כי כבר לא היה לי כח להתמודד עם כל הנפח ואת באת ככה פיתאום עם ההסברים שלך (שהיו מעולים דרך אגב )
אז תודה שוב על ההמלצה ועל הדרך - אני לא יודעת מה עושה את זה כל כך משמעותי אם זה הקרם סיליקון או השיינינג ג'ל אבל ביחד - סיפור הצלחה :)
כבר לא נפוחה אבל עדין מתולתלת

שלום בנות!
מכל שנותיי ומהנסיון שצברתי אולי אוכל לעזור לכן במעט...
ראשית, לאחר חפיפה בלבד מסרקים את השיער כיוון שהשיער רטוב לא נאבקים עם הקשרים וכך הדבר גורם לפחות נזק וקריעת השיער. מומלץ להשתמש בחמאת שיאה לשיער מתולתל של חברת סרינה קיי לאחר החפיפה, ולהמתין כ5-10 דקות. (ניתן גם ללכת לישון איתה ולשטוף בבוקר) חמאת השיאה הינה בעלת פולימר המתאים לשיער מתולתל.
לאחר השטיפה סופגים קלות את שאריות המים במגבת ומסרקים את השיער ומרגישים מיד בהבדל, (תוצאה מובטחת!) לתוצאה מושלמת ניתן להשתמש בחמאת הזנה שיאה לבניית תלתלים ויצרת תלתלים מוגדרים.
אז בנות, למה אתן מחכות? לכו מהר לנסות!
מקווה שהצלחתי לעזור ומחכה לשמוע תגובות!
לשרותכן תמיד, אמיר מזרחי מעצבי שיער
אמיר מזרחי מעצבי שיער
מיראל!
ברכות על הייעוץ
שמן הארגן מהמם ערבבתי עם קרם לחות של אינדולה ואני לא מאמינה שאני מסתובבת עם תלתלים בלי ג'יל!
אני משתמשת בג'ל 18 שנה בערך
והוא היחיד שמעצב את השיער שלי
אלא מה?
הוא מייבש אותו חבל"Z
ממליצה בחום
לידיעת המעוניינים, יש לי מלא תלתלים על הראש, והם קטנים
ההמלצה של מיראל יוצאת מהכלל
לי
באותו הנושא: