11 תשובות
כי אלה השמות שלהם. אולי הם קרואים ככה על שם הסבא/סבתא שלהם.
כי אלה שמות שבאים מהתרבות שלהם, אבל הרבה ילדים שנולדו בארץ והם רוסים\אתיופים יש להם שם שמשתלב עם הסביבה ( אני אוקראינית עם שם ישראלי )
כי,
הם לא ישראליים,
למה שלמישהו רוסי יקראו,
לא יודעת, יעקוב?
שואל השאלה:
למה לא יעקוב? הם בישראל. מה ההבדל?
אנונימי
כי אלא שמות של העדה שלהם מרוסיה מה הבעיה? הם רוצים להמשיך את המסורת בלקרוא לילדים שלהם בשמות של העדה שלהם, שם זה שם מה זה משנה מאיזו עדה?
טהוניה זה שם מאד גדול במסורת של העדה האתיופית ולאו דווקא זה שם לא יהודי זה פשוט לא מהתנך.. וולדימיר זה כללי אבל גם במסורת הרוסית.
השם הפרטי של האדם לא עושה אותו.. המעשים שלו עושים לו שם!
למה ככה..
טהוניה באמהרית זה תהילה
ולאדימיר ברוסית זה יוסף..
איזה שטויות זה לא תמיד נכון לסבא רבא שלי מצד אבא קראו יעקוב ומצד אמא משה
ולאח שלי קוראים אמיר רק לי יש שם רוסי דיאנה
כי ככה הם רוצים.
זה כמו שיש ישראליות עם שמות אמריקאים.
בקשר לרוסים היו הרבה רוסים מתבוללים בתקופת השואה ועוד לפני זה ככה שהם הפסיקו לקרוא לילדים שלהם בשמות מהתנך ושינו גם את השמות שלהם, ככה שגם אחרי כל כך הרבה שנים הם השאירו את השמות אצלהם וזה עבר מדור לדור.
בקשר לאתיופים הם לא ידעו כל כך מי יהודי מי לא יש אתיופים שאני מכיר שהורים שלהם עשו ברית רק בגיל 30 ומעלה כי הם לא ידעו מה זה יהדות ככה שאתיופים אם שם מהתנך הם יהודים נימולים שהיה להם רב באזור שידריך אותם, ואלה אם שמות כמו טהוניה לדוגמא הם או לא עברו גיור גי החשיבו אותם יהודים עוד לפני או לא היה להם אדם דתי שידריך אותם
איזו שאלה מפגרת.
זה שאני כביכול אתיופית או רוסיה עם שם לא ישראלי, לא עושה אותי פחות ישראלית מאלה שהשם שלהם כן ישראלי. אני חייבת שיהיה לי שם ישראלי? איזה שטויות!
זה השם וזהו. דרך אגב עדיף שם לא ישראלי עם משמעות ענקית.